Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

alfa8

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    90
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Prawnik
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    cieszę się domem

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rudziniec
  • Dzielnica
    Rudno
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

alfa8's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. temp. bufora 34 stopnie, histereza 5 stopni, mieszacz na 9. pompki obiegowe podłogówki - dwa odrębne obiegi, góra i dół spięte obecnie szeregowo, uruchamiane z jednego czujnika temp. wewnętrznej. pompa włącza sie dwa, trzy razy dziennie, zużycie dobowe w okolicach 25 - 28 kWh.
  2. u mnie w do mu wreszcie ciepło, poza jednym pokojem, ktory muszę podocieplać. średnie dobowe zużycie to jakieś 22 - 28kWh. pompa chodzi wyłącznie w taniej taryfie, włączając sie dwa razy na dobę i pracując około 8 godzin.
  3. Panowie i Panie mam pytane, co myśicie o wpięciu powietrznej pompy ciepła za rekuperator w celu podgrzewania wody w buforze ? W lecie, przy "przepięciu" przewodów pompa mogłaby śmiało pracować jako klimatyzator. Miał ktokolwiek z czymś takim do czynienia, czy to tylko moje chore rojenia ?
  4. @ kpuchala masz ten sam problem co ja w zeszłym roku. Podejrzewam, że właśnie suszysz cały budynek. Ja byłem na skraju załamania nerwowego, jak mi pompa żarła po 50 kWh na dobę. Teraz jest lepiej, odkryłem co mi wychładza dom, poustawiałem sobie czujniki temperatury i obecnie średnie zużycie oscyluje w okolicach 18 - 20 kWh/dobę co jak dla mnie jest w pełni akceptowalne. Jeśli masz jaieśy pytania o Ziriusa to pisz do mnie ale guru od tego typu pomp jest tutaj Puzondm.
  5. Gremlinko, u mnie nie ma betonowych nadproży przy oknach. Ja mam ściany z PRAEFY - to taka "wielka płyta" z keramzytu. Zaletą jest to, że ściana ma jednolite parametry na całej powerzchni. Mój przypadek - wychładzenie się ścian szczytowych jest ponoć czymś nowym. Mam nadzieję, że znajdą jakieś sensowne rozwiązanie. Tymczasem, aby nieco się ogrzać częściej przytulam się do żony:hug:
  6. i tak to wygląda na każdej ścianie szczytowej. Nic dziwnego, że mi się góra nie nagrzewa
  7. Jak mi sie uda, to wrzuce zdjecia z termowizji. Gremlinka, ja mam podobny poblem. Parter grzeje sie szybko i bez zarzutu, i trzyma temperature, pietro zimne. Juz wiem, ze musze ocieplic garaż od środka, pod wychladza mi pokoj nad garazem, a ten z kolei cale pietro. Osobnym problemem sa sciany szczytowe - ocieplone z zewnatrz lecz nieocieplone od środka. Skutek jest taki, że na strychu jest 0 stopni a sciany szczytowe wysysają ciepło z pomieszczeń pod nimi. U mnie przy -6 pompa potrafi łyknąc 56 kWh. Pompe chyba opanowałem - temperatura na zasilaniu podłogowki to 34 stopnie, na powrocie 30 - 31. Przeplywy sa, bo ta wielogodzinna praca pompy chyba wreszcie skutecznie odpowietrzyła wszystkie petle. Ech... niełatwe jest życie włąściciela domu z pompą ciepła.
  8. Pewnie problem jest po mojej stronie, bo zanim zabrałem się za budowę, trzeba było skończyć polibudę (budownictwo), albo przynajmnie przez trzy lata pracować na budowach coby wszystkiego przypilnować. W sumie to jakaś nauczka.
