Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

HipHopAst

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez HipHopAst

  1. Tak były listwy dekoracyjne na zewnątrz wie ściągnąłem je i dopsikałem pianką ale problem dalej występuje. Cała futryna jest mokra. Jak będzie lato to ściągnę i zamiast napsikać pianki dotnę płytę PUR. Ma współczynnik 0,019 W/(m·K) a najlepsza pianka jaką znalazłem to 0,034 W/(m·K) więc powinno być lepiej. Wtedy zobaczymy co będzie.
  2. Wiem, że to jest marketowy produkt jaki można dostać w OBI lub Castoramie. Nic specjalnego. Ale uwierz mi, że to i tak jedne z najlepszych drzwi tutaj. Mogłem kupić ich technologie z kompozytu za 15000PLN i nic lepiej pod względem izolacji nie było by a i estetycznie to są dużo ładniejsze niż bym kupił lokalnie. Stylizacja i technologia to się zatrzymała na epoce Margaret Thatcher. No nic latem je rozbiorę i sam zapiankuje.
  3. Witam. Chciałbym się poradzić doświadczonych budowlańców jakimi jesteście lub osób które miały podobny problem. Mianowicie na wiosnę zakupiłem drzwi z firmy stalprodukt z Zamościa. Do tej pory było ok ale jak przyszła zima to zaczął wychodzić problem z zimną ościeżnica o wytrącająca się na nich woda. Futryna jaką mam to zwykła metalowa wypełniona pianką profil to FD21/B-55. Jako, że mieszkam w UK myślałem, że nie będzie problemu bo zimy mniej surowe. Jakie było moje zdziwienie jak problem pocących drzwi się pojawił oraz mokrych zawiasów bo są w bezpośrednim kontakcie.. Ok a teraz do rzeczy. Zakup innej futryny raczej nie wchodzi w grę jako że koszt nowej to około 1500zł plus koszty transportu 500PLN. Na wiosnę chce ratować jakoś sytuacje i docieplić/zmodernizować to co mam. Drzwi zostają bo są spoko bo 75mm grube co jak na UK standardy to super. Aktualni futryna wypełniona jest pianką, możliwe, że niesumiennie przez montera bo tutejsze budownictwo to takie jak w Polsce na początku lat 90tych. Zastanawiam się, czy jak wymontuje ościeżnice, oczyszczę z pozostałości pianki i do środka zamiast pianki wkleję na klej poliuretanowy Tytan do metalu drewno konstrukcyjne C24 dopasowane do kształtu aktualnej futryny. i teraz aby pozbyć się mostku termicznego przetnę sam metal futryny w miejscu gdzie jest uszczelka co by było niewidoczne. Jako, że tutaj buduje się ściany dwuwarstwowe a pomiędzy jest izolacja to futrynę wstawię na zewnętrznej ścianie. Teoretycznie powinno być ok. Jest trochę z tym roboty ale powinno wyjść taniej niż kupno nowej futryny z 2k-pln. Pytanie czy taki zabieg podniesie wartości izolacyjne i w końcu ościeżnica przestanie się pocić?
  4. Też mam zamiar położyć Podłogę i za bardzo nie wiem co wybrać. Na 100% będzie to podłoga pływająca. Zastanawiam się nad podłogą 3 warstwową z górną wartą dębową. Grubość deski to 10/3 Czyli 7mm warstwa bazowa i 3mm naturalny dąb. I teraz mam 2 opcje. Pierwsza to na pióro i wpust (klejone) z 7mm warstwą sklejki. Lub na połączenie bez klejowe (jak w laminatach) z 7mm warstwą płyty HDF. Co będzie lepszym rozwiązaniem w sypialni bo tam będzie kładzona podłoga?
  5. Ta sama deska po usunięciu kleju. http://imageshack.us/a/img29/8831/jq78.th.jpg http://imageshack.us/a/img24/2008/5ol4.th.jpg
  6. @UP Chęci są i podłogę już zaczynam jednak ręcznie obrabiać. Troszkę więcej czasu zejdzie ale jednak jakość będzie wyższa. Na razie mi się nie spieszy bo teściu w przyszłym miesiącu będzie gipsował ściany wiec podłoga aby się nie zniszczyła będzie zakładana na końcu. Jak znajdę czas to dam zdjęcia jak to wyczyscilem.
