Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KaPi378

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez KaPi378

  1. Widzę, że narazie żadnej odpowiedzi związanej z parametrami na piecu. Istnieje jeszcze pewien problem, który mnie nęka. Kiedy otworzę pierwsze drzwiczki od góry w środku znajduje się pełno pyłu. Co to może oznaczać? Tak powinno być?
  2. Nie, chodzi mi o takie pokrętło coś jak na grzejnikach tylko posiada większa skale. Mam to przy piecu pod pompą CO. Reguluje się tym ilość temperatury z pieca puszczaną na wszystkie grzejniki.
  3. Z 56C to bym mógł w lato podgrzewać na wieczór Nie mam ocieplanego mieszkania, przez okna ucieka też dużo ciepła, dlatego piec musi się napracować. Nawet jeżeli na piecu masz 56C to na ile ustawiony jest mieszacz? ( w skali od 1-10 )
  4. Wiadome, że szukałem i to kilkakrotnie. Jednak większość użytkowników tego kotła pali miałem lub ekogroszkiem. O paleniu pelletem jest strasznie mało informacji, a jeżeli jakieś są to niekompletne. Założyłem temat, ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi. Wiele osób pisze, że spala im 10,15kg/ 24 h pelletu, ale na piecu mają 55C- wiadome, że z taką zadaną tem. nie nagrzeję domu. Mam 7 grzejników żeliwnych. W jednym żeberku mieści się 3-4l wody czyli łącznie piec musi ogrzać około 400l . I oto nasuwa mi się pytanie: czy warto by było zamienić żeliwo na stal? Dzisiejsze, nowoczesne grzjeniki mieszczą w sobie kilka litrów wody. Wydaje mi się, że nagrzanie 400l, a 50l to ogromna różnica dla pieca zarówno w kwestii dobowego spalania jak i osiągnięcia zadanej temperatury.
  5. Sprzedanie pelletu nie wchodzi w gre. Narazie chcę ustawić piec, aby jak najwięcej zaoszczędzić. Ma ktoś jakieś pomysły? A z groszkiem pobawie się może w następnym sezonie.
  6. Zastanowie się nad paleniem groszkiem lub miałem na nowy sezon grzewczy. Teraz mam kupionych 5 ton pelletu i liczę, że mi starczy do końca tego sezonu . Ponadto nie chciałbym wrzucać do pieca codziennie ponad 60 kg. Z tego co widzę wszyscy z wypowiadających się do tej pory, nie palą pelletem Jest ktoś kto może mi podać swoje parametry, nastawy itp. odpowiednie do właśnie tego typu opału?
  7. Co masz na myśli pisząc, że mój piec nie będzie dobrze spalał pelletu? Dlaczego? Co do miału i ekogroszku mam jedno bardzo ważne pytanie, mianowicie : czy w kotłowni będzie dużo czarnego pyłu ? Zależy mi głównie na czystości, ponieważ nie chcę za każdym podłożeniem do pieca, czy nawet zerknięciem do kotłowni wychodzić cały brudny.
  8. Niesamowite rezultaty, 25kg/ 24h w porównaniu do moich. Ile wynosi temperatura pieca i jakie pan ma wszystkie parametry tzn.: zadama tem co, cwu, czas pracy w podtrzymaniu, przerwa podtrzymania, nadmuch?
  9. Serwis był. tzn przyjechał facet od defro. Ustawił wszystko jak według niego powinno być, wytłumaczył co i jak. Przy jego ustawieniach poszły ponad 4 worki/24h.. Do serwisu nie dzwoniłem, nawet nie wiem czy takowy jest, ponieważ wolałbym dowiedzieć się od forumowiczów ( doświadczonych palaczy ) jakie mają parametry. Uważam, że pomoc infolinii na nic by się tu nie zdała.
  10. Może pan napisze ile dziennie idzie tego ekogroszku? Zastanawiałem się nad kupnem, ale wiele osób odradzało, iż ponoć w kotłowni robi się wielki "syf" . Proszę o szybkie odpowiedzi, ponieważ nie zamierzam tracić 2 ton pelletu na miesiąc i mieć w domu 16-17C.
  11. Witam ! Posiadam piec defro akm uni 22kw, palę pelletem. Nie jestem zadowolony ze względu na wysokie spalanie. Nie wiem czy jest to wina złych parametrów ( majstrowałem od września tego roku i nie widzę żadnych rezultatów). Piec pochłania około 60 kg pelletu dziennie, a w mieszkaniu 16 stopni. Do tego są problemy z jego częstym wygaszaniem. Ogrzewam około 80m2. Dom nieocieplony, okna "poniemieckie" jednak zostały uszczelnione. Opał jest dobrej jakości. Przy temperaturze powyżej 0 stopni wychodzi średnio 45kg/24h, a przy -10/-20 stopniach piec się wygasza, a w domu około 12 stopni, aż spać nie można w spokoju. Codziennie przestawiam parametry, a rezultatów nie widać. Proszę, aby ktokolwiek z was podzielił się radami jak nastawić piec odpowiednio do temperatury zewnętrznej i aby było ciepło w domu. Moje dotychczasowe parametry, które stosowałem na mrozy: czas podawania: 5s czas przerwy podawania 14s czas pracy w podtrzymaniu: 20s nadmuch 20% temperatura zadana 65C temperatura CWU 45C przesłona otwarta w 1/3 nadmuch podczas podtrzymania 20s co 2 minuty przerwa podtrzymania 6 min Wspomnę iż czasami piec wygaszał się przy takich nastawach. Parametry na 0C: czas podawania: 10s przerwa: 38s czas pracy w podtrzymaniu: 40s nadmuch 15% temperatura zadana 60C temperatura CWU 45C przesłona otwarta w 1/3 przerwa podtrzymania 5 min nadmuch podczas podtrzymania 10s co 5 min Prosze o pilną odpowiedź, ponieważ nie poradzę sobie sam. Szukałem takich tematów jednak nie znalazłem. Z góry dziękuję i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...