Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ellektryk.pl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

O ellektryk.pl

  • Urodziny 03.04.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Świdnica Polska
  • Kod pocztowy
    58-100
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ellektryk.pl's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Kolego błedy techniczne juz wyjaśniłeś koledze więc pozwoliłem sobie dodać uwage apropo samej rozdzielni. Wybacz "kkas12" ale osoba z twoją wiedzą i doświadczeniem (i nie mówie tu o tym forum) powinna piętnować taki bajzel a nie dawac przyzwolenie. Zadaj sobie pytanie w której rozdzielni chciałbyś usuwać ewentualną usterke lub ja rozbudowywać w takiej co jest wszystko opisane poukładane i ponumerowane czy w takiej jw. Powinniśmy dbać o to aby nasz fach był wykonywany starannie i fachowo a nie aby szybciej, aby skasować klienta bo to nie tędy droga.
  2. Zobacz jak powinnybyć poukładane przewody w rozdzielni a nie taki burd...... masakra. (rozdzielnia jeszcze nie skończona)
  3. Już wiem skąd to całe nieporozumienie. Zostaw na chwile przewody w spokoju. Mamy samą różnicówke a w niej dwa tory L i N. Normalna praca pola się znoszą-RCD działa poprawnie, upływność- pojawia sie asymetria, różnica prądów w tych żyłach-pojawia się pole następuje zadziałanie RCD Zgadzasz się ze mną? Nie odpowiedziałeś na pytanie co się stanie jak do RCD podłączymy tylko L a N zamkniemy z pominięcięm RCD. Zapewnie wiesz co się stanie. Ale napisz proszę dlaczego RCD w takim przypadku zadziała.? I o tym cały czas pisałem. Nic sie nie bedzie działo, a mi kompletnie nie o taka sytuacje chodziło. Jak odpowiesz sobie na pytania które zadałem zrozumiesz o czym ciągle pisze. To nie kwiatek tylko czysta dobra praktyka. Przecież 20-scia punktów oswietlenia też można podłaczyć na jednym obwodzie czyli oswietlenie całego małego domku. Jak tłumaczysz klientowi, że nie bedzie miał światła w całym domu bo jeden obwód padł?
  4. W integrze WRL masz możliwość sterowania za pomocą SMS np. wysyłasz SMS o treści "podnieś rolety" system po wykonaniu czynności odeśle Ci smsa "rolety podniesione" itd Realizowałem dość niedawno podobny system na WRL i sprawdza się wrecz wyśmienicie.
  5. Dlaczego uważasz, że to nieporozumienie? Ja jestem zupełnie odmiennego zdania.
  6. Ten rysunek nie przedstawia żadnego mojego twierdzenia i bezpośrednio obraża moją wiedzę i osobę. Ja osobiście nie łacze więcej niż 6 gniazd na jeden obwód. A to dlatego że może sie zdarzyć awaria pieca lub coś podobnego i trzeba podłaczyć farelki i robi się problem. Dziesięć to tak książkowo(max) a życie życiem. Tu się nie zgodze uważam że na satelu np. integra lub integra WRL można już zbudować bardzo fajny system. Można sterować roletami, symulować obecność właścicieli, zraszaczami itd.
