Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mario029

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Mario029

  1. Jeśli chodzi o likwidację ścianki nośnej (1,7 m długości) to strop nad nią będzie wsparty stalowym dwuteownikiem h120 lub 140. To mam uzgodnione z konstruktorem. Proszę o opinie jak ciężką mogę postawić ściankę w nowym miejscu, aby nie obciążyć stropu.
  2. Witam, Chcę przesunąć ściankę w jednym z pomieszczeń w domu z lat 70-tych na pierwszym piętrze. Proszę o poradę jak ciężką mogę postawić ściankę w nowym miejscu, aby nie stanowiła zbytniego obciążenia dla stropu. Ścianka będzie przesunięta o 110cm od swojego pierwotnego położenia i strop pod nią nie będzie miał podparcia na poziomie niżej (miała podparcie w swoim pierwotnym położeniu). Strop ma grubość 12cm, z prętami zbrojeniowymi gładkimi fi- 12 co 29cm i fi8 co 16cm. Rodzaj stropu proszę „wyczytać” ze zdjęcia po odkuciu tynku (monolityczny? z cegłami miedzy prętami). Układ prętów i rozmieszczenie ścian zamieściłem na rysunku. Nowa ścianka w kształcie litery L zaznaczona na zielono. Zależy mi na ściance ciężkiej z silikatów 120mm, nie chcę k-g i gazobetonu. Przewidywana waga takiej ścianki 1500kg. ps. Jeśli chodzi o likwidację ścianki nośnej (1,7 m długości) to strop nad nią będzie wsparty stalowym dwuteownikiem h120 lub 140.
  3. Witam, Zamierzam postawić ściankę działową z silikatów 8cm, na klej, tynk cienki gipsowy. Czy ktoś kto ma taką ścianę i może się wypowiedzieć na temat jej wad i stabilności? Nie chcę stawiać grubszej z uwagi na obciążenie stropu i oszczędność miejsca. Niby strop jest monolityczny, ale pod tą ścianką nie będzie miał podparcia. Ścianka będzie łamana (kształt litery L), dłuższy bok 2,5m, krótszy 0,9m, oddziela sypialnię od pokoju dziecka. Zależy mi na akustyce i solidności. Czy są jakieś specjalne wymagania przy stawianiu tak cieńkiej ścianki?
  4. Witam, W domu do którego się wprowadziłem jest podgrzewacz przepływowy gazowy Saunierduval 8,6-19,2 KW. Muszę przerobić przewód kominowy i dobrać średnicę nowej rury spalinowej piecyka. Piecyk posiada otwór spalinowy fi 110, za nim dołożony jest pierścień rozszerzający przewód spalinowy do fi 130 i do komina prowadzi przewód fi 130. Będę zmieniał ten przewód na flex kwasoodporny. Jaką mam dobrać średnicę tego przewodu, czy 110 wystarczy ? (taki jest otwór w piecyku)
  5. Witam, W domu mam kotłownię z piecem węglowym. Doprowadzona jest tam również rura z gazem. W pomieszczeniu nad kotłownią planuję urządzić kuchnię i chcę tam podciągnąć gaz. Rurę gazową musiałbym przeciągnąć przez całą kotłownię pod sufitem, również nad piecem węglowym (ok. 80 cm nad nim). Czy poprowadzenie rury z gazem w kotłowni węglowej, i nad piecem jest dozwolone i praktykowane (jest tam w końcu otwarty ogień)? W kotłowni potrafi być ciepło (nawet 40 st.).J aki zawór go gazu zastosować aby nie zaszkodziła mu temperatura. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...