Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DOMM

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O DOMM

  • Urodziny 05.07.2011

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Janki/Warszawa

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

DOMM's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jeżeli istotna jest dla Ciebie szybkość i wygoda klejenia styropianu to na tym polu klej Tytan EOS bezapelacyjnie wygrywa. Wykorzystanie kleju na każdym etapie procesu charakteryzuje się łatwością i szybkością. Oszczędność czasu widać już na etapie dostawy materiału na teren budowy. Jeżeli w przypadku zwykłego kleju cementowego mamy zapotrzebowanie na około 800kg to stosując Tytan EOS wystarczą nam 42kg kleju. Tak więc w przypadku kleju Tytan EOS dostawę możemy zrealizować samochodem osobowym, a samo wypakowanie kartonów na budowie jest nieporównywalnie szybsze i przyjemniejsze niż w przypadku zwykłego kleju cementowego. Przygotowanie zwykłego kleju cementowego wymaga zestawu narzędzi i absorbuje odpowiednią ilość czasu. Średni czas poświęcony na same prace przygotowawcze, wyliczony dla powyższej ilości kleju cementowego wynosi około 4 godzin. Klej Tytan EOS jest od razu gotowy do użycia dlatego czas tego etapu stanowi zaledwie klikanaście minut. Wystarczy pistolet na który nakładasz puszkę i materiał jest gotowy do pracy. Kolejnym etapem procesu jest nakładanie kleju na płytę styropianową. Użycie kleju Tytan EOS charakteryzuje się przede wszystkim czystością pracy. Ostatecznie warto również zwrócić uwagę, że przy zaprawie cementowej waga płyty styropianowej wzrasta o około 2 kg. Klej Tytan EOS po nałożeniu podnosi wagę płyty zaledwie o około 10dkg. Zwiększa to również komfort pracy na ostatnim etapie klejenia styropianu. Jest jeszcze sporo firm zajmujących się ociepleniami, które korzystają ze zwykłego kleju cementowego. Jednak to właśnie szybkość pracy powoduje, że coraz więcej profesjonalnych firm dociepleniowych korzysta wyłącznie z kleju Tytan EOS, a komfort i wygoda jego użytkowania ułatwi prace nawet komuś kto nie jest „wielkim budowlańcem”.
  2. Powodem roszenia szyb jest rosnąca wskutek wymiany okien wilgotność powietrza wewnątrz oraz różnicą pomiędzy temperaturą zewnętrzną i wewnętrzną jest to efekt braku odpowiedniej wentylacji, po prostu duża szczelność okien ogranicza dopływ powietrza zewnętrznego spróbuj zastosować nawiewniki lub w ostateczności wyciąć uszczelki w przyldze(ostateczność bo powoduje załatwienie jednego kłopotu i pojawienie się innego - brudny sufit, lód w miejscu wycięcia) ale najlepszym zdaje się rozwiązaniem będzie wentylacja wymuszona
  3. Niewątpliwie trzeba zrobić ocieplenie. Dobrym rozwiązaniem będzie wełna mineralna, kulki styropianu lub celuloza - ich zaletą jest dokładne wypełnienie miejsca nawet jeśli są trudno dostępne. Przy ocieplaniu granulatem stropów drewnianych, trzeba najpierw przymocować do belek (od spodu) folię paroizolacyjną. Takie rozwiązanie zmniejszy straty ciepła oraz dodatkowo wyciszy pomieszczenie.
  4. DOMM

    dach płaski vs skośny

    Zgadzam się z poprzednikiem, Dach płaski może być sporo tańszy od dachu spadowego. Istotnym czynnikiem jest właśnie powierzchnia użytkowa, której w przypadku płaskich dachów nie tracimy. Funkcjonalnie skosy w mieszkaniu są dość uciążliwe i ciężej je zagospodarować. W przypadku dachu skośnego mamy większą powierzchnię poziomą, a co za tym idzie, przez większą powierzchnię ucieka nam ciepło (ciepłe powietrze idzie do góry, więc szybciej ucieka przez przegrody poziome niż pionowe).
  5. Czasami warto poczekać, niż ryzykować. Zazwyczaj domu buduje się na lata, i pośpiech tutaj się nie opłaca...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...