Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zapert

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez zapert

  1. Olejowanie nowego blatu powinno być powtarzane dość często, gdyż dopiero po kilku razach drewno jest całkowicie zakonserwowane. Początkowo najlepiej jest olejować 3-4 razy w miesiącu, potem zabieg powtarzać raz na trzy miesiące, a wreszcie raz na pół roku. Tak zabezpieczony blat powinien się już bardzo dobrze użytkować.
  2. zapert

    Fajne uchwyty do mebli ???

    [Masz prawo tylko do własnej reklamy]
  3. zapert

    stolik kawowy

    A to moja propozycja stolika kawowego z litego drewna.
  4. Ja zamontowałem u siebie drzwi pełne raczej ze względu na nasz komfort psychiczny. Mamy czterech chłopaków, a jak wiadomo chłopcy nie należą do tych, którzy cenią ciszę. Pełne, drewniane drzwi dosyć dobrze tłumią hałas. Czasami w "gorących" momentach, kiedy chłopcy nie mogą się dogadać, a nam się z żoną nie chce interweniować po raz kolejny - po prostu zamykamy drzwi i staramy się nie angażować w ich spór. Często to najlepsza metoda.
  5. W takim razie zapraszam do siebie! Moja stolarnia mieści się w Olsztynie, ale kuchnie robiliśmy w wielu miejscach Polski. Pozdrawiam.
  6. Jeżeli blat jest wykonany z twardego drewna - dębu, jesionu i zabezpieczony porządnym lakierem ( ja zabezpieczam blaty lakierem parkietowym 3V3), to naprawdę dobrze się go użytkuje. Blat olejowany wymaga częstszej konserwacji, nie daje takiej ochrony przed mechanicznym zniszczeniem jak lakier , ale zabezpiecza przed wilgocią - drewno nie puchnie. A drewno wygląda fajnie ( jeżeli oczywiście ktoś je lubi), a co najważniejsze - blat zawsze można odnowić.
  7. Gdybym mógł pomóc - zapraszam
  8. Pozwólcie, że i ja się wypowiem - jako stolarz.... Robię kuchnie wyłącznie w drewnie, więc mogę się wypowiedzieć jedynie o cenie mebli drewnianych. Ich cena w dużej mierze zależy od wielkości zabudowy, materiału, z jakiego są meble wykonane ( dąb jest najdroższy, jesion trochę tańszy , najtańsza - sosna), ale i od prowadnic, systemów podnośników, okuć, na jakie się klient zdecyduje. Teraz większość osób decyduje się na szuflady na prowadnicach Blum - najlepiej z cichym domykiem, szafki cargo, czy Le Mans. Kuchnia drewniana mimo, że wygląda ładnie i tradycyjnie - jest funkcjonalna i nowoczesna, niczym nie różni się od tej, którą można kupić w salonie meblowym. Trudno jednak wymagć, aby stolarz wykonał ją za 7 tys. zł z litego drewna, i żeby meble były dobrze zaprojektowane, wykonane i zamontowane,bo moim zdaniem jest to niemożliwe. Przedział cenowy kuchni wykonanych w moim warsztacie jest naprawdę różny - zazwyczaj od 15 tys zł wzwyż.
  9. Witam! Pozwólcie, że i ja wtrącę swoje trzy grosze... Zazwyczaj deski na podłogę nie są wybarwiane głęboko, gdyż prędzej czy później je się cyklinuje, a wiadomo, że po cyklinowaniu kolor i tak nie będzie już tak samo intensywny, jednak ponowne bejcowanie nie jest skomplikowane, podobnie jak późniejsze zabezpieczenie podłogi. Jeżeli zdecydujecie się na deski olejowane, należy je co jakiś czas konserwować - NIE OLEJEM JADALNYM ! - są specjalne oleje do podłogi, inne używa się do olejowania blatów kuchennych czy stołowych. Olej zabezpiecza podłogę przed plamami od zalania, trochę utwardza, ale żeby efekt był odpowiedni, trzeba zabieg olejowania kilka razy powtarzać . Na początku mogą pojawiać się plamy, ale po kilku razach powierzchnia powinna prezentować się należycie.
  10. zapert

