Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

R4di

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    45
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez R4di

  1. W temacie myszy. Zaproś na działkę znajomych z Yorkiem:) Koty są leniwe musiałbyś poszukać prawdziwego dachowca. Mało kto wie że Yorki zostały wychodowane do łapania myszy na żaglowcach! Lepiej od kotów znosiły pobyt na łodziach. Mam takowego i już nie raz przynosił mi swoją zdobycz.
  2. Artix jak ty dojedziesz do działki w zimie? Patrząc na fotki to kilkaset m w pole. Bez żadnych naturalnych osłon. Biała pustynia w zimie. U mnie sprawy się pokomplikowały ale ciągle obserwuje Twoje pomysły. Kiedyś będą jak znalazł
  3. http://www.centrum.meble.pl/kk Może kuchnia na wymiar? Z tego konfiguratora zawsze wychodzi mi taniej niż z marketu... Piękny wynik w kosztorysie...tak trzymać!
  4. To i ja się pochwalę koncepcją małej łazienki... niecałem 3 m2 renderowanie się jeszcze nie skończyło...jak wygładzi krawędzie będzie ładny obrazek
  5. Cholera ale dali z tym "ciepłym" montażem... Umowa jest więc chyba nie powinno być problemu z reklamacją... masz przygody z tymi ekipami... Dopiero w budownictwie widać całą prawdę zawartą w powiedzeniu http://www.kot.pl/img/upload/60-chcesz-cos-miec-zrobione-dobrze-zrob-to-sam.jpg]
  6. Jeśli pęknie to w pierwszej kolejności łączenie płyt. Nawet jeśli jakimś cudem pęknie płyta to trzeba będzie ją wymienić. koszt operacji 15 zł za płytę + zmarnowany weekend ( więcej na sprzątanie niż montaż ). Konstrukcję będę robił sam...jak coś spier... to będę zły tylko na siebie i nie zaboli tak bardzo bo robota za darmo Do konstrukcji drewnianej są montowanie wieszaki a do nich kratownica z profili. Do kratownicy dopiero profile g-k. Polecam instrukcje na stronie rigips.pl Za 10 lat jak pojawią się rysy to teściowa i tak powie "a nie mówiłam że pęknie trzeba było beton lać!"
  7. jakaś plaga tych kradzieży jak nic trzeba razem z oknami ( SSZ) alarm montować...
  8. Dolicz cło + VAT. Chyba że sprzedający oznaczy Ci towar jako gift (upominek), zapakuje w papier w choinki i renifery i wyśle w nieoryginalnym pudełku. W praktyce rzadko się udaje. US $239.00 + 30$ (dostawa) * 1,029 (cło) * 1,23(VAT) = 340$ * 3,27 = 1111zł To samo na ceneo 1150zł Gra niewarta świeczki. Trochę importuję ze wschodu... kupowanie za granicą UE nie zawsze się opłaca.
  9. A ile wyniesie tradycyjna więźba + zalanie stropu? Teriva max rozpiętość 7,2m ja mam 10 więc doszła by ściana nośna lub podciąg. Skoro ściana nośna to dodatkowy fundament. + stali i betonu. Moim zdaniem nie wyszło by dużo taniej. Monolit w zasadzie w zależności od grubości dowolna rozpiętość ale czy na samych zewnętrznych ścianach utrzyma się te 2-4 tony betonu + waga więźby i pokrycia dachu+ ew śnieg? Architektem nie jestem ale wątpie. Suma sumarum chyba wyjdzie an jedno.
  10. Pismaki rzadko zaglądają do ustaw... zazwyczaj kopiują tylko od siebie wiadomości. Zgodnie z art 21 pkt 2 ustawy mieszkanie dla młodych (czytaj dopłaty dla deweloperów). Liczyć się będzie data wystawienia faktury. Więc w tym roku materiały będą kosmicznie drogie pod koniec roku..... cytat z ustawy powyżej w moim poście
  11. Bo to tylko AŻ projekt ustawy. Będą wiedzieli jak uchwalą już ustawę ostatecznie.
  12. Jak myślisz namalował artysta już ten obrazek?! bo mnie ta barierka w ja.. (ehem) no tego ... bardzo mnie gniecie...
