Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARZENA I GRZEGORZ

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

MARZENA I GRZEGORZ's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witamy. Chcemy w projekcie zamienić pomiesczenia np. kuchnię z gaminetem , chcemy również przenieśc łazienkę. To będzie wiązało się ze zmianą wentylacji no i tym samym dodatkowym kominem. Do tej pory mieliśmy jeden komin. czy to są duże koszta????
  2. Witamy. Będziemy budować 3w ścianę. Mamy dylemat czy lepszy będzie styropian czy wełna mineralna??? Mamy domek 130 metrów wiemy że wełna jest droższ. Czy dużo przepłacimy????? Pzdr.
  3. Dzięki za wszystkie opinie. Mam pytanie jeżeli wybierzemy ściany 3-warstwowe to w środek jaki daliście styropian???? W naszym projekcie architekt sugeruje 6cm. Pzdr.
  4. Zastanawiamy się nad opłacalnością instalowania systemów wentylacyjnych np. z firmy Bartosz. Firma reklamuje, iż odzysk ciepła wynosi od 85% do 92%. A roczne oszczędności z tytułu ogrzewania wynoszą ok. 1000zł Czy ktoś z Was korzysta z takiego systemu a przede wszystkim ile to kosztuje. Czekamy na opinie za i przeciw.
  5. dzięki za porady. pozdrawiamy
  6. Witamy. Mamy projekt gdzie architekt narzuca ściany 3 warstwowe.( cegła kratówka+ styropian+ cegła dziurawka) Po rozmowach ze znajomymi, kierownikiem budowy doszliśmy do wniosku że lepsze i tańsze są ściany jednowartsowe+ styropian + suchy tynk. Poradźcie wg waszych opinnii jakie będą lepsze ściany???Czy musimy zmieniać projekt?? Zaczynamy na wiosnę. Być może była dyskusja na forum na ten temat. Może jakiś link. Dzięki.
  7. Czy warto już na etapie budowy skorzystać z pomocy architekta wnętrz. Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie??? Ile to może kosztować???
  8. Witamy wszystkich !!!! Zdecydowaliśmy się na wybór dachówki cementowej ( najprawdopodobniej) mamy pytanie czy pod dachówkę potrzebne jest pełne deskowanie??? Są różne opinie na ten temat. Prosimy o porady. Dziękujemy.
  9. Wycena nieruchomości potrzebna jest przede wszystkim do kredytu bankowego. Wtedy rzeczoznawca musi oszacować 2 wartości jedna wartość to jest na etapie teraźniejszym tzn wycena działki, co jest zrobione do tej pory itd. natomaist druga wartość określa stan nieruchomości po zakończeniu inwestycji. Na wycenę nieruchomości ma głownie wpływ: metraż domu, miejsce zamieszkania czy okolica jest atrakcyjna , dojaz, uzbrojenie itd.Musisz przedstawić projekt, warunki zabudowy, pozwolenie na budowę. Wycena nieruchomości kształtuje się w granicach 300 - 1000 zł zazwyczaj banki mają swoich rzeczoznawców których bezpośrednio kierują do Was. Jeśli chodzi o kosztorys to może zrobić to Kierownik budowy można komuś zlecić nawet są specjalne programy do tego ale to kosztuje około 400-600 zł.
  10. Dzięki za odpowiedź. Ale czy dobrym rozwiązaniem byłoby się wkopać tylko 1 m a resztę podsypać piaskiem??? Prosimy o porady.
  11. Witamy. Mamy kupiony projekt KASIA z firmy AREX z piwnicą. Zanim kupiliśmy projekt powinniśmy sprawdzić poziom wód gruntowych ale niestety zrobiliśmy to później. Myśleliśmy że skoro mamy działkę w lesie to raczej teren powinien być suchy. Jednak po zbadaniu okazało się że na połowie domu jest poziom wód gruntowych na poziomie 1,50 m, natomiast pod drugą połową domu jest poziom wód 2,20. I co mamy robić????? Architekt oraz nasi budowlańcy radzą żeby się wkopać tylko w ziemię około 1 metra max 1,20 i nastepnie podsypać dom tak żeby stał wyżej wtedy nie będzie problemu. Chcemy zacząc na wiosnę i mamy dylemat tym bardziej że poziom wód w okresie kwiecień maj jest najwyższy. Jeżeli ktoś zna ten temat prosimy bardzo o porady. Dzięki. Pozdrawiamy.
  12. A wg Ciebie ile on będzie kosztować??? I co twoim zdaniem stanowi największy koszt ??
  13. Dziękujemy za porady. Tylko mamy pytanie dlaczego będzie drogi w budowie, wybieraliśmy dosyć prosty projekt wg naszych szacunków powinniśmy się zmieścić w 250 tys. z wprowadzeniem.
  14. Prosimy wszystkich o poradę w sprawie naszego projektu.Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy. Pozdrawiamy. http://www.arex.net.pl/03projekty/tradycyjne/kasia.htm
×
×
  • Dodaj nową pozycję...