Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pmarian

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Pmarian

  1. Próbowałem środkiem o nazwie Cleanux(ten sam producent co Sidolux) sprzężonym z porządną szczotką. Dałem sobie spokój po kilku latach samo się starło:)
  2. Pare lat temu regularnie używałem Sidoluxu. Przy dobrze wymytej podłodze nawet to miało jakiś efekt, ale zdarcie starych warstw to była katastrofa...nawet specjalnymi preparatami.
  3. A po co ta druga warstwa między styropianem a wylewką?
  4. Nie lubię uogólnień, ale w większosci te świadectwa to pic na wodę fotomontaż dal wyciągnięcia kasy. Projekt domu plus zdjęcie plus 500zł i już!
  5. Też myślałem nad kupowaniem łazienek "przez internet", ale dogadałem się z firmą która mi buduje i skorzystałem z ich zniżek i wyszło jeszcze troszkę taniej, choć zamawiam to wszystko w Pszczynie(samo przyjedzie).
  6. Zieleń się pojawia prawie na każdym poszyciu jeżeli jest choć trochę zacienione(no może poza blachodachówką). U siebie w starym domu mam gonty papowe i tam gdzie jedna połać zacienia drugą mam zielony nalot, który co rok, dwa zmywam Karcherem i jak nówka. A gonty mają mniej niż 10 lat. Betonowy Braas mimo wszystko ma na powierzchni pory, zagłębienia w których będzie z czasem coś wzrastało.
  7. Dzięki za informacje. Chyba jednak muszę to wszystko jeszcze raz przemyśleć i pod te panele o kolorze cebulowym położyć podłogówkie.
  8. Kurcze, to już nie wiem...tyle się naczytałem o panelach i ich sredniej przepuszczalności cieplnej. Macie zageszczone rurki czy normalnie połozone tak jak np pod płytkami? I normalnie są połozone panele jeszcze na tej gabce? Ja moge wyobrazić sobie grzejniki w salonie, a le już nie wyobrażam sobie kafelek/kafli tam.
  9. Mam jeszcze jedno pytanie jeśli można. Wiem, ze na pewno gdzieś przy sys.grzewczych jest odpowiedź na nie, ale skoro już mówimy o podłogówce.... Jak jest z panelami na ogrzewanie podłogowe, rzeczywiście mija się to z celem i czy np. lepiej w salonie zrezygnować z na rzecz normalnych grzejników. Nadmienie, że etap wykończniowy będzie rozciągnięty w czasie i każdy grosz się bedzie liczył i na początku bede musiał musiał kupić np panele z Leroy M. za 13 zł/m2.
  10. W cenie 100zł jest folia, styropian ekranowany, rurki, wszelkie podłaczenia, kontrole szczelności, podłączenie do pieca i zmiana wylewki. Musże w takim razie paptrzeć na te cene rozdzileacza bo rozbieżności sa duże. Mi jedna firma wszystko robi i podaje mi cene np. za metr konkretnej rzeczy i tyle wyliczyli za podłogówke.
  11. Może inaczej zapytam. Buduję dom ok.100 mkw podłóg i chcę na parterze zrobić podłogówkę i w górnej łazience. Cena jaka mi została zaproponowana to 100 zł za metr2 tam gdzie będzie podłogówka plus do tego 2500zł za sekcję rozdzielaczowo-pompową. Cena obejmuje zmianę ocieplenia pod wylewką, materiał, rurki itp. Czy ta cena koresponduje z normalnymi cenami?
  12. Ale są dzidostwa i dziadostwa. Większym dziadostwem jest dla mnie komórczak niż Poro. A Poro już nie moge odpuścić, bo trzebaby mury rozbierać
  13. Jeżeli się chce, to można przy takich dochodach wybudować dom, szczególnie jeśli zakłada się, że część prac wykona się własnym nakładem.
  14. Witam. Też się zastanawiałem nad dryfixem, ale wykonawca powiedział mi, że stosunek jakości do ceny i ewentualnych przyszłych oszczędności nie jest najlepszy i poleca mi normalny Porotherm. Przy ociepleniu elewacji styropianem rzędu 15-20 cm spoiny cementowe przy normalnym Poro nie generują mostków cieplnych. Co do silki to jest to alternatywa dla Poro i może się warto zastanowić. Jedyną rzeczą, którą odradzałbym to na pewno wszelkie betony komórkowe, prefabety. Wystarczy poczytać z czego to jest zrobione(spienione szlaki, żużle wielkopiecowe)- dziadostwo totalne. Są dostępne porządne bet.kom, ale ich cena...kosmos.
  15. Witam. Nowy jestem na forum, ale w trakcie budowy domu. Jak zaczynałem budowę i podpisywałem z firmą umowę na realizację stanu dew domu, to było pytanie czy szukam kierownik na własna rękę. Powiedziałem, że tak i znalazłem jakiegoś Antka z polecenia znajomego- za 3500zł za cała budowę(ok12 miesięcy). I to był błąd, bo chłopa nie mogli się doprosić żeby na czas przyjechał na budowę(zalewanie ław żelbetowych), a nie chcieli lać przed wizytą. Szybko się skończyła nasz współpraca z Antkiem, dopłaciłem firmie 3000zł i oni załatwili kierownika. Potem głupio zrobiłem, bo jak lali słupy i wieńce, to przyjechałem ze szwagrem inżynierem budownictwa coby rzucił okiem czy kierownik nie figurant i czy zbrojenia są ok... szwagier mnie wyśmiał na budowie żebym nie robił durnia z siebie, bo i kierownik i ekipa wie co robi. Ot, taki przykład z życia!
  16. Dzień dobry wszystkim. Trochę późno na rejestracje bo już jestem w trakcie budowy mojego z75, ale do konca jeszcze dłuuuga droga, i na pewno bedę korzystał z forum!
  17. Witam Chyba tu mam najblizej z Jastrzebia bo inne działy jakieś wyludnione a tu widac jakis ruch. Ja już zaczałem budowe na jesień i zima przerwała roboty przy moim z71(byle do wiosny!). Powoli bede szukał ekipy do wykonczniówki, moze jakieś namiary posiadacie? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...