Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lookaszpl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    63
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez lookaszpl

  1. Witajcie, mam taki problem, że jedna lamelka się nie dociskała w rolecie i naleciało dużo kurzu i brudu do wewnętrznej części rolety, a pechowo jest to na oknie fix dość wysoko. Jakieś pomysły jak wyczyścić kurz/brud który osiadł na tej niedostępnej stronie?
  2. Wpis dla potomnych. Ostatecznie zrobione złączkami skręcanymi. Zarówno w hurtowni, jak i osoba, która mi wykonywała to połączenie uważają, że jest to trwałe rozwiązanie, które stosowało się przed erą zgrzewania.
  3. Witam, Mam taki problem, że wykonawca podczas wykonywania wylewki zrobił za cienką warstwę wylewki z miksokreta, wzmacniana włóknem szklanym. Zamiast 6-8cm, wyszło 4-6cm. Wylewka jest na ogrzewaniu podłogowym, pod ogrzewaniem ok. 9cm styropianu EPS100. Wykonawca daje gwarancje, że nic się nie będzie działo, żeby wygrzać wylewkę i gdyby coś pękało to on wymieni te fragmenty, które będą pękać. Co powinienem zrobić waszym zdaniem? Czekam na kontakt ze strony kierownika budowy, bo pewnie on będzie miał ostateczne zdanie. Wiem, że jest możliwość zrobienia warstwy szczepnej i dolanie brakującej wylewki, ale czy to w ogóle ma sens, tzn. dokładnie 2cm wylewki jastrychowej? A może są inne rosądniejsze wyjścia z tej sytuacji?
  4. Witajcie. Na etapie budowy miałem zakopaną rurę wody 40mm PE 80. Wykonawca który podłącza wodę do domu mówi, że się już takich rur nie stosuje i on podłącza to rurą PE 100 i mi nie zgrzeje tych rur razem bo nie będzie to trwałe. Czy rzeczywiście nie można tego połączyć razem łączką zgrzewaną? Czy jest jakieś inne rozsądne rozwiązanie?
  5. Nie, to jest parter, pod spodem chudziak.
  6. Witam, Mam taki oto problem, że w kuchni skumulowały się duże ilości rur i peszli, i nie mam tam jak dać sensownie styropianu. Styropian będzie ułożony w warstwach 7+7+6cm. Na chwilę obecną podokładałem różnych ścinków, a resztę zapianowałem, na to będzie ułożony styropian 7 i 6cm. Pytanie czy to ma rację bytu? A jeżeli nie to jak inaczej zrobić to dobrze przy takiej ilości peszli i rur z wodą i kanalizacją?
  7. Witajcie, mam wsunięte nadproża względem ściany 2,5cm. Okna będę miał montowane 1cm poza ścianą. Zostaje mi 3,5cm na docieplenie nadproża pod rolety. Pytanie czy w to miejsce kupić 3cm płyty PIR czy też posłuchać montażysty rolet, który sugeruje matę ze sreberkiem, przypuszczam, że właśnie Aluthermo Quattro. Chyba, że są inne lepsze sposoby na ocieplenie tego? Pozdrawiam Łukasz
  8. Witajcie, Wylany chudziak różni się poziomem do 4cm. Projektowane ocieplenie styropianem podłogi to 15cm. Zamiast wyrównywać to później wylewką chciałbym "zmapować" podłogę gdzie występują różnice i kupić styropian 15,16,17,18cm (podzielony na dwie warstwy) i porozkładać, aby jak najbardziej zbliżyć się do poziomu. Pytanie czy tak powstałe "schodki" na styropianie będą przeszkadzały do położenia ogrzewania podłogowego? Czy w ogóle ten mój pomysł ma sens?
  9. Powoli organizuje już drewno na strop oraz stemple. Ekipa między deski szałunkowe, a stemple daje kantówki 10x10, aby wzmocnić szałunki. Pytanie czy w dobie tak drogiego drewna macie pomysł co zastosować w zamian tych kantówek? Trochę ich pójdzie, a nie mam pomysłu jak je później wykorzystać po zalaniu stropu.
  10. Nie jest rowno że ścianą
  11. Witam, po wylaniu chudziaka okazało się, że w jednym miejscu jest on o 3cm wyżej niż na reszcie domu. Potrafię sobie wyobrazić, że będzie to później powodować problem z wylewką właściwą. Czy na tym etapie warto cokolwiek z tym robić czy zostawić tak jak jest?
  12. Witam. Będę dawał siatkę zbrojeniową fi4, oczko 15x15 do chudziaka. Wykonawca twierdzi, że nie ma potrzeby dawać dystansu, bo podczas lania betonu będą dźwigać siatkę. Ja sam nie jestem przekonany do tego pomysłu i myślałem kupić trochę używanej kostki 5 lub 6cm, żeby włożyć pod siatkę. Pytanie czy siatka fi4 nie jest za cienka, żeby dać pod nią kostkę? No chyba, że pomysł wykonawcy jest ok?
  13. Mam do zagęszczenia 1,3 metra piasku między ścianami fundamentowymi. Czym najlepiej to zagęścić (skoczek czy płyta), jak przekonać wykonawcę, żeby chciał to zrobić warstwowo oraz jak logistycznie ugadać koparkę - braliście koparkę na kilka razy czy czekała jak ekipa zagęści poszczególne warstwy?
  14. Witajcie, W związku z tym, że ławy mam odizolowane od gruntu folią budowlaną, jak inaczej proponuje się zrobić montaż bednarki?
  15. Witam, czy dopuszczalne jest łączenie dwóch kawałków stali na nadprożach/podciągach? Jeżeli tak to jaki powinien być zakład? Stal fi12.
  16. Tak, dwa osobne budynki, w projekcie zdylatowane styropianem, od samej ławy po dach
  17. Sciany z Leier P+W 25. W bliźniaku będzie mieszkać rodzina, niespodziewam sie tam ponadprzeciętnych hałasów. Czy zamiast styropianu mogę tam zostawiać pustkę? Gdybym dał jednak wełnę, zastanawiam się jak zalać słupy betonowe, które są na tych ścianach?
  18. Witajcie, Domy będą posiadały dwie niezależne ściany nośne. Jakiego typu styropian najlepiej zastosować między nie do wygłuszenia ściany w bliźniaku? A może nie styropian tylko coś innego?
  19. Witajcie, W związku z tym, że ławę fundamentową miałem wylaną do folii budowlanej, nie zdecydowałem na połączenie bednarki z ławą fundamentową. Pytanie czy słusznie się tego obawiałem oraz ewentualnie jaka inną trwałą metodą na położenie uziemienia polecacie? Jestem na etapie murowania ścianek fundamentowych. Z ławy wypuszczone jest zbrojenie na trzony betonowe.
  20. lookaszpl

