Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hol02

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

hol02's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Po chwili zastanowienia, przepraszam za bałagan w poście. Wychodzi, ze nie da się w takiej konstrukcji kamień zawsze będzie pękał. Trzeba po prostu zdjąć płyty. Wydłubać ten kit tak, by cała konstrukcja nie rozszerzała się wraz z rosnącą temperaturą pieca. Pytanie czym przestrzeń po "kicie" wypełnić jakąś elastyczną izolacją, czy zostawić pustą ?
  2. Kominek był na wyposażeniu domu, który niedawno zakupiłem. Robiąc remont, zmieniliśmy kamień, zdejmując stary i osadzając nowy. Z tego co rozumiem, chodzi o kit, który jest widoczny po bokach. Pytanie czy w takiej "konstrukcji" jest szansa na prawidłowy montaż kamienia ? Czy tak jak pisałem zachowanie większej dylatacji górnej płyty kamienia od wsadu, jest właściwym kierunkiem działania ? Wg kamieniarza montującego "kamień" takich dylatacji od góry się nie robi. - czy facet ma rację ?
  3. Witam, zwracam się do Was o opinię dotyczącą wykonanej usługi montażu "kamienia" wokół kominka. Kamień ten pękł, wg mnie przyczyna pęknięcie to wysoka temperatura. W czasie palenia w kominku, temperatura jaką osiąga kamień jest dość wysoka (czasami trudno wytrzymać kilka sekund z przyłożoną ręką). Gdzie identyfikuje problem - chodzi o górną dylatację. Z informacji jakie znalazłem w internecie, dylatacja powinna mieć ok 3-4 cm, w moim przypadku jest to grubość fugi. Ciepło w kamieniu, rozchodzi się właśnie od oprawy kominka. W załączniku przesyłam zdjęcia z prośbą o komentarz róg - dylatacja boczna jest znaczna (boczna płyta się nie nagrzewa) - góra - tutaj temperatura rozchodzi się od krawędzie kominka - widoczne pęknięcie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...