1)Oczywiście że są dostępne kamery full hd działające po koncentrtyku (HD-SDI) lecz powstały one jako zapełnienie przejściowej luki (większość intalacji byłą wykonywana od lat na koncentryku i producenci aby nie zamykać sobie rynku poszli na kompromis tworząc właśnie HDSDI
Docelowo pełna transmisja odbywa się cyfrowo (nie trzeba mi wierzyć na słowo wystarczy sprawdzić liderów światowych w CCTV http://www.axis.com/pl/)
Więc oczywiście można pozostać przy "starym" systemie lub przejść na kable UTP (skrętka)
2)Co do poboru poboru prądu to chyba jakieś nieporozumienie? Sama elektronika kamer analogowych jest zbliżona pod względem poboru prądu do podobnych kamer IP. Różnicę robią oświetlacze IR, mechaniczne filtry, klasy przetwornic lub transformatorów jeśli kamery są na 230V.
Generalizowanie że kamery IP są bardziej prądożerne to mit. (Jeśli się mylę to proszę przytoczyć konkretne modele kamer analog vs IP ukazujące tą różnicę.)
3) Ma Pan rację co do tego że podtrzymywanie kamer "prądożernych" jest kosztowne z samej zasady (po prostu marnujemy energię na ciepło)
Lecz bardziej zasadą jest że po prostu trzeba dobrać odpowiednią (najczęściej nie chińską) kamerę aby pobór jej prądu był adekwatny do funkcji, a czy akurat kupimy kamerę IP lub analog z kwestią poboru nie ma nic wspólnego.
4) UPS jest właśnie stosunkowo "prądożernym" rozwiązaniem dlaczego?
a) Ponieważ 230V ładujemy akumulatory 12V - sprawność około 70-80%
b)potem przy zaniku zasilania przetwarzamy z 12V na 230V - dodatkowa strata mocy na przetwarzaniu, nie licząc że akumulator rozładowywany jest dużym prądem
c)Potem mamy zasilacz do kamery jeśli kamera jest na (12V, 24V 48V) to przetwarzamy z 230V na 12V,/24V/48V co wiąże się z dodatkową stratą mocy
Jeśli kamera jest na 230V to w środku kamery jest transformator lub przetwornica impulsowa i tam też są straty.
WNIOSEK:
Kamery i urządzenia niskonapięciowe do 50V zdecydowanie lepiej jest zasilać z zasilaczy buforowych ( w przypadku zaniku zasilania sieci napięcie podawane jest bezpośrednio z 12V (+/-15%) na 12V, lub jeśli potrzebujemy innego napięcia stałego z zakresu 3V do 50V dajemy przetwornicę 12V-->wybrane napięcie.
Dzięki temu mamy tańsze rozwiązanie o połowę w stosunku do UPS-a, o kilkadziesiąt procent dłuższy czas podtrzymywania przy porównaniu tego samego akumulatora w UPS i Zasilaczu buforowym, pomijam kwestię żywotności akumulatora która w też się wydłuża.
http://atte.pl/produkty/zasilacze/azas-1205-1b-f80 <-----na dole strony rozrysowane
http://atte.pl/produkty/akcesoria-dla-telewizji-ip/aepi4-4 <---- buforowe zasilacz kamer IP PoE w przykładzie
Co do kosztowych nagrywarek?? to też nie wiem o co chodzi rejestratory dla kamer HD-SDI i IP są porównywalne cenowo, pomijając fakt że można zastosować dedykowane dyski sieciowe.
(Jeśli się mylę również proszę o porównanie PORÓWNYWALNYCH modeli)
Tak czy inaczej miło że podjął Pan temat bo pozwoli trochę "ogarnąć" temat inwestorom.
Jakby to powiedział Pawlak z Sami Swoi "mało-postępowi" instalatorzy kamer nadal wciskają przestarzała technologię bo nie chce im się szkolić z IP przez co wyolbrzymiają cenę takich instalacji, fakt faktem że IP jest droższe bo to nowa technologia. Jednakże ceny spadają cały czas. Poza tym ciężko porównywać malucha do skody fabi, skodę fabię do mercedesa klasy G, a klasę G do Formuły 1- wszystko zależy od oczekiwań i zasobności portfela.
Ważne aby nie kupić malucha w cenie mercedesa i żeby nam ktoś nie wcisnął bolidu Formuły 1 jeśli potrzebujemy skodę