    dach jętkowo-krokwiowy

    Z góry przepraszam, że używam złej nomenklatury. Cały czas uczę się tych wszystkich terminologii. Zgodnie z sugestią przesyłam zrzuty (po kliknięciu obrazki się powiększą):
  21. lookaszpl

    dach jętkowo-krokwiowy

    Dach wydaje się standardowy, 40 stopni, z poddaszem użytkowym i ścianką kolankową 140cm. W konstrukcji jest oznaczona płatew kalenicowa, a pod nią kleszcze.
  22. Witam, Architekt zaprojektował mi dom, dałem go do wyceny ekipie budowlanej i gościu podniósł temat, że dach jest zaprojektowany jako jętkowo-krokwiowy, bez płatwi pośredniej i słupów. Mówi, że takie dachy "lubią się rozjeżdżać". Dom wielkości 8x8,3m, dach dwuspadowy. Czy rzeczywiście jest takie ryzyko, czy raczej "lubi się rozjeżdżać" jak ktoś go źle wykona? Pozdrawiam
  23. Witam, Chciałem zapytać jak prawidłowo powinien zostać zakończony styropian przy połączeniu z dachem. Moje ściany szczytowe kończę się 10cm poniżej dachu, tak aby między ścianą, a dachem możliwe było dodatkowe ocieplenie z wełny. Z tego co wyczytałem jest to prawidłowe, mam wątpliwość jednak co do samego styropianiu. Po weryfikacji organoleptycznie (ręką) na stryszku nieużytkowym wyczywam, że styropian w wielu miejscach kończy się kilka cm poniżej wysokości ściany szczytowej czyli brakuje izolacji 10cm wysokości ściany + te kilka centymetrów. Jak to Waszym zdaniem powinno wyglądać zgodnie ze sztuką budowlaną? Niestety wykonawca nie poczuwa się do winy, chociaż moim zdaniem ewidetnie brak jest tam ciągłości izolacji i co gorsza tam gdzie już mam płyty karton gips cięzko będzie to poprawić.
  24. Witajcie, w ostatnim czasie zaczęły mi się problemy z przepustnicą powietrza dolotowego do kominka - czasami były problemy z zamknięciem, ale pare razy poruszanie gałką ostatecznie powodowały, że przepustnica działała. Obecnie przepustnica jest zawsze w stanie otwartym, jak próbuję ją zamknąć to gałka przepustnicy "odbija" i wraca do pozycji otwarta. Czy macie pomysł czy można z tym coś zrobić od strony gałki? Dojście do samej przepustnicy jest trochę utrudnione, ze względu na to, że znajduje się ona na dolocie powietrza pod kominkiem (przez kratkę widzę miejsce gdzie wchodzi wąż przepustnicy). Będę wdzięczny za ewentualne wskazówki. Pozdrawiam Łukasz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...