Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

siveek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O siveek

  • Urodziny 02.12.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Otwock
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

siveek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ja dorobiłem sobie stały ruszt (kątownik + pręty zbrojone) wyciąłem w nich miejsce na retortę i nasadziłem na nią. Nie przeszkadza ona w pracy na ekogroszku a jak wpadam na budowę wieczorem czasem co dwa dni to dokładam drewna bezpośrednio na "kopczyk" i nie zmieniam nic w ustawieniach. Rezultat. W Wielką Sobotę zasypałem podajnik na max i wczoraj (niedziela) było troszkę poniżej połowy. Piec dłużej pracuje w podtrzymaniu a przy przedmuchy który ostawiłem co 35 min zapala się drewno i tli. Ogólnie bardzo spadło mi spalanie gdyż do się już może troszkę wygrzał (przez pierwsze 1,5 m-ca wciągał eko jak głupi) Napiszcie na jaki najdłuższy czas podtrzymania udało wam się nastawić piec (wiadomo każdy węgiel inny) aby nie wygasł. Teraz mam nastawione na 35 a piec w podtrzymaniu chodzi mi nawet 1,2 godz . Teraz to nie bedzie miało wielkiego znaczenia ale przy pracy w trybie letnim lepiej żeby się włączał jak najrzadziej.
  2. Witam. Ja jestem w trakcie budowy domu z firmą Rosłan, a w zasadzie dom jest praktycznie skończony (składam meble i takie tam). Gdybym miał budować dom jeszcze raz to wybrał bym ta sama firmę. Oczywiście nerwy i drobne ale to naprawdę drobne wpadki (pomylony kolor parapetów oczywiście był wymieniony bez najmniejszego problemu) ale Pan Darek (oaza spokoju) za każdym razem załatwiał sprawę szybko i bez narzekania (jak to niektórzy fachowcy) Jest oczywiście jedna rzecz którą mam mu do zarzucenia to terminowość. Nie chodzi już nawet o termin zakończenia budowy który był na grudzień 2012 r (sprawa była tego typu że na 2012 nie miał terminu ale go uprosiliśmy żeby rozpoczął budowę bo chcieliśmy się załapać na program "Rodzina a swoim" więc obsuwa zrozumiała i nie mogę mieć pretensji). Chodzi o to że mówi np "Będziemy montować drzwi w środę (poślizg 1,5 tyg) tynki "ok będziemy robić przed wszystkimi świętymi" poślizg 3 tyg), szambo w przyszłym tyg (poslizg 1 mc) Czasem miałem wrażenie że obiecuje coś co w trakcie rozmowy wie że nie da rady, i to jest jedyna rzecz która mnie osobiście przeszkadzała. Może dla tego że Ja jestem bardzo słowny ( oczywiście w moim odczuciu i u mnie jak mówię coś będzie na jutro to nie wiem co by się musiało stać żeby było inaczej) . Z drugiej strony Rosłan Dom to nie tylko Pan Darek ale też jego pracownicy a z ludźmi to różnie bywa. Ogólnie to ocena 5+. Zostały jeszcze tarasy na zewnątrz barierki itp. więc zobzaczymy jaki bedzie efekt końcowy. Ogólnie budowlańcy widać że się starali docierali tyki i jakieś naprawdę mini drobne dołeczki bo jak mówili "inaczej Darek nam tego nie odbierze wiec widać że postrach jest . To by było na tyle
  3. Dzięki gslaw za szybka odpowiedź. Mam jeszcze dodatkowe pytanie. Ustawiłem wczoraj max temperaturę kotła na 70 i zadałem 67. Piec doszedł do 67, stopni przeszedł w stan podtrzymania i bezwładnościowo doszedł do 72 oC i nic. Myślałem, że skoro ustawiłem max 70oC to się powinien wyłączyć. Dlaczego jest to dla mnie takie ważne? Na podłogówce mam zawór 3 drożny więc mam możliwość regulacji temp na podłodze, pomimo wysokiej temp na piecu (Cały dół podłogówka + 1 grzejnik w łapaczu + 2 w korytarzu) oczywiście grzejniki na osobnej linii gdzie nie ma 3 drożnego. Na górze grzejniki i pomimo że na zaworach są poprzykręcane na 1z 5-cio stopniowej skali to i tak jest strasznie gorące i temp pomieszczeń też jest ok 22oC Dla mnie to za dużo. Pompę CO która daje na grzejniki na górę podłączyłem do gniazda w piecu odpowiedzialnego za pompę cyrkulacyjną (w termie mam osobna pompkę cyrkulacyjną więc to gniazdo w piecu miałem wolne). Ustawiłem na piecu czas pracy pompy cyrkulacyjnej na 5 min i 10 min przerwy i teraz jest ok. Widzę duża oszczędność w spalaniu węgla i temp jest też ok. Jednak gdyby doszło do takiej sytuacji że z niewiadomych przyczyn za bardzo urośnie temp na piecu to podczas postoju tej pompy cyrkulacyjnej( w tym przypadku pompy CO pchającej wody na grzejniki) nie będzie miało co odebrać nadmiaru ciepłej wody. Uknułem sobie, że jak temp zadana będzie n-60 a ustawię max temp kotła na 70 oC to będzie to bezpieczne o ile kocioł wygaśnie gdy osiągnie 70 st. Sam już w sumie nie wiem czy dobrze kombinuje.
  4. Witam. Od 10.01.2013 jestem szczęśliwym posiadaczem (choć to się okaże) Elektrometa KWP 15. Mimo że nie zdążyłem poznać pieca tak dobrze jak większość z Was to przeczytałem to forum strona po stronie (akurat byłem parę dni w szpitalu więc na brak wolnego czasu nie mogłem narzekać) . I jakie wnioski? Uniwersalnego ustawienia nie ma i choć na początku trochę się przeraziłem że ustawienie pieca to jest tak czasochłonna i trudna sprawa to chyba w końcu udało mi się wyciągając jakąś średnią z tego co piszecie doszedłem do swoich ( moim zdaniem najlepszych) ustawień. n-55 c-wył jeszcze nie mieszkam d-18 u-15 b-150 wentylator odsłonięty na 2-3 cm czopuch na godz 10 Jak na razie nie ma co patrzeć na ilość spalania na dobę bo dom jest wygrzewany i na górze są okna pouchylane w celu odprowadzania wilgoci ale na tym nastawie szybko piec dochodzi do zadanej temp a i rurę od czopucha da się na krótko dotknąć ręką (nie mam termometru żeby zmierzyć) Przy u na 15% nie robią mi się spieki a płomień jest bardziej ogniskowy i aż zawija się na deflektorze. To tyle jak na mój pierwszy wpis. Jeśli zauważyliście że coś robię że coś robię źle to proszę o słowa konstruktywnej krytyki;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...