Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krzysztofwieczor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

O krzysztofwieczor

  • Urodziny 17.12.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Jarocin/Środa Wlkp/Poznań
  • Kod pocztowy
    63-200
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

krzysztofwieczor's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W Polsce domy z drewna klejonego robi np. konsbud system HBE: http://konsbud.com/foldery/folder_domy/index.html ale nie liczyłbym, że to wyjdzie taniej niż tradycyjne metody,
  2. Wiem że XPS ma niską chłonność wody, nawet znając że nic nie wchłonie xps, to są jeszcze łączenia płyt w które może dostać się woda, powodując w cyklach zamrażania rozmrażanie szczeliny między płytami, między płytą a ścianą i dając tym samym miejsce do infiltracji powietrza, wody, co Nam daje piękny mostek termiczny. Otwarty dostęp powietrza pod izolację jest równoznaczny z brakiem izolacji.
  3. Też myślałem o takim montażu, ale problemem będzie skuteczne uszczelnienie połączenia styropian pakiet, a raczej trwałość takiego połączenia, cały układ pracuje(termicznie, parcie wiatru, czy chociażby mycie okna) można dać najlepszą uszczelkę a problem będzie ze styropianem który się po prostu "wyrobi". Myślałem że może rozwiązanie to sklejenie pakietu ze styrodurem jeszcze przed montażem(coś jak standardowa ramka), ale też mnie to nie przekonuje, wolę dać fixa z mocowaniem parapetu pod ramą, na papierze izolacyjność gorsza, ale mniejsza szansa na wodę w izolacji, czyli brak izolacji. Czekam na wyprowadzenie mnie z błędu
  4. Z tego co kojarzę, jeżeli użyjesz ich produktu to nie będziesz musiał zapłacić za projekt, postaram się znaleźć wizytówkę do faceta.
  5. Mój pierwszy wpis w twoim dzienniku więc witam. Czytam Twój dziennik ponieważ mój przyszły domek ma podobny układ salon+jadalnia+kuchnia i podłużne schody, ale nie o tym chcę pisać, natknąłem się na wpis dotyczący zbrojenia, jak szukasz oszczędności na stali zbrojeniowej, to proponuje mało konserwatywne rozwiązanie mianowicie zbrojenie rozproszone, niestety nie pamiętam firmy z którą o tym rozmawiałem, ale jeden z technologów pokazywał mi budynek w którym nawet stropy były zbrojone rozproszonym i budynek stoi, chwalił się też, że liczyli i dostarczali zbrojenie na płyty dla domków jednorodzinnych, niestety nie wiem jak to wyjdzie cenowo, ale sam chcę sprawdzić jak to wyjdzie dla mojej płyty. Przy rozproszonym dużym plusem jest to że znika duża część robocizny przy kręceniu zbrojenia, pozostaje bariera psychologiczna, że zamiast solidnych prętów, są "kawałeczki" wrzucane wprost do gruchy
  6. Mój pierwszy wpis u Ciebie więc witam, szczególnie że kolega "po fachu" Widzę przedstawiłeś bryłę i w związku z tym pytania - jak planujesz uniknąć mostków przy tym daszku na ścianie szczytowej? Jakoś trzeba go zamocować. - w pierwszej wersji na ścianie szczytowej miałeś dużo przeszkleń a tu teraz daszek. Jak planujesz zacienić te przeszklenia? W chłodnych okresach to możliwe zyski, ale latem bez osłony to piekarnik. Czyżby ten daszek był po to?
  7. Piękna stodoła, kilka zdjęć na zachętę, więcej w linkach poniżej http://ad009cdnb.archdaily.net/wp-content/uploads/2013/08/52159339e8e44e7a180000df_dc2-residence-vincent-van-duysen-architects__kvd4794_decockres_vincent_retouch-528x353.jpg Linki: Strona architekta Archdaily
  8. co do mocy pompy ciepła, to nie ufaj żonie tylko obliczeniom, pompa nie powinna być przewymiarowana, ponieważ będzie się za często załączać, a to skraca jej żywotność i zwiększa koszt użytkowania, pompy wręcz doradza się montować "niedowymiarowane". Za duża to jeszcze jakoś przejdzie jak masz bufor cieplny np. w postaci zbiornika wody, ale podchodziłbym do tego jednak sceptycznie. Dolne źródło musi być dobrane też odpowiednio do mocy pompy.
  9. zastanów się czy inwestowanie w pompę ciepła przy domu pasywnym,jeżeli faktycznie taki uda się wybudować, ma sens, przy małym zużyciu energii do ogrzewania zwrot kosztów zakupu pompy ciepła będzie długi, może warto zainwestować np. w grzanie prądem, taniej na etapie realizacji, ale no niestety drożej na etapie użytkowania, ale proste obliczenia wykażą jak długo tańsza realizacja + droższe użytkowanie wyrówna się z inwestycją w pompę ciepła.
  10. Dziękuję, szukam opinii osób z pompami i podłogówką na podłodze z drewnem, sam najprawdopodobniej będę grzał pompą lub prądem ale przez bufor z wodą i najlepiej wtedy zastosować podłogówkę, najprawdopodobniej zrobię podłogi z betonu, ale drewno też kusi
