Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Godfather7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    52
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Katowice
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Godfather7's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Tallia ja to mam rozwiązane identyczne jak Zamerdz – folia paroprzepuszczalna pod dachówką i szczelina wentylacyjna. Wydaje mi się, że nie ma sensu robić tam dodatkowej wentylacji jeśli nie ma pełnego deskowania. Zamerdz – wielkie chapeau bas za Twoją robotę  Nie wiem ile czasu budowałeś swoją Olę ale trzeba mieć cholernie dużo wolnego czasu aby samemu odwalić tyle roboty przy budowie takiego domu… U mnie ekipa 4 górali robiła sam dach przez miesiąc – dodatkowo musiałem wezwać dźwig aby wrzucić drzewo na górę. A górale byli naprawdę robotni – przez całą budowę nie widziałem butelki piwa czy wódki na placu oprócz tego co sam im postawiłem po zalewaniu stropu. Przychodzili skoro świt i schodzili z budowy po zmroku.
  2. Witam, odpowiadam kolejno na kilka pytań: 1. marjed - rozmiar boni - 3 cm szerokości i 2 cm głębokości. 2. Tallia - na podbitce jest przesunięcie styropianu - ok 15 cm od krawędzi, płyta osb w tym miejscu jest czymś tam gruntowana, obłożona klejem, siatką i na to tynk. 3. kliminho - od góry daszku jest płyta osb ze spadkiem do spustu rynny jak na projekcie, który ci wysłałem, na to papa podkładowa i papa właściwa + oczywiście obróbka blacharska. od sporu jest druga płyta osb już na płasko na to styro 2cm+siatka i klej + tynk. Tak samo wykończone są boki i słupy styro 2cm+siatka i klej + tynk. Daszek jest robiony po obłożeniu ociepleniem więc między daszkiem a ścianą jest normalna warstwa styropianu - u mnie 20 cm. pozdr.
  3. Witam, podbitka była wykonana z płyty osb przymocowanej do konstrukcji jak na zdjęciu, na to styropian 8 cm, klej, siatka a potem normalny tynk tak jak na elewacji poniżej okien. Co do kosztów to za wykonanie płaciłem ok. 80 zł za mb bez materiału. Co tu gadać, ten dom jak wiecie tani nie jest i ja już po przekroczeniu pewnej kwoty jak zamieszkałem przestałem liczyć te koszty Nie wiem co marjed masz na myśli pisząc o "palonym" styropianie ale górna część elewacji ma wstawione listwy tzw bonia (czy bonie?) - wycinali w styropianie rowki i osadzali te listwy. Tynk jest silikonowy z STO, wg ich wzornika nr kolorów to 37200 ten ciemny i 37207 ten jasny. Odwodnienie daszku możecie zobaczyć na zdjęciach. Niestety ze względu, że nie ma pełnej ściany nie dało się tej rury spustowej ukryć ale jakoś mi to nie przeszkadza. Mam nadzieję, że pomogłem. Życzę powodzenia
  4. Dawno tu nie byłem... Pozdrowienia dla wszystkich budujących i już mieszkających. Info dla kliminho: podaj adres mailowy to Ci prześlę szczegółowe rysunki tego daszku. Ja trochę zmieniłem koncepcję i zamiast całej ścianki mam tylko filary bo mi widoczność zasłaniała:-)
  5. Innabajka - my mamy kominek Arysto A10 L DJH. Wystarczająco spełnia swoją rolę. Z tej waszej wizualizacji to fajniej wygląda ta wersja pierwsza ale w rzeczywistości może zawężać salon. Co do kanapy też się obawiałem ale wyszło OK i nie mamy żadnego problemu - najmniejsza odległość od kominka do rogu kanapy to ponad 150 cm, a kanapę mamy jeszcze odsuniętą od przeciwległej do kominka ściany więc trochę wjeżdża w salon.
  6. Innabajka też miałem problem z ustawieniem kominka. Mierzyłem, rysowałem, dobierałem różne kominki aby nie wjechać jakąś "krową" w środek salonu. Wyszło jak na zdjęciach. Odległość od kominka do ściany (czyli szerokość salonu) zostało 357 cm., od ściany gabinetu czyli pod schodami kominek wyjeżdża na 67 cm. Generalnie nie wyszło źle a też się tego obawiałem.
