Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MS_Heron

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

O MS_Heron

  • Urodziny 28.06.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    fundament

Dane osobowe

  • Miejscowość
    szkieletczyzna
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

MS_Heron's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mam już wszystkie dane : Studnia 27 m Twardość ogólna 210 mg norma 60-500 Żelazo ogólne 281 μg/l norma 200 Azotany <0,44 mg norma 50 Mangan 460 μg/l norma 50 PH - 8 Dane pompy : pompę OMNIGENA 3B-33 , moc 1.1 kW Qmax = 65l/min Domek jednorodzinny , 2 dorosłych, 2 dzieci . qbek17 , pisałeś że przy takim PH można zastosować hydrofor z odpowietrzaczem i "standardowy" odżelaziacz. Jaki to standardowy ? Mam możliwość zastosowania hydroforu poziomego 300 l . Czy w kwestii większej powierzchni styku wody z powietrzem jest lepszy od pionowego ? Czy warto taki stosować , bo jeszcze nie zamówiłem. KLARSAN , czy mogę liczyć na wycenę systemu do takich danych ?
  2. Przy badaniu niepotrzebnie pominąłem kwestie PH. Niedługo zrobię pomiar. Mam zainstalowaną pompę OMNIGENA 3B-33 , moc 1.1 kW Qmax = 65l/min . Jak będę miał pomiar to chętnie zgłoszę się o wycenę sprzętu.
  3. Dziękuję za odpowiedz. W najbliższych dniach zrobię pomiar PH. Ciekawie mnie ta 2 opcja, jak z kosztami instalacji i eksploatacji. Ale to dopiero po badaniu PH
  4. Witam Dziś odebrałem wstępne badania wody z mojej studni. Studnia wiercona 27 m , wykonana 2 lata temu. Co jakiś czas woda spuszczana przez kilka dni. Przed zakupem zestawu hydroforu postanowiłem zrobić wstępne badania wody. Parametry: Twardość ogólna 210 mg norma 60-500 Żelazo ogólne 281 μg/l norma 200 Azotany <0,44 mg norma 50 Mangan 460 μg/l norma 50 Teraz pytanie, zamierzam kupić hydrofor 300l ocynk. Co dalej, jaki odżelaziacz ? Jak usunąć tyle manganu , przekroczonego prawie 10- krotnie.
  5. Zapomniałem dodać, że w domu posiadam instalację rekuperacji. Nie uwzględniałem wyciągu z garażu, ale chyba go doinstaluję. Jakie będą konsekwencje jak jednak uszczelnię część mieszkalną ( ścianę między garażem a domem) paroizolacją od strony domu oraz paroizolację na płycie OSB stropu pokoi na poddaszu ? Przekrój stropu pokoju poddasza: 1. Podłoga panel 2. Podkład 3. Paroizolacja 4. Płyta OSB 5. Konstrukcja stropu z 15 cm wełny kamiennej. 6. Dwie warstwy GKF
  6. Witam. Mam już dom wybudowany. Zostało tylko uzupełnić ściany wełną , pokryć folią paroizolującą ( opóźniacz pary) i płyty GKF. Mam trzy pytania: 1. Czy taki przebieg paroizolacji jest prawidłowy dla domu szkieletowego. Dom z garażem ogrzewanym do 15 stopni w zimę. Poddasze nad garażem przeznaczone na pokoje. 2. Jaka może być dopuszczalna różnica temperatur między domem a garażem żeby nie doszło do efektu gromadzenia się wilgoci w ścianie działowej między domem a garażem. 3 Pytanie. Co się będzie działo z wilgocią ( np. z mokrego, zaśnieżonego samochodu w zimię ) która będzie powoli unosić się w kierunku stropu międzu garażem a pokojami nad garażem. Może potrzebne jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie lub inne warstwy w skłazdzie przegrody. Proszę o podpowiedz, bo czas robót się zbliża a ja nie mam pełnego obrazu jak ma być to wykończone.
  7. Witam na forum w części "Drewnianej" Oto mój domek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?211657-Gara%C5%BC-z-domem-200-m2-projekt-w%C5%82asna-fantazja-Szkielet-drewniany Zapraszam do skomentowania. Po szybkim postawieniu domu nastał czas powolnych prac. Aktualnie skończona instalacja CO i zakupiony materiał wypełnienie ścian i płyty GKF. Po nowym roku czas na wypełnianie ścian.
  8. Chyba przy okazji rozwiązałem sprawę wykończenia progu bramy. Powstanie coś takiego
  9. Wczoraj był "fachowiec" od miksokreta. Doradził, żeby zastosować cement CEM I 42,5 z piachem frakcji 0,4. Po wylaniu zacieranie mechaniczne maszyną. wysokość wylewki 10- 12 cm. Dodatkowo włókna wzmacniające oraz maty zbrojenia 6mm . Czy taka powierzchnia będzie wytrzymała ?
  10. Zgodnie z informacjami w temacie zdecydowałem się wylewkę posadzki bez warstwy styropianu. Dom Szkieletowy Drewniany, garaż w bryle domu, za garażem kotłownia, Z domu do garażu wchodzi się przez pomieszczenie ( spiżarnię ). Nad garażem pokoje mieszkalne. Ale mam pytanie, chce wylać posadzkę miksokretem - bo wygodnie i tanio. Nie wiem jaką grubość żeby wytrzymała nacisk samochodów. Na wylewce nie planuje terakoty. Prawdopodobnie zastosuje impregnat do betonu lub farbę posadzkową. Pytanie czy miksokret będzie odpowiedni , jaka grubość? Jaki cement ? Czy dodatkowo żwir ? Jakie zbrojenie , wystarczą maty ? Byłbym wdzięczny za pomoc.
  11. Brak czasu na pisanie sprawił, że nic nie pisałem o postępach. Co zostało zrobione: 1. Dom stan z zewnątrz prawie cały wykończony. 2. W oknach zamontowane rolety z napędem. 3. W domu wykonana instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. 4. Instalacja WOD-KAN 5. Instalacja CO ( bez kotłowni ) , podłogowe ogrzewanie cały parter. 6. Wybór pieca RBR-EKOUNIWERSAL 11kw 7. Studnia wiercona głębokość 32m
  12. Stan aktualny na dziś Najbliżse dni rozważania i kalkulacja nad eko groch czy gaz kondensacyjny
×
×
  • Dodaj nową pozycję...