  13. wygląda na to że Państwo po raz kolejny che nasz wy....ać. PROJEKT USTAWY ROzdział 5. Art. 21. 1. Osoba fizyczna, która przed dniem 1 stycznia 2014 r. poniosła wydatki na zakup materiałów budowlanych, o których mowa w ustawie z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177, poz. 1468, z późn. zm.6) , ma prawo ubiegać się po dniu 31 grudnia 2013 r. o zwrot części poniesionych wydatków na dotychczasowych zasadach, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3. 2. Wniosek o zwrot części wydatków na zakup materiałów budowlanych poniesionych i udokumentowanych fakturą wystawioną dla osoby fizycznej w okresie: 1) od dnia 1 maja 2004 do dnia 31 grudnia 2005 r. – składa się na nie później niż do dnia 31 grudnia 2014 r.; 2) od dnia 1 stycznia 2006 do dnia 31 grudnia 2007 r. – składa się na nie później niż do dnia 31 grudnia 2015 r.; 3) od dnia 1 stycznia 2008 do dnia 31 grudnia 2009 r. – składa się na nie później niż do dnia 31 grudnia 2016 r.; 4) od dnia 1 stycznia 2010 do dnia 31 grudnia 2011 r. – składa się na nie później niż do dnia 31 grudnia 2017 r.; 5) od dnia 1 stycznia 2012 do dnia 31 grudnia 2013 r. – składa się na nie później niż do dnia 31 grudnia 2018 r. Czyli ( jeśli projekt ustawy zostanie uchwalony w takiej formie) faktury wystawione po 1 stycznia 2014 nie będą kwalifikowały się do zwrotu VAT!
  14. Czytasz mi w myślach. Isomur ogranicza mostek cieplny o 70%. Ocieplenie styropianem ściany fundamentowej 40%. No i teraz zasadnicza sprawa czy te 30% różnicy jest warte 4,5 tyś. Tyle dokładnie zaoszczędzę samodzielnie robiąc fundament więc może zainwestuję oszczędność w bloczki. Mam w ulubionych taki link chyba sporo wyjaśnia. @ana_7 Jeśli dobrze odczytałem Twoją wypowiedź to oddalsz się od dopłaty NFOŚ'u. Ja już zrezygnowałem, kryteria są poronione. Za to dalej chce zbudować dom z U< 40kWh.
  15. Lucia - Lipińscy - dach 2 spadowy - ze względu na koszt koperty - koszt projektu w cenie wiązarów - wyprostowanie bryły - dodatkowe 5 m salonu i tańsza robocizna - ściany wewnętrzne z g-k (podwójna okładzina) - na początku miałem wątpliwości ale DB kilku osób rozwiały moje obawy. - płyty nie będzie bo fundamenty tradycyjne zrobimy sami...a płyty już nie bardzo( choć na forum nie brakuje przykładów że da się). Dodatkowo za projekt płyty trzeba zapłacić a nie planuje dużej adaptacji powyższego projektu. W zasadzie po rozmowie z architektem wiem że zrobi zmiany w cenie standardowej adaptacji projektu do działki. Fotohobby czytałem Twój DB Masz podobny metraż i poza płytą fundamentową podobną technologię. Będę obserwował Twoje poczynania. Ciągle otwartą kwestią pozostaje dla mnie ogrzewanie. Pompy P-W mnie nie przekonuja. Wydaje mi się że zainwestuję w piec na Pellets + bufor ciepła.
  16. Może nie jasno się wyraziłem. Projekt który wybrałem od początku był tworzony pod ograniczenie zapotrzebowania na energię. Natomiast Rafael to projekt tradycyjny. Wszystkie wewnętrzne ściany są murowane, co za tym idzie muszą mieć fundamenty. Dodatkowo ilość słupów i filarów usztywniających konstrukcję jest porażająca. Ten projekt jest wprost nafaszerowany mostkami cieplnymi i za ich wyeliminowanie każą sobie płacić. A że fundamenty i słupy/filary to już ingerencja w konstrukcję domu a nie +5cm styro na ścianę dlatego nazywa się to adaptacją.
  17. Hah też podobał mi się ten projekt tyle tylko że bez garażu. Zrezygnowałem bo kazali zapłacić dodatkowo za "pakiet energooszczędny" czyli adaptację projektu pod niższe zużycie energii do ogrzewania. @aLilith trzeba będzie przeprojektować więźbę to wiadomo. Ja planuje Ruuki Finnera w tym DB zobacz jak wygląda. Rukki daje 40 gwarancii na blachę (a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?)
  18. R4di

