Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Takao

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    127
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Takao

  1. Jak do cienkich spoin to raczej tylko gotowa. Ja przynajmniej nie słyszałem o zaprawie cienkowarstwowej robionej samemu.
  2. Nie żebym się czepiał ale en opis pasuje do 9 na 10 elektryków z uprawnieniami.
  3. Ja bym zrobił rusz z profili i zabudował to płytą k-g. Ruszt mocowany z boku schodów tak aby zabudowa nie zmniejszała szerokości biegu schodów.
  4. Nie chcę zakładać nowego wątku więc "wykorzystam" stary. Czy mocowanie wieszaków ES do sufitu w stropie teriva wymaga zastosowania kołków stalowych ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe czy chodzi jednak też o siłę mocowania. Mocowałem teraz profile przyścienne UD na kołki 6x40 (kołki z kołnierzem plastikowym i kołki wbijały się naprawdę ciężko (listwy popadły w poduszce stropu a więc beton). Nie ma mowy aby wyrwać taki kołek. Drugie pytani dotyczy mocowania wieszaka - na il kołków go mocować? Wieszak ma dwa oczka po bokach stopki przylegającej do stropu i jedno oczko (podłużne) na środku stopki i teraz nie wiem. Jeden kołek na środku/ trzy kołki tzn we wszystkich otworach/ dwa kołki tylko po bokach????
  5. Ta pustka mnie zastanawia bo spotkałem wielokrotnie się z taką opinią, że przy folii ALU musi być aby zachować jej właściwości tylko, że szukając takiej informacji w instrukcjach układania zamieszczanych na stronach producentów nie znalazłem tego (może słabo szukałem).
  6. Czyli tak jak się spodziewałem - nic za darmo i za 30/40 PLN można kupić folię malarską. Co do paroizolacji z ekranem ALU to poszperałem troszkę w sieci i po tym artykule dałem sobie z nią spokój. http://www.izolacje.com.pl/artykul/id1563,promieniowanie-ciepla-a-skutecznosc-odblaskowych-materialow-dachowych
  7. Chcę kupić folię paroizolacyjną do poddasza i na allegro jest sporo propozycji cenowych za 30/40 PLN rolka 2mx50m. Są też folie z atestem, które kosztują drugie tyle. Mam na myśli oczywiście folie żółte/pomarańczowe. I teraz się zastanawiam czy brać tą droższą? Czy ta tańsza to naprawdę jakiś szajs o gramaturze woreczka śniadaniowego. Może ktoś z forumowiczów kupował takie tańsze folie.
  8. Dokładnie tak. Chyba jest w naszym kraju jeszcze za dużo oszustów którzy psują zaufanie w relacjach sprzedawca klient. Sam postąpiłem podobnie. Znalazłem bardzo dobrą ofertę zakupu towaru przez internet (wartość 8 tys,). Sprzedawca powiedział z jakiej fabryki przywiozą do mnie towar (tzn. z tej najbliższej). Był to ogólnopolski producent więc zadzwoniłem do działu handlowego tej konkretnej fabryki z zapytaniem czy znają firmę "X', która oferuje ich towar. Otrzymałem odpowiedź, że tak, ta firma współpracuje z nimi. I niby wszystko super ale musiałbym zapłacić za cały towar przelewem przed dostawą. No i niestety zrezygnowałem (pomimo dostyć dobrej weryfikacji sprzedawcy) ale gdybym miał możliwość przedpłaty np. 1 tys. to bym pewnie kupił ten towar.
  9. Ja też dużo kupuje poprzez internet i nie zwracam uwagi na certyfikaty. Przed zakupem sprawdzam jakie dana firma ma opinie. Generalnie wolę płacić za towar przy odbiorze więc moim zdaniem dużym udogodnieniem jest możliwość wystawienia np. faktury proforma i zapłaty niedużej zaliczki (tak aby ograniczyć ryzyko w przypadku transakcji wielotysięcznych). Warto mieć konto na allegro i wystawiać nawet niedużo towaru - ma się jednak reklamę i odnośnik np. do własnego sklepu internetowego w którym towaru jest już dużo.
  10. Mam pytanko. Są już na rynku produkty do klejenia betonu komórkowego w temperaturach "ujemnych" ale jak to się sprawdza w praktyce. Chodzi mi o sytuację gdy w dzień mamy +1/+3 st.C a nocami do -5. Czy ktoś to praktykował i w jakich warunkach.
