Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

X-L

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Mazowsze
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

X-L's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Chciałbym niskim kosztem zmodernizować kotłownię. Nieekonomiczna jest wymiana kotła co kilka lat. Jeśli bym nie patrzył na koszty ogrzewania, to zostawiłbym kocioł olejowy. Czy taka hybrydowa kotłownia się nie sprawdza? Nie znajdę na tym forum użytkownika takiej instalacji?
  2. Koszt wykonania przyłącza, dokumentacja, instalacja kotła, gazownia określiła na ok. 15 000 PLN (trochę wysokie koszty). Modernizować kotłownię co parę lat jest chyba nieekonomiczne. Przed zmianą na kocioł olejowy już używałem kocioł węglowy. Chciałem zainstalować kominek (kotłownia w salonie), ale lepszym rozwiązaniem będzie wstawienie kotła węglowego w piwnicy. Wydaje mi się, że hybrydowa kotłownia to będzie najtańsze rozwiązanie.
  3. Jakoś nie jestem przekonany do tego rozwiązania. Rozmawiałem z użytkownikami kotłów i palników na pelet, nie wszyscy byli z tego zadowoleni (często wysiadają zapalarki, trzeba czekać na serwis nawet po kilka dni). SZukam rozwiązania taniego, który moze rozwiązać ten problem. Koszt palnika gazowego jest wysoki, taniej byłoby zakupić nowy kocioł.
  4. Witam, szukam oszczedności w ogrzewaniu. Roczne zużycie oleju opałowego kształtuje się u mnie na poziomie ok. 2200 l. Kocioł olejowy obsługuje 3 obiegi (3 pompki). Budynek klocek bliźniak (lata 70) ok. 110 m2 po termomodernizacji, budynek gospodarczy (też ciepły) ok. 50 m2 i ciepła woda użytkowa ok. 100 l. Koszty ogrzewania rosną z roku na rok. Chciałbym dostawić kocioł na paliwo stałe oraz zmniejszyć ilość pomp (energia elektryczna również nie tanieje). Przeglądałem wiele wpisów i myśle o dostawieniu kotła na paliwo stałe 10 - 12 kW w innym pomieszczeniu niż kotłownia, gdzie jest przewód kominowy. Połączony będzie z obiegiem kotła olejowego poprzez płytowy wymiennik ciepła (nie wiem jeszcze jakiej mocy); jak duże straty są na wymienniku?. Wydaje mi się, że jest to najtańsza alternatywa na modernizację ogrzewania. Zastanawiałem się nad innymi rozwiązaniami, ale "ekologia" nie równa się ekonomii. Chyba, że jest jakieś inne rozwiązanie. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...