Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

et0

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O et0

  • Urodziny 01.12.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

et0's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. et0

    Porządna POŚ?

    Oczyszczalnie jest sporo na rynku, nie znam wszystkich, dużo działa na podobnej zasadzie: osadu czynnego, ale wiem że takiego popularnego Biotica nie chciałbym mieć: niby działa, ale układy to cyrkulacji osadu śe psują i dodatkowo jak ścieki nie są odpowiednie, to zapychają się pojemniki na skratki (takie sitko pod rurą z dopływającymi ściekami), a żeby to oczyścić to trzeba zejść i zanurzyć się do komory :/
  2. Jestem na etapie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. W projekcie mam założoną taką w formie stożka ze względu na małą działkę i maksymalną cheć wykorzystania dostępnego terenu. Architekt zaproponował mi oczyszczalnię w kształcie stożka, gdyż wg niego takie są najlepesze i najmniejsze. W domu będa mieszkać 3-4 osoby. Sprawdzałem, kto takie sprzedaje i znalazłem dwie pasujące mi firmy: traidenis i felksnavis. Ma moze ktoś te oczysczalnie, która lepsza?
  3. Było wiele razy i przeszukiwałem już internet ale zawsze sytuacja wyglądała trochę inaczej niż u mnie. Budujemy z ojcem sami sobie dom praterowy. Ostatmnio zadeskowaliśmy już sobie dach (pierwotnie nie planowaliśmy ale wisiąl za jedną nogę wisiał za dwie, w sumei i tak placimy tylko za material bo robimy wszystko sami). Dach ma 45 stopni i jak wykonaliśmy więźbę to zauważyliśmy że na górze ("strop" to drewniane kleszcze 8x22 po 2 na kazdy trójkąt z krokwi 8x16) jest całkiem dużo miejsca, podłoga z tych kleszczy wydaje się bardzo solidna i mimo, że poddasze jest nieużytkowe, to można byłoby zorbić cąłkiem ładny "pokoik". Szczyty już na poziomie adaptacji zapobiegawczo zrobiliśmy murowane, kążdy z oknem. Po zadeskowaniu stwierdziliśmy w tym niby pokoiku trochę słaby widok przez szczytowe okno na dziąlkę i stwierdziliśmy że można by wstawić malutkie okienko dachowe i by był piękny widok na całą działkę, ale nie ma go w projekcie. Okienko byłoby między krokwiami, na łatach, nie zależy nam o oświetleniu, tylko jedynie na funkcji widokowej. Możemy je wstawić, czy trzeba zmieniać projekt? Wydaje się, że to nieistotna zmiana, ale tak jak tata zna się na wszystkim poza instalacjami energ/sanit tak na prawie budowlanym w ogóle. Kierownik budowy? Znajomy taty z czasów prl, kiedy jeszcze pracowali w jednej firmie, obecnie szef wydziału budownictwa w starostwie, więc z nim na pewno nei bezie problemu, bo wie jak jak tata buduje, chociaz w sumie już krycie dachu a on jeszcze ani razu na budowie nie był ("znamy się tyle lat, sobie budujesz wiec sobie chyba źle nie zrobisz nie? to po co będę ci sprawdzał i denerwował")
  4. et0

    Zmiana ogrzewania kominkiem

    Właśnie dokładnie o to mi chodzi, czy jest możliwe zamontowanie jakichś prostych tanich grzejników, najlepiej takich wpinanych prosto w gniazdko i mocowanych do ściany, często takie widziałem w domach i mieszkaniach w UK. Dałoby się to w projekt i do papierów, żeby policji budowlanej wszystko pasowało, bo na tym mi najbardziej zależy. Grzałbym kominikiem, a grzejniki po prostu stałyby wyłączone, no może w lato jakby przyciął w nocy przymrozek (a w moim regionie suwalskim wszystkie anomalie są możliwe typu 0 w nocy po upalnym dniu i znowu upał kolejnego dnia) to bym włączył z jeden. O klimatyzatorach z funkcją grzania nie słyszałem. To prawda że montuje się tą dużą skrzynkę z wiatrakiem na zewnątrz, a ten jeden nawiew w środku łączy samemu szybkozłączkami i to wszystko? I to może być wpisane w papiery jako źródło ogrzewania? Da radę ogrzać nim niecałe 50m2, no powiedzmy 20, bo jak rozumiem ogrzewa tylko jedno pomieszczenie z powodu jednego nawiewu Dzięki za zainteresowanie tematem.
  5. Dzień dobry Postanowiłem wybudować sobie mały domek rekreacyjny parterowy na działce (45m), lecz chciałbym aby był całoroczny i z możliwością zameldowania. Po wstępnej rozmowie z architektem, który miałby mi to adaptować kupiłem projekt w wersji całorocznej (bardzo ogólnej, bo wtedy jeszcze nie posiadałem projektu). Moje pytanie brzmi, czy jest możliwa zmiana systemu ogrzewania z kominka z płaszczem wodnym ( taki jest w projekcie) na rozprowadzenie systemem DSG rurami plus elektryczne grzejniki jako główny system ogrzewania, bo z tego co wiem, prawo zabrania dsg jak głównego systemu ogrzewania i policja budowlana nie odbierze budynku (Proszę tylko nei pisać, ze kurzy, ze piroliza i brud przy kratkach, bo dzieciństwo spędziłem w starej kamienicy z takim systemem i nie było źle). Chodzi o to, czy jest możliwe zrobienie jakiegoś mega najtańszego elektrycznego ogrzewania (może byc nieekonomiczne) aby tylko papiery się zgadzały, bo i tak z niego bym nie korzystał. Zostawiłbym juz ten płaszcz wodny, ale nie chce mi się bawić ze spuszczaniem wody z układu i ciągłym zgrzytaniem zębami, czy w zimie nie rozsadzi mróz rur z wodą, bo zaglądać do "daczy" zimą mam zamiar tylko "od zachcianki", wpaść, napalić i mieć ciepło przez 2-3 dni, a potem uciekać do miasta na tydzień. Propozycja z gazem odpada, bo nie ma sieci. Piszę na forum zamiast pogadać o tym z architektem,, bo mieszkam w Polsce Z, konkurencji wśród lokalnych architektów prawie nie ma, prawie wszyscy się znają tworząc klikę i zawsze doradzają tak, a aby więcej zarobić i się nie narobić. Koledzy z pracy, którzy pobudowali domy, albo są w trakcie jednym głosem radzą, że trzeba w rozmowach twardo stawiać na swoim i nie dawać wejść "dobrymi radami" na głowę, więc chcę wiedzieć czy jest sens się wykłócać jak coś.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...