  11. Witam, Mam pytanie czy ktoś budował dom z kształtek, ale mieszanej z technologią tradycyjną tzn. prawdopodobnie, jedna ze ścian w moim domu będzie ścianą z cegły nie tynkowanej, oczywiście mogę po wylaniu ściany wymurować przed nią od strony wewnętrznej ścianę z cegły, ale po co mnożyć koszty. Najszybciej byłoby wymurować tradycyjnie ścianę z cegły w miejscu łączenia ze ścianą z kształtek zostawić strzępia lub wypuścić zbrojenie, aby ściany dobrze się połączyły, potem normalnie docieplić, ten fragment. Opcją byłoby np. murowanie ściany przy zastosowaniu systemu z łącznikami polipropylenowymi i po prostu w fugi w ścianie z cegły mógłbym dać te łączniki, problem to jak tu idealnie trafić w miejsca łączenia kształtek. Można też wymurować, dać kształtki z łącznikami, nie wchodzącymi w fugi ściany murowanej, podparte deskowaniem i zalać betonem, po związaniu kształtki będą się trzymać w betonie. Myślałem tez o czymś takim: czyli ściana z kształtek z wewnętrzną okładziną z gliny więcej info http://sri.isorast2000.com/index.php?pr=Clay_block i tutaj ale coś im się kolumny porozjeżdżały: http://www.agbud.pl/isorast_produkty_1.html Jakby ta ściana wyglądała po zabetonowaniu jak na pierwszym obrazku to w całym domu nie robiłbym tynków, a takie pomysły też są ponieważ rozważam budowę z amerbloków, których nie będę tynkować . Problem jak tej ściany nie pobrudzić betonem(pewnie folia przy betonowaniu), no i mleczko wyciekające z połączeń kształtek glinianych, ale pewnie i tak będą pomalowane, więc to akurat nie duży problem. Inny problem to czy ktoś się spotkał z łączniem ścian systemów dwóch grubości np 45 z 25-35 cm, na długości na jednej ściany, tutaj wynika to z tego że na części elewacji będę miał drewno i tam gdzie będzie drewno potrzebuje ruszt, oczywiście mogę wyciąć w kształtkach wnęki na ruszt, ale lepiej dać bloczki o mniejszej grubości na to ruszt, między ruszt dodatkowe ocieplenie i na to elewacja drewniana. Pytanie czy zamki od dwóch grubości pasują do siebie. Te pytanie trafią też do dostawców systemów, ale oni często mówią tak żeby klient kupił, a potem niech się martwi(no chyba że dają swoja ekipę), interesują mnie doświadczenia z "pierwszej linii frontu", zaznaczam, że nie planuję budować sam, tylko znaleźć ekipę którą już działała z tym systemem.
  12. Witam, Na początek stwierdzę oczywistość: fajny dom Potem prośba o podanie materiału z jakiego są ramy okien, wszystkie w drewnie? Pisałaś że będzie pompa ciepła, a widać dużo drewna na podłodze, zastosowaliście klimakonwektory, czy też tylko podłogówka?
  13. Teraz znacznie lepiej, idzie ku dobremu
  14. jeżeli moje posty odnośnie wyglądu domu uznałeś za krytykę, to przepraszam, napisałem że to jest moja opinia i najważniejsze żeby Tobie się to podobało, jedynie z budowaniem improwizowanym się mocno nie zgodzę, ale to też Twój dom, Twoje pieniądze, Twoja decyzja i szczerze życzę powodzenia Co do przedsionka i uważania go za strefę buforową to dobry pomysł tylko dla mnie z trochę innych powodów, pewnie grzać tam będziesz jak w reszcie domu, no bo każdy lubi od razu wejść do "ciepełka", przedsionki są dobre ponieważ jak wchodzisz to po otwarciu drzwi zewnętrznych nie wieje Ci na resztę domu.
  15. Bardzo dojrzałe podejście. Ponieważ moje główne zajęcie to zarządzanie na budowie, to mam alergię na stwierdzenia typu: "teraz się tym nie przejmujmy, rób, potem się coś wymyśli", czyli improwizacje tam gdzie można coś zaplanować i uniknąć problemów z tym związanych i wtedy to po pierwsze kierownik takiego podwykonawcy, czy mój majster mają u mnie dużego minusa, a po drugie za dużo razy widziałem ile takie brak planowania kosztowały, a kosztem na budowie jest np czyjeś zdrowie, bo naprawa czegoś potem wymaga np kucia w szybie windowym, na ostatnim piętrze, co stwarza ryzyko którego można uniknąć. Przy nadzorach czy projektach, też uwrażliwiam klientów na takie działanie, mówiąc np. tak jak Tobie, że dana technologia ma pewne ograniczenia i trzeba już teraz dobrze zaplanować działania. Przykład stwierdzisz łazienka będzie jednak tu i okaże się że żeby pionu nie było widać w jadalni czeka Cie kucie ściany, a że jedyny kawałek gdzie może poprowadzić rurę jest między oknami to tam kujesz, a okna szerokie, a słupek między nimi wąski, szerokie okna mają szerokie nadproża które przenoszą duże obciążenia na ten kawałek ściany, który teraz jeszcze dodatkowo osłabię bo muszę gdzieś rurę wstawić, a jakbyś od początku wiedział: "tu idzie rura w ścianie" to stawiając ścianę dasz odpowiedni materiał i wymurujesz od razu wnękę. to jest jeden z tysiąca przykładów. Nawet na budowie ze świetnym projektem pojawiają się problemy, a co dopiero przy improwizowanej, ale skoro twierdzisz inaczej, to życzę powodzenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...