Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bubblegum

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    85
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bubblegum

  1. Dzień dobry, proszę o pomoc: czy z przeciętnej półki cenowej, jedyną opcją drzwi prostych, białych, bezprzylgowych z ukrytym zawiasem, rewersyjnych i z opaską łączoną pod kątem 90 stopni jest tylko Asilo? Porta podobno przy rewersie nie zrobi 90 stopni. Czy są jacyś inni producenci którzy mają takie drzwi w ofercie? DRE, Erkado, Pol-skone? Najchętniej do ok. 2,5 tys za parę.
  2. Ja mam od 3 lat i bardzo polecam - Flugger Dexo 5, farba szorowalna. Po tych kilku latach jak nowa, mimo ścierania plam.
  3. Hej, powiedźcie proszę z czego wykonać szafkę pod umywalkę do łazienki jak niżej. Zgodnie z projektem ma być to błyszcząca czarna kostka zawieszona w powietrzu (wizualizacja poniżej) i obok zabudowa pralki także czarna. Pytanie czy zrobić oba lakierowane ? czarny lakier wychodzi tak sobie z tego co widziałam. To może szkło ? ale szkło w obudowie wirującej pralki spędza mi sen z powiek. To moze szafke obłożyć konglomeratem (drogie rozwiązanie) i wtedy pralka w szkle ? ale czy można tak łączyć materiały w malutkiej łazience ? co myślicie ? Pomóźcie ! : )
  4. Miałam na myśli przyłącza, odpływy, kontakty, odległości etc.
  5. to bardzo poważne przebudowy i radzę sięgnąć po poradę architekta.
  6. Mam w salonie deskę dąb lekko bielony, olejowany. Podłoga piękna, ale mam problem. W okolicy kuchni zrobiły się plamy i nie chcą za nic w świecie się zmyć. Jest na to jakiś sposób ? Podłoga ma dopiero rok, a w tym miejscu wygląda okropnie.
  7. Z białymi jest problem - są w sklepach internetowych, nie ma w stacjonarnych do zobaczenia na żywo, dlatego kupowałam w ciemno. Udało mi się porównać do mastercook'a - który jest szaro-różowy (sic).
  8. Jeszcze wracając do tematu koloru płyty, nie dla hobbistycznego wypominania, ale może komuś tak jak mi zależy na białej płycie indukcyjnej, to kupując gorenje może się kolorem rozczarować. Ja kupowałam przez internet, w ciemno, i niestety z koloru nie jestem zadowolona - tak to wygląda w zestawieniu z białym blatem:
  9. Zwróć uwagę, że PolSkone nie robi "prawdziwych" bezprzylgowych, to zupełnie inny efekt niż w Asilo. Drzwi w PolSkone nie są spasowane z opaską. Inne jest też łączenie opaskek ze sobą w rogu - Asilo łączy je w lini prostej (moim zdaniem zdecydowanie lepiej to wygląda), PolSkone ścina je pod kątem, przez co niekiedy widać łączenie Wydaje mi się że w tej półce cenowej o której mówisz Asilo to najlepszy stosunek jakości do ceny. Ani Asilo ani Polskone nie dają jednak idealnie śnieżnej bieli, ona jest lekko złamana. Asilo to także produkcja na nieco mniejszą skalę niż masówka w PolSkone.
  10. hehe, no mam ją w kuchni, hehe, akurat na tych zdjęciach płytę widać najmniej. Podobnie jak Twój lacobel na ścianie nie jest biały, tylko właśnie w odcieniu niebieskiego.
  11. Mam toaletę Roca Hall z deską wolnoopadająca. Po roku deska się popsuła - do reklamacji.
  12. Przecież masz w linku, sama Ikea potwierdza, że będzie to 2016 r.
  13. oficjalny e-sklep Ikei to dopiero przyszłość, ale nie taka odległa - http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136156,16646644,Ikea_przenosi_sie_do_internetu__W_Polsce_powstanie.html
  14. Ja mam deszczownicę - niestety wychodzi ze ściany za nisko. Majster jeden z drugim mieli po 160 cm, a ja mam 175, zaczyna się niewiele ponad głową korzystam raz na miesiąc, kiedy mam ochotę na dłuższy prysznic i przemyślenia ale mimo wszystko nie zrezygnowałabym z niego. Gumisiowa - pytanie z innej beczki - nie macie podcięcia wentylacyjnego w drzwiach do łazienki ?
