Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukastrz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez lukastrz

  1. Cześć, W nowo powstającym domu będę miał garaż odizolowany, nieogrzewany, bez ocieplenia na posadce (ot taki standardowy doklejony do budynku garaż). Zastanawiam się w jaki sposób wykonać*posadzkę w takim garazu? Możliwe jest wykonanie po prostu jednej warstwy chudziaka (czy też mocniejszego betonu) który byłby już ostateczną warstwą w garazu po której się chodzi i jeździ? Wszystkie materiały które znajduję opisuję standardowe warstwy gdzie mamy chudziaka, na to folię/papę, na to styropian i ostateczną wylewkę + jakieś wykończenie. Jako że nie chcę*mieć*ocieplenia posadzki, wydaje się,*że najbardziej ekonomicznie byłoby wylanie jednej warstwy (z odpowiednio ukształtowanym spadkiem). Co w takiej sytuacji zrobić z izolacją przeciwwilgociową pozioma? Z jakiego betonu wylać taką warstwę? Czy może robi się to i tak na dwa razy (chudziak a potem folia lub papa i na to wylewka), tylko po prostu pomijając ten styropian? Pozdrawiam, Łukasz
  2. Dziękuje za dyskusję. Zdecydowałem się jednak na zastosowanie tradycyjnych fundamentów. W załączniku schemat jak to ostatecznie wyszło. Pozdrawiam i wesołych swiąt!
  3. I czy to jest rozwiązanie na które już się zdecydowałeś że będziesz robił u siebie? Nie chciałeś nie mieć ocieplenia pod posadzką w garażu aby nieco ciepła odebrać od gruntu w zimę?
  4. Hej, dzięki za opinie! Generalnie nie chcę grzać garażu bo nie planuję w nim żadnych intensywnych prac zimą. Jest spory dlatego aby weszło do niego jedno auto oraz bylo miejsce na przechowywanie rożnych rzeczy które nie potrzebują pokojowej temperatury (wystarczy mi, że nie będzie zamarzał w zimę) Dlatego tez, chciałbym sie od niego odizolować tak nie wychładzal mi budynku
  5. Witam, Chciałbym zapytać o opinie czy stawianie domu i *nieogrzewanego* garażu na tej samej ocieplonej plycie fundamentowej jest rozwiązaniem rozsądnym? Konstruktor nie widzi możliwości zrobienia osobnej oddylatowanej płyty dla garażu (sugeruje ze tylko jedna wspolna sie sprawdzi i nie bedzie sprawiala problemów z pękaniem scian pomiedzy garażem a budynkiem). W załączniku rzut parteru budynku (jest jeszcze poddasze użytkowe, ale 'wąskie' tj bez ścianki kolankowej). Na czerwono zaznaczyłem miejsce gdzie wyobrażalem sobie granice płyt. Generalnie to chciałbym mieć płytę dla budynku mieszkalnego (tak zwany termos), ale garaz chciałem na osobnej, nie ocieplonej płycie. Natomiast to co zostało mi zaproponowane to taki termos, ale bez wieczka (tj ze sporym kawałkiem betonu sięgającego do nieogrzewanego garażu). Bardzo proszę o opinie co mogę zrobić aby było rozsądnie? Dziekuje!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...