Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GrasshopperXTR

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    64
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez GrasshopperXTR

  1. Cześć, poszukuję sprawdzonych ekip do wykonania ocieplenia i zabudowy GK poddasza i do wykonania elewacji. Będę wdzięczy za polecenie. Pozdrawiam Kamil
  2. Witajcie, proszę o poradę, bo nie za bardzo wiem jak zachować się w sytuacji, w której się znalazłem. Kupiłem okna nietanie dachowe i przekazałem fabrycznie zapakowane dekarzowi do montażu. Przed robotą poprosiłem go, aby sprawdził, czy nie mają jakichś wad produkcyjnych, żeby nie montować bezsensownie uszkodzonych okien. Teraz po montażu okazało się, że jedno okno ma wadę fabryczną na ramie, producent okien oczywiście chętnie da mi nowe okno, lecz twierdzi, że to wykonawca jest odpowiedzialny za jego wymianę. Wykonawca oczekuje ode mnie, żę zapłacę mu za ponowny montaż Stąd też moje pytanie: czy w ramach ogólnie pojętej "sztuki dekarskiej" dekarz powinien sprawdzić okno przed montażem? Co powinienem zrobić w tej sytuacji? Z góry dzięki za pomoc!
  3. Słuszna uwaga - niestety ogrzewanie już wykonane, więc na poprawki za późno.
  4. Cześć, wstawiam projekt w wyższej jakości. Tak jak mówiłem wcześniej podłogówka jest na całej powierzchni bez omijania szafek.
  5. Dziękuję za wyjaśnienie - człowiek uczy się całe życie . Pozdrawiam.
  6. Zdaję sobie sprawę z tego, że zamki się nie łączą. Chodziło mi o to, że jeżeli mamy je ułożone bez przesunięcia to większe jest prawdopodobieństwo, że woda z zamka dachówki powyżej wpłynie do zamka dachówki w niższym rzędzie.
  7. Dlaczego w takim razie zarówno Creaton jak i Braas zaleca ułożenie z przesunięciem? Czy nie jest tak, że w przypadku ułożenia bez przesunięcia woda spływająca po zamku wyższej dachówki spływa do zamka dachówki poniżej i tak musi przepłynąć całą połać, aby trafić do rynny? Przy zastosowanie układu z przesunięciem woda z wyższej dachówki spływa na środek dachówki poniżej, a nie nad łączeniem i tym samym moim zdaniem zmniejsza się ryzyko przecieku na zamku. Jeżeli się mylę to będę wdzięczny za wyprowadzenie z błędu . Pozdrawiam
  8. Z punktu widzenia prawdopodobieństwa przeciekania warstwy wierzchniego krycia bardziej ryzykowne - uważam jednak że to ryzyko jest do zaakceptowania jeżeli krycie wstępne jest porządnie (szczelnie) wykonane. Zawsze myślałem, że dachówki szczytowe dlatego są produkowane jako pełne i połówkowe, aby możliwe było właśnie kładzenie ich z przesunięciem w kolejnych rzędach, ale widzę że to nie ja tutaj jestem ekspertem...
  9. Braas zaleca takie ułożenie w przypadku Turmalina. W przypadku układania bez przesunięcia w zamkach gromadzi się o wiele więcej wody niż układając z przesunięciem.
  10. Dziękuję za uspokojenie, bo po wcześniejszym pytaniu miałem poważne wątpliwości co do konieczności wykonania takich "wzmocnień". Bardzo miło to słyszeć - dziękuję . Projekt jest indywidualny, ale nie ukrywam, że trochę w nim z Patryka G1 z pracowni Archipelag. Zajrzałem też do Twojego dziennika budowy - chciałbym być już na takim etapie... PS. Te duże okna i antresola robią super wrażenie .
  11. Każdy projektant odpowiada za błędy projektowe i podobnie jest w tym przypadku.
  12. Na deskach jest papa i kalenica rzeczywiście otwarta, ale nie rozumiem co masz na myśli mówiąc o stężeniach więźby. Będę wdzięczny za wyjaśnienie .