  7. Zamerdz, u mnie niestety na razie muszę palić ekogroszkiem (co mnie już strasznie wkurza!). Cały dół mam w podłogówce a górę klasycznie - pokoje - kaloryfery, łazienka z pralnią - podłogówka + drabinki. Licząc od początku grzania czyli gdzieś od 20 października spaliłem ok. 2,5- 2,7 t ekogroszku na ogrzewanie i ciepłą wodę. Wydaje mi się, że nie dużo biorąc pod uwagę, że ocieplenie elewacji zaczęli mi robić dopiero w grudniu i do 15 stycznia nie miałem jeszcze w pełni obłożonych styropianem murów. Można przyjąć, że na razie wyszło mi średnio mniej niż 1 t miesięcznie. Normalna cena groszku to ok. 800-900 zł za t (kupuję workowany więc jest droższy). Temp. w domu na poziomie 21-23 stopnie bo od 21 grudnia już mieszkamy. Na razie jeszcze eksperymentuję z ustawieniami więc czasem skacze nawet do ponad 24 stopni - szczególnie przy podłogówce. Na szczęście dostałem już warunki przyłączenia gazu i mam nadzieję do jesieni się z tym uporać i mieć już czysto w kotłowni...
  8. Trochę przestrzegam przed betonowymi schodami. Przede wszystkim ze względu, że trzeba bardzo skrupulatnie pilnować wysokości pomieszczeń na dole i na górze i przewidzieć wcześniej odpowiednie wysokości ocieplenia i wylewek na podłogach. Trzeba uwzględnić ewentualne instalacje jakie pójdą w podłodze (np. wentylacja czy odkurzacz) bo one mogą zmienić wysokość wylewki. Widuję już u kolegi schody betonowe gdzie pierwszy stopień ma 27 cm! bo wylewka się nie zgrała ze schodami. U mnie właśnie też przez te instalacje zmieniły się wysokości. Na szczęście dla takich schodów nie miało to większego znaczenia. Jest jeszcze argument estetyki ale tutaj każdy ma swoje upodobania. Oczywiście to są tylko moje sugestie i doświadczenia i nie koniecznie trzeba się z nimi zgadzać…
  9. Witam świątecznie wszystkich aleksandrowiczów i życzę jeszcze wesołych świąt:-) Trochę przygasło to forum. Ale nowi wciąż dochodzą więc życzę im powodzenie w budowie. A teraz trochę prywaty - pochwalę się schodami bo obiecywałem to wykonawcy i muszę przyznać, że robię to beż żadnego oporu.
  10. Jak to pompa do CWU o czym wiem bo o taką mi chodzi, to dlaczego mam szukać na ogrzewaniu? Chciałem się zorientować czy ktoś może użytkuje tą machinę, montował to gdzieś albo słyszał cokolwiek o niej. Rozważam różne opcje wyposażenia kotłowni między innymi o pompę do CWU i dostałem propozycję na tą Aidę. Jak ktoś coś mądrego napisze o tym to będę wdzięczny.
  11. Witam, wbijam się z takim zapytaniem: czy ktoś zna i może mi coś powiedzieć na temat pompy ciepła typu powietrze-woda Aida 200 1,9 ST? To podobno polska produkcja - z Częstochowy. Dostałem dość atrakcyjną ofertę na takie urządzenie w komplecie z zasobnikiem 200 l ale nic o tym urządzeniu nie wiem. Proszę o informację. Pozdr. A.
  12. Witam, wbijam się z takim zapytaniem: czy ktoś zna i może mi coś powiedzieć na temat pompy ciepła typu powietrze-woda Aida 200 1,9 ST? To podobno polska produkcja - z Częstochowy. Dostałem dość atrakcyjną ofertę na takie urządzenie w komplecie z zasobnikiem 200 l ale nic o tym urządzeniu nie wiem. Proszę o informację. Pozdr. A.
  13. U mnie jest dodatkowe pomieszczenie za garażem z przejściem z garażu i tam przeniosłem kotłownię. Zmniejszyło się okno w gabinecie na dole i wszedł na ścianę komin.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...