Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zioberek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

zioberek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Ktoś wie jaka jest różnica cenowa w pgnig między taryfą w2.12 a w3.12. Nie mogę znaleźć cennika, a coś kojarze, że były jakieś różnice. Pozdrawiam
  2. http://www.studio-adamo.pl/ generalnie z ceny jak i wykonania jestem zadowolony
  3. Nie rozumiemy się. Jasne, że grzanie dodatkowych pomieszczeń sprawi, ze spali się więcej gazu. Chodzi mi tylko o to, że niekoniecznie grzanie ciągłe mniejszą temperaturą zasilania jest zawsze korzystniejsze od ustawienia kotła tak, aby dogrzewał trochę większą i wyłączał się na jakiś czas. W tym wypadku kocioł na mocy minimalnej pali 0,33m3/1h więc dopóki cykliczne dogrzewanie sprawia, że dobowe zużycie wychodzi znacznie poniżej 8m3 gazu/24h to moim zdaniem nie opłaca się tak ustawiać kotła, aby palił gaz 24h/doba. Jeżeli przy np. -15 na dworze kocioł będzie co 30 min wyłączał się i po 30 min na nowo będzie nastepował rozruch to zapewne wtedy okaże się, że należy dobrać taką temperaturę zasilania aby kocioł chodził non stop na mocy minimalnej bo każde wystudzenie instalacji i ponowny rozruch sprawi, że straty w gazie na ponowne grzanie wody w instalacji będą znacznie większe niż praca ciągła.
  4. No i? Czy grzanie dodatkowych 40 m2 sprawi, że kocioł będzie inaczej pracował? Bardziej chodziło mi o to , że niekoniecznie ciągle grzanie z niższą temperaturą jest bardziej ekonomiczne niż dogrzewanie cykliczne wyższą. Parę osób z forum się o tym przekonało i mój przykład jest kolejnym. Grzany metraż podałem specjalnie, żeby nie było wątpliwości, że taką ilością gazu nie ogrzeje się domów 100 czy 200 metrowych.
  5. Ch min 40 temp. max 55 Offset -10 Krzywa 7,0 Autoadaptacja Off Build 10 Na razie grzeje pół domu ok 50m2 bo w drugiej części niekończący się remont.
  6. Gdybym ustawił tak temperaturę zasilania, aby piec palił non stop spalałbym każdego dnia prawie 8m3 (0,33x24h - pod warunkiem, że kocioł chodziłby na mocy minimalnej) tymczasem średnia za grudzień to mniej niż 4m3. Prawdopodobnie grzanie ciągłe byłoby korzystniejsze gdyby na dworze długo utrzymywała się temperatura np - 15 stopni.
  7. Zależy kto co rozumie przez taktowanie. Jednym przy podłogówce piec załącza się np 2x na dobę i grzeje po parę godzin. U mnie przy grzejnikach tylko z rana kiedy z trybu ekonomicznego przechodzi w komfortowy grzeje ok 2 -3h, a następnie w zależoności od temperatur na zewnątrz włącza się na 20 min co 1h. No i na pewno takie grzanie jest bardziej ekonomiczne niż grzanie ciągłe.
  8. nie wiem jak jest przy podłogówce, ale przy grzejnikach można wyłączyć sterowanie według temperatury pomieszczenia - AMB OFF i temperaturą sterować na głowicach termostatycznych. Można wtedy zaprogramować w jakich godzinach kocioł się załącza, a w jakich wyłącza. Minusem tego jest, że nie da się dokładnie przewidzieć spadku temperatury kiedy kocioł nie będzie pracował.
  9. takie rozwiązanie chcę zastosować dla umywalki oddalonej od pieca dobrych kilkanaście metrów, właśnie rozglądam za czymś takim.
  10. Każdy musi wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Mnie chwilka czekania na ciepłą wodę po pierwszym odkręceniu nie przeszkadza. Zakręcenie wody na chwilę podczas siedzenia w wannie wcale nie powoduje, że po kolejnym odkręceniu leci zimna woda (kocioł na ścianie gdzie jest bateria), wręcz przeciwnie po chwili leci woda bardziej gorąca zanim sie ustabilizuje. Z ciepłej wody korzystam w różnych godzinach (praca zmianowa) więc zasobnik musiałby praktycznie cały czas być grzany do odpowiedniej temperatury. Koszt zakupu i instalacji kotła 2F i 1F z zasobnikiem raczej też nie kształtuje się na takim samym poziomie.
  11. marnotrawstwem to by w moim przypadku był zasobnik i cyrkulacja, parę sekund mi nie przeszkadza.
  12. mam dwufukncyjny choć początkowo nastawiłem się na jednofunkcyjny z zasobnikiem. Na szczęscie na etapie wyboru wykonawcy jeden z nich przekonał mnie do 2F. Kocioł znajduje się w kuchni, za ścianą łazienka więc ciepła woda jest błyskawicznie. Zamiast tracić też miejsce na zasobnik pod kotłem znalazła się zmywarka. Jak dla mnie jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.
  13. Witam. Mam pytanie czy kratka wentylacyjna w cokole pod zabudowaną lodówką jest konieczna?? jutro będę miał pewnie kuchnie skończoną jednak zastanawia mnie brak tej kratki. pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...