Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PeeN

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

O PeeN

  • Urodziny 02.04.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Opolszczyzna
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

PeeN's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dentrytus, masz miesiączkę czy jak? O co Ci chodzi? Kolega się zapytał, a Ty zamiast pomóc piszesz jakieś pierdoły. Szlak mnie trafia na takich jak Ty, nie masz ochoty pomóc to się zamknij, zamiast pieprzyć głupoty.
  2. Odpowiem Ci tylko co do włącznika dzwonkowego, możesz go zaprogramować tak żeby wykonywać 4 różne funkcje
  3. A mógłbyś tak prosto, jak dla laika, podać kilka przykładów wykorzystania w przyszłości tego modułu? Integracja z alarmem Satela, już pisano wyżej że będzie można, tyle że co to dokładnie oznacza bo z tego co wiem to teraz też się integruje? Jak jeszcze będzie można go wykorzystać?
  4. Był ktoś na targach na Narodowym ostatnio? Może opiszecie co ciekawego Grenton pokazał, miało być z tego co wiem kilka nowości?
  5. Sporawo faktycznie. Same moduły Grentona mogą Cię kosztować szacuję do 15 tys. oczywiście zależy iloma rzeczami chcesz sterować, reszta kosztów to już instalacja, ale czy to dużo czy mało nie potrafię określić. W każdym razie jak się czegoś dowiesz, bądź otrzymasz inną ofertę, daj tutaj znać.
  6. Instalacje pod Grentona położy Ci każdy elektryk, jest prostsza od normalnej. Do każdego punktu którym chcesz sterować obwód, a do włączników skrętka. Masz na Narodowym targi teraz, na których jest Grenton. Podjedź, pogadaj, może oni Ci polecą jakiegoś instalatora
  7. Apka na ios miała się pojawić w appstore lada moment, czy może ktoś potwierdzić, że już jest? Też będę instalował system Grenton u siebie. Problem u mnie jest tego typu, że instalacja elektryczna nie jest przystosowana pod taką instalację, jednak plus jest taki że mam niezagospodarowane poddasze i wszystkie przewody biegną nieosłonięte na górze więc sprawę będę miał trochę uproszczoną. Na razie chcę zacząć od kilku podstawowych modułów do sterowania roletami, kilkoma światełkami. Zamontuję też jeden z przełącznik panelowy. Później powoli będę dokładał klocki. Póki co czeka mnie rozprucie rozdzielni i zainstalowanie większej. Z bardziej rozbudowanymi funkcjami poczekam aż zamontuję alarm, którego czujki ruchu wykorzystam w systemie.
  8. Czy gdzieś to już można kupić? Czy znane są już ceny podzespołów? Z miłą chęcią*dowiedziałbym się coś więcej na temat tego systemu, ale w internecie niewiele informacji można znaleźć poza oficjalną stroną.
  9. Wrzucisz parę fotek, albo jakiś plan rozmieszczenia pomieszczeń na poddaszu, jeśli posiadasz? Też planujemy zagospodarować poddasze, ale jakoś ciezko nam sie zdecydować jak to zrobić. Podnieśliście ściankę kolankową? W którym miejscu macie schody?
  10. Super, wrzuć kilka fotek z wnętrza, jestem bardzo ciekawy jak wyglada Afrodyta z antresolą. Sami w przyszłości też chcemy zrobić pustkę nad salonem. Zmieniłeś kont dachu? Podnosiłes wyżej ściankę?
  11. PeeN

    Podbitka z paneli PCV

    Pisałeś o tej podbitce juz ładnych par lat temu, napisz proszę jak te panele teraz wyglądają po takim czasie?
  12. W przyszłości chciałbym zainstalować wentylację mechaniczną z rekuperatorem, ale jak pisałem na razie brak na to finansów. Poddasze mam niezagospodarowane, a strop drewniany więc z położeniem instalacji w przyszłości nie będzie problemu. Jak na razie w mojej chałupce można powiedzieć, że nie ma w ogóle wentylacji bo te kratki wewnątrz i zwisające rury na zewnątrz trudno nazwać poprawnie działającą wentylacją. Dlatego na tą chwilę, do momentu przypływu gotóweczki na mechaniczną,*chciałbym wykonać odpowietrzenie kuchni, łazienki w sposób grawitacyjny, ale z założeniem, że te anemostaty kiedyś podepnę pod mechaniczną, a kominki na dachu poprostu zaślepię. Przy okazji, oczywiście o ile to potrzebne, zainstalowałbym same anemostaty w pomieszczeniach czystych, aby jak na razie, dostarczały powietrze z poddasza (o ile oczywiście spełnią takie zadanie). Pomyślałem też, że mogę robić instalację wentylacji stopniowo, czyli anemostaty, kanały, rozdzielnie łączyć w jakimś*przedziale czasowym, aby "nie bolało" wydanie na raz dużej kasy. Na końcu kupiłbym reku i spiął wszystko.
  13. Dzięki za informacje TS147 . Może napiszę jak to u mnie wygląda w tej chwili, może ktoś z was coś doradzi, podrzuci pomysł. Dom kupiłem już postawiony, zamieszkały, ale nie wykończony. Wentylacja w tej chwili wygląda tak, że w każdym pomieszczeniu poprzedni właściciel umieścił kratki w ścianach (dziury na wylot), otwory na zewnątrz umiejscowione są w przestrzeni podbitki (której jeszcze nie ma). Identycznie sprawa wygląda z kuchnią i łazienką, nie ma żadnych kominków na dachu. Nie wiem skąd taki pomysł, ale muszę to jakoś teraz poprawić. W zimie zapewne przez te otwory mam niezłe straty ciepła. Budżet w tej chwili nie bardzo pozwala na wykonanie całej wentylacji mech. ale chciałbym zaślepić te dotychczasowe otwory (czym? jak? rady?) i zamiast tego umieścić anemostaty z wyprowadzeniem na strych (nie wykończony, na razie). Z kuchni i łazienki na razie anemostaty mógłbym połączyć z kominkami, które zostały mi w spadku, i które mógłbym zainstalować na dachu.
  14. Pytanie i prośba z innej beczki. Czy ktoś z was posiada projekt wentylacji mechanicznej w Afrodycie i mógłby się podzielić? Nie proszę o cały kompletny projekt bo rozumiem, że każdy sobie za to płacił. Interesuje mnie rozmieszczenie anemostatów i lokalizacji rur.
  15. Minął prawie miesiąc od siewu? Jeszcze trochę ciemnych plam jest widocznych, z czego to wynika?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...