    Pochwalcie się swoimi kuchniami

    Absolutnie nie mam nic do białych kuchni... po prostu jestem w szoku że kuchnie na 100 stronach wątku kuchnie różnią się od siebie jedynie układem szafek... i im więcej ich oglądam tym bardziej jestem przekonany że takiej nie będę miał. Jak widać w załączniku też byłem zafascynowany białymi meblami...powoli chyba mi przechodzi. P.S.
  19. R4di

    Pochwalcie się swoimi kuchniami

    Wszedłem Tu szukając inspiracji do kuchni... Przejrzałem 100 ostatnich stron wątku... I oczy bolą od tych białych kuchni... Zmieńcie nazwę wątku na : Pochwalcie się swoimi( czarno białymi) kuchniami Edit: dla picu sprawdziłem stronę 414 i 364 ( takie akurat się wyświetlały) i co? i biało......
  20. R4di

    lubelskie

    Witam inwestorów z lubelskiego:) W tym roku zaczynamy budowę. Plany są takie aby postawić stan 0 przed jesienią. To tak aby się załapać jeszcze na ulgę budowlaną. Ile płaciliście za ekipę murarską? Planuję dom parterowy 10mx12m prostokąt 100m2 użytkowej. Dokładnie projekt: Lucia z dachem 2 spadowym i wyprostowaną bryłą budynku.
  21. Życzę powodzenia, stalowych nerwów i jak najmniej problemów z ekipami. Jak zapatrujesz się na kwestie energooszczędności? Czy zamierzasz wykonywać część prac sam? Jeśli tak uruchamiam subskrypcję i będę kibicował!
  22. Duży domek planujesz Ja mam w planach parterówkę 12x10 Powierzchnia netto 100m2 Faktycznie SSO może sporo kosztować u Ciebie ja ściany nośne mam tylko po obrysie(czyli fundamenty też), Uciebie jak widzę niemal wszystkie wokół kotłowni to nośne (wnioskuję jedynie po ich grubości na planie). Przy działówkach z g-k też nie trzeba dodatkowych fundamentów. Jak widać parterówka parterówce nie równa. Jest sporo DB parterówek szczególnie wśród osób budujących energooszczędnie ja polecam lekturę wątku: bursztyn SSO jak narazie wyszło mu 90tys. Z kosztorysu jaki otrzymałem z pracowni: fundamenty (z warstwą 1 warstwą bloczków isomur za 3tys!) 25tys ściany nośnie z nadprożami 12tys komin systemowy 6tys Wieniec 4tys Dach (realna wycena) więźba 18tys pokrycie 12tys Okna (realna wycena) 13tys Drzwi zewnętrzne (realna wycena) 3 tys Razem SSO 93tys+10% = 102tys
  23. http://www.beltralinea.pl/pl/woodstone-imperial-75.htm WOODSTONE IMPERIAL (3) : MARMUR BELTRALINEA Paski 60/7/1 cm poler 504,- /m²
×
×
  • Dodaj nową pozycję...