  11. Takao

    Pistolet do pianki

    Miałem podobne objawy i rozbieranie dawało słabe wyniki - warto sypnąć groszem i kupić czyścik. Mi nawet przyschnięty pistolet przepychało po pewnym czasie od wpuszczenia czyścika.
  12. Dokładnie, wielu wykonawców kombinuje w tą stronę. Natomiast co do opcji 1 jest ona najlepsza tylko trzeba się przy niej wykazać odrobiną wiedzy a tej zarówno inwestorom jak i wykonawcom (aby coś takiego zaproponować) brakuje. Co do zakupu towaru w cenach netto to w moich stronach raczej z tym ciężko. Miałem propozycję zakupu styro w cenie netto + prowizja dla sprzedawcy za taki manewr. Wybrałem opcję z fakturą od innego sprzedawcy (na tym nie chciałem kombinować).
  13. "skoro oszukują Państwo - oszukają i Ciebie inwestorze" Ja już dawno przestałem wierzyć, że państwo to MY. W Polsce mamy system, w którym są pasterze (cała rzesza polityków, prezesów, duchownych itp.), którzy strzygą baranów - czyli NAS. Ja zapłacę chętnie podatki na szkolnictwo, drogi, służbę zdrowia, wojsko itp. Niestety nasza kasa idzie też na podróże "Hofmanów", ośmiorniczki "Sienkiewiczów", emerytury 40 letnich "emerytów", składki emerytalne księży "Gilów" i można by tak mnożyć. Kiedyś to wszystko musi pier... Wtedy nasze dzieci będą uczyły się w szkołach, że Brunon K. to był bohater narodowy.
  14. I nie wmowisz mi, ze jak ktos ma malo, to buduje wielki dom a jak ma duzo to mala klitke, bo w to nie uwierze - i nie chodzi tu o status, ale o mozliwosci obu osob. Nie mam zamiaru bo chyba nie ma na to reguły. Dom ma nam dawać poczucie szczęścia a czy jest duży czy mały nie musi oznaczać tego, że jest wygodny albo nie a takie przełożenie widziałem w niektórych zabieranych głosach.
  15. Serio jak bys mial kase to bys budowal 100m2? Ale wiesz, tak szczerze, bez sciemy No teraz to powiało "Nowym ruskim". Metraż nie musi oznaczać majętności... no może poza częścią Polski.
  16. Co do wymiaru tych strzemion to otulenie betonem będzie moim zdaniem wystarczające. Natomiast co do wymiaru ławy to bazując na takich skąpych informacjach nikt Ci nie odpowie. Może to drewniany domek a wtedy pewnie ten wymiar będzie ok.
  17. Witam. Mam projekt garażu 10x6,5m. W środku jest ściana nośna dzieląca budynek na dwie części tak, że wychodzą dwa pomieszczenia 6x2,5m (pomieszczenie na opał) i 6x7m (stanowisko na dwa samochody). Dach dwuspadowy krokwiowo-jętkowy. W projekcie miałem ściany 24 cm na wysokość 210cm potem wieniec 30cm, potem murłata i dach. Teraz przechodząc do meritum pytania - mam sąsiada, który budował halę i zostało mu dużo palet z pustakami z silki 18 cm. Chce mi to sprzedać naprawdę okazyjnie. Tyle tyko, że ściana musiałaby mieć grubość 18cm. Rozmawiałem z projektantem garażu (który jest też kierownikiem) i zgodził się na zmianę. Chciałem jednak podpytać też WAS czyli tych którzy się na tym znają lub mieli podobne gabaryty obiektów i budowali ściany z pustaków 18cm. Zastanawia mnie czy dach nie rozeprze ścian w tym większym pomieszczeniu (6x7m).
  18. Przy doborze materiału na ściany wziąłbym jeszcze pod uwagę jakim systemem będziesz budował. Jak planujesz większość robić samemu to wolałbym dołożyć i kupić materiał łatwy w obróbce (beton komórkowy). Na kleju szybko się muruje, materiał łatwo się obrabia (piła) i nie ma dużo odpadów, łatwo wbić gwoździa aby coś zaszalować, przy instalacjach łatwo kuć ściany. Jak mają Ci robić wynajęte ekipy to materiał raczej na cenę usługi ie wpływa (no chyba że się mylę) i można pochylić się nad towarem najtańszym.