  13. Wysokość ścinaki kolankowej licząc od górnej krawędzi stropu do górnej krawędzi wieńca to 1,4 m, połać ma 6,05 m długości, rozpiętość między murłatami licząc od osi do osi murłaty to 7,63 m.
  14. Niestety sprzęt nie pozwala mi za zrobienie dokładniejszych zdjęć, więc uznajmy te załączone za materiał poglądowy dla osób planujących Turmalin na dach. Co do ogródka to oczywiście dziękuję za radę - zabiorę się do roboty jak tylko elewacja będzie skończona.
  15. To i ja się pochwalę moim dachem - dzisiaj dekarze postawili kropkę nad "i" i zamontowali długo wyczekiwane gąsiory. Na wiosnę dojdą jeszcze okna połaciowe. Dachówka to Braas Turmalin antracyt + rynny Galeco. Będę wdzięczny za krytyczne głosy .
  16. Jajmar, zapomniałem dodać ważnej informacji - podłogówka jest rozłożona na całej powierzchni pomieszczeń, bez wyjątków na szafki etc. Co do Twoich uwag do tego, że de facto mamy do czynienia z "normalną" podłogówką w płycie to zakładam, że biuro projektowe, które zajmowało się tematem odpowiednio policzyło moce obwodów i dobrało je do płyty i zapotrzebowania cieplnego budynku / pomieszczeń. Rzeczywistość zweryfikuje projekt pewnie za rok.
  17. Dołączam swój głos i apel o zainstalowanie Tapatalk'a - korzystanie teraz z forum na smartfonie to droga przez mękę.... :/
  18. Dylatacji brak, chociaż się nad nią zastawiałem po przeczytaniu wątku o płytach. Architekt rekomendował to rozwiązanie jako prostsze i bez ryzyka pękania ścian - poza tym garaż sąsiaduje tylko z kotłownią. Izolował będę najprawdopodobniej ścianę dzielącą te 2 pomieszczenia. Podłogówka wg załączonego projektu. Rurki co 30 cm są tylko w 1 pomieszczeniu.
  19. Myślę, że 4 wystarczą . Mogę wrzucić dodatkowe gdyby była potrzeba spojrzenia na coś konkretnego. GWC: Instalacje na dolnym zbrojeniu: Zbrojenie górne gotowe, przed zalaniem: Po zalaniu:
  20. Z doświadczenia moich instalatorów - najpierw rozprowadzenie i wstępne umocowanie paskami zaciskowymi na dolnym zbrojeniu, potem po skręceniu górnej siatki podwieszenie podłogówki pod nią. Zysk moim zdaniem zysk jest taki, że wracając z dłuższego urlopu do wychłodzonego domu jednak szybciej odczujesz ciepło pod stopami niż mając podłogówkę "na dnie" płyty.
  21. Bezfirmowy zrobiony na pomarańczowych rurach kan. w układzie Tiechelmanna.
  22. 160 m2 z garażem - podłogówki w garażu brak Płyta ma 25 cm grubosci Kosztu całej płyty nie liczyłem, jeżeli chodzi o wszystkie instalacje to w przybliżeniu koszt 30k zł - w tym rurowe gwc, woda, kanalizacja, odkurzacz centralny, podłogówka
  23. Ok. 160 m2 U mnie pod domem wg badań 3 metry dobrze zagęszczonego piasku, więc tylko zdjąłem humus (ok 30 cm) i podsypałem 20 cm piasku, żeby chwycić "0". XPS Synthos 30, grubość 10 i 15 cm kosztował ok. 430 zł/m3. Razem z opaską przeciwwysadzinową potrzebne było ok 52 m3. Pod płytą jest 25 cm + 25 cm burta dookoła + opaska gruba na 10 cm i szeroka na 60 cm. 3,3 tony, ceny stali mocno się zmieniają w czasie więc do przeliczenia. 40 m3, ceny podobnie jak w przypadku stali Nie wiem, bo płaciłem za całość z usługą wraz z innymi pracami instalacyjnymi w płycie. Jestem teraz na wakacjach, więc jak wrócę to wkleję .
  24. GrasshopperXTR

    Zwrot VAT

    Garaż ma 43 m2, więc przy odpowiednio dobrym dopchnięciu powinno wejść prawie 100m3 materiału. Na ściany (25 cm, 233 m2) i posadzki na poddaszu raczej wystarczy (mam dom na płycie, więc parter odpada). Może nawet jeszcze odrobinę wełny by weszło...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...