Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

saffron1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O saffron1

  • Urodziny 06.06.1958

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Turek
  • Kod pocztowy
    62-700
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

saffron1's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za informację. Tak więc przed zimą wykonać deskowanie zakończone około 5 cm od górnej krawędzi wiązara. Deski pokryć papą i zabezpieczyć jakoś te 5 cm szczeliny przed opadami na jeden sezon, do momentu montażu dachówki.
  2. Czyli w najwyższym punkcie dachu, gdzieś pod gąsiorami powinny się spotkać dwa strumienie wentylacji: ten z przestrzeni pod dachówką i ten z przestrzeni poddasza. Czy te strumienie się jakoś rozdziela? Robi się oddzielne wyloty?
  3. Witam wszystkich. Rozpoczynam wiosną budowę domku parterowego również z nieużytkowym poddaszem. Montaż dachu przewiduję około września. W projekcie jest konstrukcja dachu wiązarowa, strop drewniany ocieplony wełną. Dolny pas wiązarów wysunięty jest na 80 cm poza grubość zaizolowanego muru, tworząc podcień po całym obwodzie budynku. Pokrycie konstrukcji wykonam deską lub płytą + papa podkładowa zgrzewalna ( w projekcie jest poszycie ze sklejki wodoodpornej a na niej membrana wiatroizolacyjna paroprzepuszczalna 800g/m2/ dobę). Tak musi przeczekać do następnego sezonu i pójdzie pod dachówkę. Konieczność wentylacji przestrzeni nad papą a pod dachówką jest bezsporna i została już przez Pana Andrzeja wyjaśniana wielokrotnie na forum. Natomiast w moim projekcie jest jeszcze zaznaczona wentylacja poddasza strzałką w dwóch kierunkach (wlot/wylot) w opasce pod okapem. Nie ma żadnej strzałki dla wylotu tej wentylacji w kalenicy. Czy to znaczy, że przestrzeń nieużytkowego poddasza będzie się wentylowała tylko przy pomocy jakiś kratek w pasie podbitki pod okapem? Pozdrawiam.
  4. Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na forum, a zainteresował mnie temat montażu izolacji ze styropianu. Otóż dawno temu, jak zaczęto stosować styropian na izolację, pewien fachowiec powiedział mi tak: 1. Stosuję zawsze listwy startowe dobrane do grubości styropianu. Listwy mają przy murze perforację dla przepływu powietrza. 2. Klej rozkładam punktowo, żeby celowo powstała pustka pomiędzy styropianem a murem i swobodnie mogła się wentylować ta przestrzeń. Wilgoć zawsze tam będzie powstawała. Powietrze nie będzie tam hulać jak wiatr w kominie, ale na pewno część tej wilgoci zdmuchnie. 3. W górnej części ściany montuję małe wywietrzniki, aby wentylować tą przestrzeń. Wywietrzniki w zależności od konstrukcji podbitki dachowej można ukryć, lub są widoczne. Nigdy nie zamierzałem polemizować z tą opinią. Czytając o obwodowym klejeniu styropianu od razu mi się to przypomniało. Może to dobrze, że zamykamy powietrze w tych przestrzeniach, a może nie. Pewnie, żeby wyeliminować wilgoć z tych przestrzeni, trzeba by styropian kleić na całej powierzchni. A może jego metoda jest prawidłowa? Co Wy na to, drodzy forumowicze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...