  7. Up. Tylko, że jak dla mnie deska jest w idealnym stanie. Nie ma śladu po jakimkolwiek piasku czy innym zanieczyszczeniu. Może zdjęcia powiedzą lepsza historie niż moje słowa. Jest to podłoga pływająca w celu wyeliminowania hałasu uderzeniowego jako ze mieszkam w bloku i nie chce niepokoić sąsiadów. http://imageshack.us/g/1/10228188/
  8. Krajzegi nie posiadam ale za to mam okazje kupić od znajomego stół do frezarki górnowrzecionowej. Coś jak to: http://allegro.pl/zestaw-frezarka-gornowrzecionowa-1200w-stol-cmi-i3352660724.html Do tego jakąś frezarkę i odpowiednie frezy. Na szczęście nie jest tego dużo: Kropla kleju co 10cm wiec chyba dam rade. Czy taki zestaw da rade z tą robotą??? Sprawdzałem i wystarczy jak utnę około 1-2mm tego kleju i porobię krople kleju w innych miejscach. Deska to coś podobnego do tego: http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/deski-podlogowe/deska-podlogowa-lita-dab-1-lamel-dabex,p130984,l189.html Tylko grubość to 18mm. Jest to gotowy wykończony produkt do położenia. Troszkę szkoda wywalać prawie 4000zł bo krople kleju są na wpustach. Macie jeszcze jakieś rady?? A może zamiast pływającej podłogi przybić te deski do podłogi?? Pomoże to w wygłuszeniu hałasu uderzeniowego na dole w pokoju?? Ogólnie to mam tak. W salonie mam podłogę z desek na legarach i na to pójdą te deski. Aby wygłuszyć myślałem o położeniu maty redukującej dźwięki uderzenia kosztuje około 600 zł za 30m2. Na korytarzu mam betonową posadzkę więc na to też ten podkład i na koniec te deski. Co myślicie o przybiciu tych desek do podłogi w salonie a pomiędzy ta mate a na korytarzy przyklejenie tej deski do podłogi?? Czy może pływająca podłoga to i tak leprze wyjście co do wygłuszenia??
  9. Odpada bo stary klej przeszkadza w dociśnięciu deski do końca.
  10. Wpust ma 6mm wiec kupić dłuta 6mm i dłubać?? Klej jest jakiś przezroczysty. A o jakim piasku mówisz ze frezarka odpada??
  11. Dzięki za odpowiedz. Niestety ale nie posiadam dostępu do stolarni i nie znam nikogo kto taki posiada. A co z tą frezarką górnowrzecionową?? Nada się o mojej roboty. Może jakiś środek co rozpuszcza klej albo jakoś inaczej go usunąć mechanicznie?? Dzięki za odpowiedzi.
  12. Witam. Mam pytanie do bardziej doswiatczonych uzytkownikow odnosnie mojej podlogi. wlasnie rozebralem moja podloge w salonie i dokonalem napraw teraz chce to polozyc. Podloga to naturalne drewno (dab) polozona plywajaco na system pioro i wpust. Problem polega na tym, ze jak ja rozbieralem to na piurach i wpustach sa pozostalosci kleju. Czy m sciagnac ten klej z wpustow?? Myslalwm o recznej frezarce?? A moze inny spopsob?? Poprzednio podloga byla klejona punktowo czyli na czlej dlugosci deski 120cm w 5-6 punktach byl klej.
  13. Witam. Jednak zdecydowałem się na wiertarkę firmy Bosch model GBH 2-26 DFR. Nie wiem czy dobrze postąpiłem ale tak padło więc pozostaje. Jak już mam wiertarkę z uchwytem SDS to chciałbym dokupić wiertła z tym mocowaniem. Dlatego zastanawiam się nad kupieniem kompletu: http://www.narzedzia.pl/zestaw-osprzetu-wiertla-i-dluta-17-sztuk-d-19180,3395.html i dodatkowo te: http://allegro.pl/dewalt-zestaw-wiertel-do-mlotow-sds-plus-dt7935b-i3042120818.html Czy ktoś może wyrazić swoją opinie na temat tych wierteł i przecinaków??
  14. Jako, że przymierzam się do remontu domu to też potrzebuje jakiegoś sprzętu. Zastanawiam się nad kupieniem wiertarki udarowej na akumulator ale dużo ludzi mi odradza mówią, że do domu to tylko sieciowa. Jest mocniejsza, wytrzymalsza i do betonu lepsza od akumulatorowej. Ja twierdze, że dzisiejsze wiertarki akumulatorowe są wyśmienite. Zastanawiam się nad tym modelem: DeWalt DCD925l2. Lub kupić młot wiertarkę Makita hr2470. Do betonu lub skuwania oraz ciężkich prac budowlanych jak znalazł a co jak zechce mi się wywiercić dziurę w drewnie lub metalu?? Czy będzie dobra?? Ogólnie to chce używać wiertarki do wiercenia dziur w ścianie, mieszania gładzi zaprawy oraz nawiercania dziur na gniazdka. Może macie coś bardziej odpowiedniego.
