Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

stach49

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rzeszów
  • Kod pocztowy
    35-036
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

stach49's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Robiłem remont kapitalny drewnianego domu. Po zbiciu wewnętrznego tynku i zweryfikowaniu drewna, z którego był wykonany, wycięto drewno zmurszałe i w to miejsce wstawiono zdrowe. Wewnątrz zostały wykonane tynki suche (płyty gipsowe na listwach drewnianych) plus styropian chyba "3". Zewnętrzne ściany zostały zakonserwowane "sprawdzonym środkiem" tj. mieszanką oleju opałowego z zużytym olejem. Po wyschnięciu ściany budynku zostały wyłożone "sidingiem," na listwach drewnianych, dodatkowo również docieplano styropianem. Arkusze elewacji posiadają otwory wentylacyjne, więc ściany "oddychają". Dodaję, że zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz nie czuć zgnilizną itp.. zapachami. Elewacja tego typu ma i ten plus, że po zabrudzenia można ją zmyć. Uważam, że dom wykończony w ten sposób też jest estetyczny. Wielu właścicieli murowanych wili też stosuje taką elewację.
  2. Mam też w budynku mieszkalnym kominek, który zbudowali mi fachowcy z gotowych elementów (z piaskowca). Jest to kominek typu narożnego, który dodatkowo ogrzewa łazienkę. Faktem jest, że podczas początkowego palenia się nieco dymu wydostaje się na pokój, ale po efektywnym rozpaleniu drewna (suchego i tzw. twardego) nie ma już problemu z dymem i zabrudzeniem szyby. Aby kominek miał dobry tzw. "cug" musi mieć odpowiedni wymiar przewodu dymowego (ok. 14x25 cm) i bez większych załamań komina. Ponadto, aby kominek dobrze się "sprawował" wykonałem (jeszcze podczas remontu budynku) doprowadzenie powietrza z zewnątrz, bowiem w czasie godziny zużywa ok. 20 m3 powietrza. Przy braku wentylacji i oknach z plastiku zabraknie tlenu i będzie zaciągał dym z komina tzw. cofka.Do czyszczenia szyby są skuteczne środki chemiczne. Ustawienie szybra ma duży wpływ na efektywne palenie się w kominku.
  3. Kolego musisz się zdecydować na jaki cel chcesz przeznaczyć strych tj. czy do zamieszkania całorocznego, czy tylko w porze letniej. Poproś fachowca o ocenę budynku tj. zastosowanego stropu i jego stanu obecnie. Podobnie jeśli chodzi o fundament, czy nie posiada pęknięć i czy był zazbrojony. Po pozytywnej opinii fachowca dot. stanu technicznego budynku, jeśli zdecydujesz się na przebudowę "góry", to musisz pomyśleć, z jakich materiałów zostaną wykonane pomieszczenia, czy jest możliwość "podciągnięcia" istalacji wod. kan., czy będzie też kuchnia i łazienka. Ponadto w jaki sposób zostanie rozwiązany problem komunikacji tj. wewnętrzna klatką schodową, czy też zewnętrzną. Należy też rozważyć sposób przebudowy więźby dachowej i sposób jej zabezpieczenia przed zerwaniem przez wichurę.
  4. Zgadzam się z panem Darkiem, który założył temat. Bowiem wydłużony dach - okap, chroni budynek przed zawilgoceniem (częściowo też przed bocznym deszczem), piwnicę, a tym samym przed wilgocią ścian wewnątrz domu oraz częściowo przed nasłonecznieniem. Forumowicz "luky007" trafnie zauważył, że unikniemy też lodowiska dookoła domu ! Już 60 cm robi konkretną robotę w moim domu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...