  15. U mnie to były symboliczne dopłaty za zmiany
  16. Z moich doświadczeń nie z budowy domu, ale urządzania mieszkania wyszły następujące refleksje: 1. Tylko fachowcy z wieloźródłego polecenia. Moi zrobili jedną wydaje się rzecz źle - za mały otwór na pralkę. Więc nie mam pralki, nawet gdy ją kupie, stolarze (a było ich już chyba 10) stwierdzili że jest za ciasno żeby ją zabudować, Pan od drzwi nie zmieści futryny, albo zmieści, ale trzeba będzie robić na wymiar. Jedno niedopatrzenie i od roku jestem w kropce. 2. Brak jednej stabilnej wizji mieszkania - zmienianie w trakcie jest kosztowne i męczące (np. kucie gotowej ściany, bo jednak telewizor na innej ścianie i trzeba przeciągnąć przewody). 3. Nie kupowanie niczego do mieszkania na zapas, z dużym wyprzedzeniem. Przed odbiorem zachorowałam na żółtą sofę i do dziś jestem wdzięczna że się opamiętałam. Do niczego by mi nie pasowała. 4. Jak dla mnie każde wnętrze "robi" dobra podłoga i drzwi. Na tym nie ma sensu oszczędzać. Oczywiście jeśli mamy sypialnię 3x4 bez sensu dawać tam deski dębowej skoro całą zasłoni łóżko. Ale w częściach "wizytowych" warto o to zadbać. Wybiegając w przyszłość - jeśli kiedyś będziemy mieli ochotę sprzedać mieszkanie i zabrać swoje meble - podłoga i drzwi mogą uratować wnętrze. 5. Nie sugerować się tym co mówią fachowcy w imię "bo wszyscy tak robią/tak mają", "do małych łazienek małe płytki" "musi być widoczna fuga" etc. 6. Oglądałam kiedyś zagraniczne programy o ludziach którzy kupują stare zniszczone mieszkania, remontują je i sprzedają za grubą kasę. W to, co zawsze inwestowali w takich mieszkaniach był blat kuchenny. Resztę robili po kosztach. 7. W czasie remontu na bieżąco robić zdjęcia w miarę postępu prac. Dzięki temu ostatnio udało mi się odnaleźć zamurowane przez przypadek gniazdko RTV. 8. Nie sugerować się wymiarami na planach dostarczonymi przez dewelopera. Na ścianie w kuchni zabrakło im 3 cm i zabudowa z Ikei już nie wejdzie - to szczególnie ważne, jeśli meblujemy się w meblach gotowych. Nie zawsze się da - szczególnie szafy do zabudowy mają za niskie - ale już kuchnie od nich warto rozważyć. 9. Jeśli kupujemy od dewelopera w czasie gdy budynek dopiero powstaje - mamy szansę wprowadzić zmiany lokatorskie. To co polecam od siebie to zrobić maksymalnie dużo punktów świetlnych, nie tylko jeden zwis z sufitu. Kinkiet, oświetlenie aneksu, światełka przy łóżku - ciągnięcie kabli jest kosztowne, a już istniejące jeśli nam nie pasują łatwo można zagipsować i jeśli zmieni się koncepcja - źródło światła jak znalazł. Podobnie - nigdy za mało kontaktów. Szczególnie w łazience - suszarka, golarka, szczoteczka elektryczna etc. 10. Zaplanować miejsce na te wszystkie rzeczy które każdy ma, ale których nie powinno się trzymać na widoku - wiadro, mop, deskę do prasowania, suszarkę do ubrań, detrgenty, ścierki etc. Najlepiej zrobić osobną przestrzeń na to w szafie w przedpokoju.
  17. Do jakiej długości skrócić zasłony żeby nie były na równo z podłogą, ale żeby "opadały lekko na podłogę i ładnie się układały nie sprawiając przy tym wrażenia że zamiatają podłogę" ? wysokość zasłony 300 cm, wysokość mieszkania ok, 255 cm.
  18. Doriko, też doszłam do takiego wniosku i kupiłam zaokrągloną - chociaż nie wiem czy trafiłam z kolorem przed montażem: Drimeth, zamawiam ostatecznie drzwi Asilo. Montażysta był, i powiedział, że na miejscu przy montażu skrócą mi futrynę, ale skrzydło z uwagi na podcięcie wentylacyjne do łazienki musi być skrócone fabrycznie. Mogliby skrócić na miejscu gdybym się zdecydowała na tuleje, które wyjątkowo mi się nie podobają Ostatecznie wyszło dopłaty nie 20 % jak mnie straszyli, a 120 zł.
  19. Doriko, niestety nie zwróciłam uwagi na producenta. Dzięki za listwy, poszukam czegoś takiego tylko bardziej kanciastego. Przy okazji tego uskoku okazało się, że drzwi trzeba będzie fabrycznie skracać co oznacza +20 % do ceny..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...