  7. Więc tak kolego witu102 im więcej bedziesz miał obwodów podłączonych do osobnych esek tym lepiej, poniewż w przypadku awarii w ciągu 5 minut wiesz który obwód nawalił. Tylko że nie każdego na takie szaleństwo stać dlatego ludzie podłączają po kilka obwodów do jednej eski ale co za tym idzie w przypadku awarii czesto nie wiadomo który obwód nawalił. Musisz sam przekalkulować na ile cie stać bo nikt Ci nie zabroni założyć rożnicówki+ eski na każde gniazdko z osobna
  8. Do "kasprzyk" Definicje cytuje, poniewż zasada działania pewnych urządzeń jest niezmienna i nie da sie napisać definicji od nowa. Ulżyło by Ci gdybym napisał ja recznie a nie skopiował? Ja nie wiem czy Ty wiesz jaka jest wogóle zasada działania RCD i pytasz co ma wspólnego z polem magnetycznym przewodu. Więc RCD własnie wyzwala się wtedy kiedy "wykryje" to pole magnetyczne. A skąd to pole się bierze? Z różnicy prądów płynących w żyłach L i N co z koleji spowodowane jest upływnością w skutek przebicia lub rażenia (kogoś) Normalne warunki pracy są wtedy kiedy nie pojawia sie prąd upływu ;nic nikogo nie razi izolacja jest cała. W takim przypadku w przewodzie z żyłami L i N pole sie znosi co nie ma miejsca kiedy pojawia sie upływność. I nie wymyślałem żadnej teori RCD i nie wiem do czego niby ma być ten rysunek. Bo do RCD wchodzą dwie żyły L i N i to miedzy nimi porównywana jest różnica prądów. Może inaczej wyjaśnie Ci co miałem na myśli pisząc że w osobnych żyłach L i N wytważa sie pole. Wyobraż sobie, że podłączysz do RCD tylko żyłe L a N puscisz obok ( zamkniesz obwód z pominięciem RCD. Co sie stanie po zamknięciu obwodu? Wyzwoli się RCD. Kolejny przykład, napewno taki fachowec jak Ty mierzył kiedyś prąd miernikiem cęgowym. Więc pewnie wiesz co pokaże miernik jak zamniesz w cęgach L i N a później samo L. Do "fenix2" zgadzam się w 100% Do "dudi82" Jak masz chwilkę czasu to zrób sobie małe doświadczenie. Przwód (linka) 4x 1,5 ok 2-5m z 2 żył zasil żarówkę (230v) a do 2 pozostałych podłącz żarówke led (tu nie podłaczaj zasilania) W takim eksperymencie masz przwody tak blisko siebie że już bliżej się nie da. Włącz zasilanie żarówki 230v i zobacz czy led sie zapałi. Do "witu102" Kolego pytasz o wszystko i nie dostajesz żadnej odpowiedzi. Zapytaj konkretnie dostaniesz konkretną odpowiedz. A na te ogólne pytania odpowiedzieliśmy na pierwszych 2 stronach. Pozdrawiam
  9. To co już mi się nie podoba to ukrywanie prawdy przez producenta. W karcie katalogowej jest napisane ze ma rozdzielczość 700 linii. A te 700 linii to jest w trybie czarno-białym o ile wogóle tyle ma. W kolorze bedzie max 550 lini.Jeżeli na takiej klasy kamerze ustawisz trase ze zbliżeniami ta kamera długo nie pociągnie, zajedzie sie mechanicznie. Czułość 0,1 (kolor), 0,01 (B/W) też jest wielce zastanawiająca. Ja proponuje kamery ( jeżeli finanse pozwalaja) z firmy Novus np. model NVC-DN6127SD jest droższa ale z tą firmą nigdy nie miałem problemów bardzo ceniona marka. A tak na marginesie nie myślałeś o kamerze hemisferycznej Mobotix Q24 jest to najlepsza (w swojej klasie) i najbardziej ceniona Niemiecka firma na świecie produkująca kamery CCTV) cena ok 800 euro