    organizery do szuflad

    To może im stolarz dorobi:yes: Na talerze , lub sztućce ,
  11. Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta w dobrym tartaku z PORZĄDNĄ suszarnią - wtedy będziesz miał gwarancję uzyskania oczekiwanych przez siebie wymiarów oraz wysuszenia materiału na bez pęknięć. Susząc naturalnie można zepsuć materiał, a ja jako stolarz nie wykonałbym podłogi z materiału, który nie będzie wysuszony do odpowiedniej wilgotności w suszarni, gdyż bałbym się reklamacji ze strony klienta.
  12. Prawdopodobnie tego typu kuchnię będę wkrótce czas robił - inspiracja -zappalorto.it
  13. Jeżeli chodzi o oświetlenie podszafkowe również proponuję LED. U mnie się sprawdza, choś nie zastąpi tradycyjnej lampy. - tu przykład półki podświetlanej paskami ledowymi
  14. U nas w domu utrzymanie wszystkiego na należytym miejscu również jest nie możliwe ze względu na dzieciaki - tym bardziej, że mam czterech chłopaków. Tak więc goście przyzwyczaili się ,że jeżeli chcą zobaczyć nasze "salony" w stanie reprezentacyjnym, muszą uprzedzić nas przed przyjściem 20 minut wcześniej . Ale przecież wnętrze jest dla człowieka, a nie odwrotnie... Centalnym miejscem w kuchni i pokoju jest stół - przy którym dzieciaki rozkładają się z lekcjami, mimo, że mają swoje biurka), na którym leży zazwyczaj laptop, czy przy którym dosyć często gramy rodzinnie w planszówki. Bez stołu nie wyobrażam sobie funkcjonowania w domu. i drugie, bardziej "domowe" choć stare zdjęcie
  15. Stół woskowany z pewnością wygląda naturalnie, a samo woskowanie nie zabiera dużo czasu. Woskujemy meble od czasu do czasu dla klientów, jednak zazwyczaj są to szafy, kredensy oraz inne meble mniej narażone na zniszczenie, zachlapanie. Bałbym się chyba zaproponować woskowanie stołu... Brat miał na początku sporo woskowanych mebli, ale po jakimś czasie nie był zadowolony i zdecydował się na zabezpieczenie ich warstwą lakieru - choć producenci wosku tego nie zalecają.... Polecałbym natomiast olejowanie. Wiadomo, że stół nie będzie taki odporny na zniszczenia jak po lakierowaniu, jednak efekt naturalności z pewnością zostanie zachowany, blat będzie dobrze zabezpieczony przed zniszczeniem. Tu mała uwaga, olejować stół należy kilka razy - przynajmniej na początku raz na dwa tygodnie, ( taki zabieg dobrze jest powtórzyć 3-4 razy ), potem olejowanie należy powtazać raz na 3 miesiące. Proszę się nie zrażać, że po pierwszym olejowaniu na blacie będą pojawiać się plamy po wodzie lub innych płynach. Każdy kolejny taki zabieg będzie coraz lepiej konserwował mebel, a po kilku olejowaniach stół będzie wyglądał ładnie i co najważniejsze - będzie bardzo dobrze zabezpieczony. Jeżyli mógłbym coś podpowiedzieć, to my używamy w stolarni do olejowania blatów - stołowych i kuchennych ( są też INNE ! oleje do podłóg ) oleju 3V3 - jest to jedyny nieśmierdzący olej, z którym miałem do czynienia do tej pory.
  16. Właśnie dlatego wolę drewno Drewniane meble w każdej chwili można odnowić i przez to służą dłużej. A cena - w dużej mierze zależy od okuć, rodzaju prowadnic itp - jak w kuchniach z płyty.
  17. Cegły, które kładliśmy na podłodze w domu ze zdjęcia nr 2 , są porozbiórkowe. Ten dom był stawiany na miejscu starego siedliska w warmińsko-mazurskim i to około 15 lat temu, więc może wtedy o taką cegłę było trochę łatwiej. Myślę jednak, że i teraz też jest ona do zdobycia, tyle, że więcej na nią chętnych.... Tu - połączenie cegły i drewna na podłodze - w tym samym domu I cegła na ściane -
  18. zapert

    POKOJ MŁODSZEGO NASTOLATKA

    Może masz i rację... Dzięki za zdjęcie , a co do napisów to robiliśmy je sami z szablonów. Potem pędzel, trochę farby ... i gotowe.
  19. zapert

    POKOJ MŁODSZEGO NASTOLATKA

    Moi dwaj synowie mają w pokoju łóżko piętrowe i meble w odcieniu zieleni - koniecznie chcieli mieć na meblach akcenty militarne. Myślimy jeszcze o kolorze ścian - i chyba będą to jakeś odcienie zgaszonej żółci w połączeniu z szarością. Planujemy też zamontować chłopakom drabinkę gimnastyczną i drążek w drzwiach.
  20. Witam! Moim zdaniem w starym domu bardzo fajnie wygląda cegła. Kiedyś kładliśmy na fragmentach ścian i podłodze cegłę porozbiórkową - trochę zachodu z tym było, ale wnętrze wyglądało naprawdę stylowo.
  21. Wyspa jest super sprawą o ile macie duże kuchnie. Jeżeli jest dobrze pomyślana, to przy jej użytkowaniu nie trzeba biegać po calej kuchni, bo wszystko może być pod ręką - no i oczywiście wielkim plusem jest dodatkowy blat roboczy.
  22. Pozwolę się włączyć do dyskusji - jeżeli będziesz miała decydować się na stół, pamiętaj o tym, by był wykonany ( przynajmniej blat) z twardego materiału - jeżeli ma być drewniany, to najlepiej sprawdza się dąb lub jesion, bo jest to twardy gatunek drewna. Jeżeli chodzi o dobranie koloru, to teraz jest na rynku tak duży wybór bejc i farb, że zawsze można coś dopasować. Podobnie jest z formą stołu oraz stylem, w jakim ma być wykonany...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...