  9. nie wiem co ma bezpośrednie prowanie do pracy pompy, skoro inne Ziriusy spokojnie dają radę. Pompa pracuje około 8 - 10 godzin na dobę, w czasie mrozów nawet 12. Pod pojeciem mrozów rozumiem dni o temp -15, - 17 bo takie były.
  10. u mnie w ciągu ostatnich mroźnych dni zużycie przeciętnie oscylowało na poziomie 45 kWh/dobę. To ponoć "norma" - tak usłyszałem od człowieka, który mi sprzedał i którego ekipa montowała mi pompę. Okna uszczelnione, mostki z rolet zlikwidowane,drugi sezon i nadal nie mam koncepcji dlaczego tak dużo ? Są dwie możliwości: albo jestem debilem, który nie ma pojęcia jak to wszystko ustawić i jak budować ciepły dom albo wszyscy tu kłamią zaniżając zużycie. Zakładając że pierwsza wersja jest prawdziwa to jest mój pierwszy i ostatni dom z pompą ciepła.
  11. u mnie od 6 do 13 stycznia 174 kWh, co daje dziennie 24,9. Cóż, w porównaniu z poprednim zużyciem to i tak sukces,choć nadal nie wiem, co u mnie w domu jest nie tak
  12. Po konsultacjach z PUZONEM (za co raz jeszcze dziękuje) zużycie prądu spadło nieco (2 kWh na dobę). Mam coraz większe podejrzenia, że wykonawca w niektórych miejscach spaprał ocieplenie - przymierzam się do drugiej termowizji. Z moich obserwacji wynika, że na piętrze, przy temperaturach lekko ujemnych (około - 2, - 5 stopni) nie jetem w stanie piętra zagrzać powyżej 21 stopni, podczas, gdy parter bez problemu osiąga 22,5 stopnia. Niby niewiele, ale różnica jest odczuwalna. Pompę mam w tej chwili wysterowaną tak, że chodzi wyłacznie w taniej taryfie, włączajac się dwa razy na dobę i pracując łącznie około 9,5 godziny. Od 15 stycznia do 14 grudnia br. pompa zeżarła 5485 kWh w tym około 4000 kWh w taniej taryfie. Co ciekawe, i zwiększając przepływ na piętrze osiągnąłem efekt odwrotny od zamierzonego - tzn. pomieszczenia nie osiągneły tempertury zadanej. Dopiero zmniejszenie przepływu pozwoliło osiągnąć jaki taki komfort. Pozostaje jezcze kwestia osiągniecia wystarczajacej ilości ciepłej wody użytkowej, ale to jest związane z zabawą mieszaczem. Raz jeszcze dziękuję za wszelką pomoc i wsparcie.
  13. mostki usunieto, dom chyba wysechł, bo jest ewidentnie cieplej. Pompa chodzi sobie jakieś 9 - 10 godzin na dobe i tu moje pytanie - nie ma pojecia, czy to dużo, czy mało. Temperatura powrotu c.o. to około 24 - 26 stopni wedle wskazań termometru na instalacji. Nie dzwonilem, bo pozna pora była, a ja nie lubie komukolwiek zawracac głowy noca. Dzisiaj zadzownie po 18.00.
  14. Chyba wyniosę się z tego forum. Stara nie daje mi żyć, od 14 listopada do 14 grudnia pompa zeżarła 870 kW. Grzałka jest wyłaczona. Co do jasnej ciasnej jest nie tak ??? W domu około 22 stopnie na obu kondygnacjach.
  15. Dorzucę swoje trzy grosze. Jestem w trakcie drugiego sezonu z Ziriusem. Pierwszy był koszmarny ale nie z powodu pompy lecz "mokrego" budynku. W tym roku jest dużo lepiej pod względem komfortu cieplnego. W domu obecnie jest temperatura 21 stopni góra, 22 stopnie parter. Przeciętne zużycie dobowe energii elektrycznej dla Ziriusa M2 11 wynosi pomiędzy 28 - 30 kWh na dobę. Pompa działa bezproblemowo. Mam duży ogródek więc zmieściło sie sześć pętli po 60 m. Kupiona u pewnej firmy z Jasła, a w zrozumieniu zasady działania i ustawieniach bardzo pomógł mi również forumowicz PUZONDM.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...