Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

myst

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O myst

  • Urodziny 21.10.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    31-964
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

myst's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Przykra sprawa, ale wydaje mi się, że miałeś pecha trafić na kiepskich architektów, lub takich , którzy domów nie potrafią za bardzo projektować Podstawą jest funkcjonalność, ergonomia i czasem oszczędność. I właśnie do stworzenia takiego projektu potrzebny jest architekt projektujący tzw. 'domki' (czyli budowle wolnostojące, jednorodzinne). Być może Ty masz doświadczenie, ale uwierz : większość ludzi którzy zaczynają planować dom, nie wie, po co im są schody czy drzwi szerokości 100cm zamiast 80cm, nie wie jaka wysokość stopni czy blatów jest ergonomiczna i nie wie jak usytuować dom do słońca/stron świata. Przejedź się po swojej miejscowości i zaobserwuj : ile domów jest otwartych na północ zamiast na południe (bo projekt z muratora akurat tak spasował) ? 90% ludzi popełnia kardynale błędy już przy koncepcji / doborze projektu. nie mówiąc już o detalach. Dobry architekt pomaga ominąć przynajmniej większość z nich. Co do wykuszów i gzymsów, to wydaje mi się, że piszesz o odróżnianiu od siebie projektów w katalogach np muratora (no bo niby jak inaczej powstawały by setki bliźniaczo podobnych projektów? ) .
  2. obecnie jest zaklejony folią - zabezpieczyłem go przed wilgocią do wiosny, kiedy będę mógł coś z nim zrobić. Jak tylko ściągnę folię, to go obfotografuje i wrzucę fotkę.
  3. Warstwy pod płytkami są raczej szczelne, ale folie i izolacje spod reszty płytek są wyprowadzone nie na zewnątrz ściany a dochodzą tylko do wewnętrzenej strony ocieplenia. Chyba będę musiał ściąć styropian do poziomu folii pod jastrychem i dosztukować brakujący kawałek wyprowadzając wodę na zewnątrz, ocieplić ponad tym i całość oblachować.
  4. Cześć, Czytam o różnych problemach z tarasami, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi jak naprawić moją izolację - jest wyjątkowo spartaczona. Błąd polegał na tym, że najpierw zostały wykonane warstwy izolacyjne (papa, folia, styropian, folia, jastrych, folia w płynie, płytki (wystające ok 7cm poza obrys ściany) , a następnie został pod te płytki wklejony styropian ocieplający ścianę pod tarasem. Między górę styropianu a płytki wklejone zostało oblachowanie. Oczywiście fuga popękała i woda dostaje się między pionowy styropian ocieplający ścianę a warstwy izolacyjne. Teraz jest pytanie jak to naprawić - nie chciałbym skuwać całego tarasu, gdyż problem jest tylko na zewnętrznym obwodzie. Miałem pomysł nastepujący : odkleić zewnętrzny rząd płytek, przyciąć o ok 3cm styropian na ścianie oraz skuć ok 3cm wylewki. zalać całość zaprawą wodoszczelną z zatopioną siatką, zatopić w niej oblachowanie. Od góry SikaBond T8 i na tym też przykleić płytki, zafugować Sikaflex -11 FC. czy ten pomysł ma ręce i nogi? Dzięki za pomoc!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...