  10. Wystarczy przeczytać mój poprzedni post i troche pomysleć a bedziesz wiedział jak działa rcd. Jako, że nie chciało Ci sie wejść w google i wpisać "na jakiej zasadzie działa RCD" to wkleje z wikipedi: Zasada działania wyłącznika różnicowopradowego Podczas normalnej pracy wektorowa suma prądów płynących przez przekładnik jest równa zero (zgodnie z I prawem Kirchhoffa). Stąd w uzwojeniu wtórnym przekładnika Ferrantiego (nawiniętym na rdzeniu) nie indukuje się SEM, przekaźnik spolaryzowany jest zamknięty (zwora przyciągana przez magnes stały) a styki główne zamknięte. Jeżeli w chronionym obwodzie pojawi się prąd upływowy (np. przez ciało człowieka do ziemi lub przez przewód PE), to wtedy suma prądów w oknie przekładnika będzie różna od zera. W uzwojeniu wtórnym indukuje się SEM, która powoduje przepływ prądu przez cewkę przekaźnika spolaryzowanego. Pole magnetyczne wytworzone przez cewkę kompensuje pole magnetyczne magnesu stałego przekaźnika. Jeśli prąd upływu przekroczy próg zadziałania wyłącznika (IΔn), przekaźnik spolaryzowany zostanie otwarty zwalniając zamek i otwierając styki główne, a przez to odłączając zasilanie obwodu. Podczas testowania przycisk testujący zwiera zacisk toru fazowego wyłącznika od strony odbiornika z przewodem neutralnym od strony zasilania poprzez wbudowany rezystor (zwykle 10 kΩ). W ten sposób przez wyłącznik płynie tylko prąd w torze fazowym, a suma prądów w oknie przekładnika będzie różna od zera, tak jak w przypadku upływu. Wyłącznik powinien wtedy zadziałać. Napisałem wcześniej: "NIE powstaje pole magnetyczne wokół przewodu, ponieważ one nawzajem się znoszą." Dwa słowa wyjaśnienia do tego bo chyba nie zrozumiałeś. To zdanie dotyczy w uproszczeniu przewodu z dwoma żyłami L i N jako całości. Natomiast w samej żyle L i N jako osobne wytważa sie pole magnetyczne ale ono się znosi w normalnych warunkach pracy, ponieważ te żyły są blisko siebie. Uprzedze Twoje kolejne pytanie i Jako, że niewiele zjawisk jest idealnych to owe znoszenie się pól nie jest tez idealne i nie nastepuje w 100% dlatego powstały takie urządzenia jak: Wykrywacz zmiennego pola magnetycznego składa się z cewki pomiarowej, pełniącej rolę anteny. Pod wpływem działania pola magnetycznego w cewce indukuje się napięcie zmienne o częstotliwości sieci (50 Hz), które zostaje wzmocnione we wzmacniaczu pasmowym. Następnie sygnał zostaje poddany wyprostowaniu i skierowany do komparatora, nastepnie nastepuje sygnalizacja obecności przewodu. Pozostała wartość pola magnetycznego (po zniesieniu się) jest tak mała, że nie jest w stanie uruchomić " wątkowych ledów" uff to tyle.
  11. Jak masz zamiar pisać takie herezje to lepiej nie pisz nic. W przewodach L i N w niezakłóconych warunkach pracy płynie jednakowy prąd lecz o kierunka przeciwnych. I WIESZ CO WTEDY SIĘ DZIEJE? NIE powstaje pole magnetyczne wokół przewodu, ponieważ one nawzajem się znoszą. Jezeli powstawało by jakieś pole magnetyczne to żadna RCD by nie działała (byłaby ciągle wyzwolona)
  12. Zgadza sie ma podtrzymanie na akumulatorze w zależności jaki zastosujesz tyle wytrzyma 12-48h a co dalej? Podczas gdy jesteś na 2 tygodniowych wakacjach/feriach i nie zostawiłeś nikomu klucza od domu? Jasne że jest możliwość żeby powiadamiał Cie o braku zasilania sieciowego.
  13. Przeczytaj sobie opracowanie Dr inż. Edward MUSIAŁ "POŁĄCZENIA WYRÓWNAWCZE JAKO OCHRONA PRZECIWPORAŻENIOWA UZUPEŁNIAJĄCA" I bedziesz wiedział co stosuje w takich przypadkach tu link: http://ckp.nowysacz.pl/user_files/File/SEP/Poczenia_wyrwnawcze.pdf
  14. To nie chodzi o pół biedy tylko rade ze zdobytego doświadczenia i przypadku który sie zdarzył i był płacz i zgrzytanie zębów właściciela jak w holu zamarzła podłogówka i rozsadziło pexa. Nie doradzam nic co jest niezgodne z przepisami. Pozdrawiam
  15. PRZEPISY nakazują stosowanie środków ochrony ale nie precyzują jakich srodków ochrony należy użyć. A jeżeli chodziło Ci kolego o norme to Norma NIE JEST PRZEPISEM. Na te zasilacze to fakt nie zwróciłem uwagi kolega fenix2 ma racje troche przesadziłeś
×
×
  • Dodaj nową pozycję...