  15. Tak tylko te mate nie są przeznaczone do samochodu. Poza tym są testowane czyli coś tam dają. Dlatego zdecydowałem się na zamontowanie tych mat do drzwi. Co do uszczelek to wybrałem też dźwiękoszczelne coś na taki wzór: Tylko tu jest problem. Każdy bok uszczelki ma 12mm a ja mam narożniki do uszczelek głębokość 10mm. Brakuje 2mm. Czym zeskrobać te 2mm. Ościeżnica jest drewniana więc nie powinno być problemu ale jak się za to zabrać?? Papierem ściernym czy jakąś piłką??
  16. Ja nie mówiłem, że to proste. A wręcz zastanawiam się czy takie coś cokolwiek da. Dlatego dałem taki temat do bardziej obeznanych w temacie aby się wypowiedzieli czy takie "ulepszenie" coś da?? Bo nie chce wydawać pieniędzy na coś co nie zda egzaminu. A i drzwi mają 4cm.
  17. Hi. Zabawiłem się w archeologa i odkopałem temat który też mnie interesuje. Mam drzwi które wychodzą na klatkę schodową. Drzwi są podobne do tych: http://allegro.pl/drzwi-pcv-pvc-sklepowe-cieple-z-niemiec-125-x-210-i2975043780.html Te po prawej stronie lub 2gie zdjęcie. Po boku jak i na górze są te podłużne szybki jak i same drzwi mają taką szybę zbrojoną. Drzwi są drewniane i słychać co się dzieje na klatce. Wymiana nie wchodzi w rachubę, bo nie dostaniemy pozwolenia. Jedynie co możemy zrobić to jakoś je wygłuszyć. Założenie mam takie. W miejsce szyby włożyć wygłuszającą wełnę mineralną na całe drzwi położyć mate wygłuszającą co wg producenta jedna warstwa 2mm wygłusza około 24dB. na matę dać 3mm sklejkę i całość na drzwi. Pomalować wg uznania. Z drugiej strony to samo. Czyli będą 2 warstwy co daje około 29dB. http://www.bicpro.co.uk/SBM5_soundproofing.htm Szybki z boku jak i u góry na ościeżnicy zrobić tak samo. Dodatkowo nie mam żadnych uszczelek więc te też bym zamontował na wszystkie 4 boki. Nie chodzi mi to o kompletne wyciszenie ale o znaczną poprawę bo teraz to każde krzyki i rozmowy jak i uderzenia to słychać w domu. Pewnie też słychać nas na zewnątrz.
  18. Witam. Jak wyżej jak najlepiej to wyciszyć aby sąsiedzi z dołu nie narzekali. Mieszkam w 4-ro (na 3) piętrowym bloku z cegły. Aktualnie posiadam wykładzinę a pod nią podkład Cosi 8mm. Nie jestem zwolennikiem wykładzin w salonie więc chce to zamienić na laminowaną podłogę. Niestety ale laminowana podłoga daje dużo hałasu dla sąsiadów na dole a ja nie chce zakłócać im normalnego życia. Poza tym aktualnie jak sąsiedzi z dołu mają jakąś imprezę to wszytko słychać oraz jak głośniej chodzi TV to mogę się domyślić jaki program oglądają. Aktualnie moja podłoga wygląda tak: Beton - drewniane legary - drewniane deski na podłodze - podkład Cosi 8mm - wykładzina. Pomiędzy betonem a deskami jest 4 cm prześwitu. Teraz chciałbym to zrobić tak: Beton dalej pomiędzy legary wsadzić akustyczną wełnę mineralną 50mm dalej są drewniane deski a na nie przykleić mate wygłuszającą: Tecsound T50 Na to pójdzie podkład pod laminowaną podłogę: Podkład Na sam koniec pójdzie laminowana podłoga która nie będzie dotykać żadnych ścian a listwy narożnikowe jak i progowe będą zaizolowane matą T50 Wszystko niby jest produkowane po to aby wyciszyć podłogę. Czy po takim zabiegu przestanę słyszeć sąsiadów z dołu jak i oni nie będą czuć różnicy (gorszej) niż podłoga z wykładziny?? Czy ma to jakiś sens?? Kwota jaką mogę na to przeznaczyć to max 2500zł i te 3 materiały wygłuszające tyle wyniosą. Dzięki za odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...