  19. Pustak "ALFA" popularnie zwany żużlakiem. Występują też w wersji bez bazy żużlowej tylko ze zwykłym kruszywem. Za 5 PLN brutto można dostać wymiar 24x24x49. Cena brutto jest na ogół do negocjacji (przynajmniej w tych betoniarniach, które ja znam) i można kupić bez VAT albo np. ze stawką 8% tak więc cena może jeszcze być sporo niższa.
  20. Pytanie do zawodowców. Tynkujecie teraz w takie upały? Okna mam wstawione więc przeciągów nie ma ale pomimo tego że dom murowany to termometr w środku pokazuje mi 25/26 C. Przy takiej temperaturze to tynk pewnie będzie wysychał za szybko (tynk cementowo wapienny oczywiście). A jeżeli tynkujecie to czy kropicie otynkowane ściany wodą w kolejnych dniach? Wstrzymałem się z robotą :mad:bo boję się żeby mi tynk czasem nie odparzyło. Ps ile orientacyjnie może wynosić zużycie cementu na 100m2 tynku?
  21. Na sufit nawet się nie porywam - zrobię stelaż i płyty gipsowe. Co do wapna moczonego to jest rzeczywiście różnica jak się pomoczy chociaż 1/2 doby. Robiłem próbę rozrabiając wapno prosto z worka i zaprawa nie była tak plastyczna. Ja daje wiaderko 10 litrowe namoczonego wapna na 4/5 litrowe wiaderko cementu. Robota idzie wolno - tynkuje po pracy więc 10/15 m2 dziennie to maks co można zrobić. Co do osadzania listew to osadzam na MP75. Robię na listwach drewnianych - nie gną się tak jak metalowe po kilku demontażach.
  22. Jestem zielony w tym temacie więc dopytam. 1. Te proporcje 1:1:4/6 oznaczają cement: wapno: piasek kwarcowy? Sporo tego cementu - myślałem, że taka gładź zawiera śladowe ilości cementu - cement daje II 32,5. Tynkuje ściany z betonu komórkowego więc tynk powinien być słabszy. 2. Kolejna sprawa to czy można to nakładać na tynk, który ma już 2/3 tygodnie? 3. Jak go nakładać - pacą jak gładź i potem docierać pacą styropianową z gąbką/ filcem? 4. Czy taka gładź ma jakąś minimalną grubość? Chce tylko wygładzić strukturę tynku więc nie chciałbym nakładać tego dużo.
  23. Mam jeszcze kilka pytań związanych z tynkowaniem. Zacząłem tynkować - tynkuje w dwóch warstwach, tj. szpryc i narzut, który przycieram na gotowo (no prawie na gotowo;)). Robię to na listwach więc wychodzi prosta płaszczyzna ściany i jedyna sprawa do korekty to struktura tego tynku. Tynkuje żwirem płukanym, który został mi z posadzek - jest dosyć drobny ale przy docieraniu miejscami nie jestem w stanie wyprowadzić ściany na odpowiednią gładkość więc chcę dać jakąś gładź. Gipsowej gładzi nie chcę więc zostaje wapienna. Słyszałem jednak że tynki można przytrzeć gładzią wykonaną z pisaku kwarcowego z dodatkiem wapna i chyba cementu. Mam pytanie czy tak można robić, czy to się nakłada pacą jak gładź i wreszcie jaka jest receptura na tą miksturę. Zastanawia mnie też to czy nie będzie się to odspajać od położonego tynku - kupcze gładzie mają jakąś chemię, która trzyma to wszystko w kupie.
  24. Wapno namoczone - moczy się już kilka dni. Niestety nasunął mi się kolejny dylemat, mianowicie jak to wapno później odmierzać. Podpatrzyłem różne przepisy i chce dać szpryc 1/1/6 i narzut 1/2/9 (cement/wapno/piasek - proporcje objętościowe). Rozumiem, że te proporcje są pewnie dla suchych składników więc jak to teraz ugryźć jak jeden składnik jest namoczony:confused: Czy dając namoczone wapno daje się go więcej czy raczej po namoczeniu wapno "tężeje" i zamiast składu np. 1/2(wapno suche(/9 dajemy 1/1,5/(wapno namoczone)9. A może nie ma różnicy czy suche czy namoczone i dajemy tyle samo???
  25. U mało kogo tak piasek leżakował. Lej chudziaka i się nie przejmuj.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...