Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fubu228

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    59
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez fubu228

  1. Łączenie nie na silikon tylko na klej wikolowy do drewna. Silikonem zabezpiecza się tylko od strony okna przed wilgocią. Na zdjęciu również karlaby. Do karlaby dołączane są takie paski do oklejenia obrzeży - one świetnie nadają się do oklejania wrażliwych na wilgoć miejsc - zamiast silikonu.
  2. za wysoka temperatura na podłogowce w stosunku do temperatury wody na grzejnikach. Obniż temp na podłogówce o 2-3 stopnie lub zwiększ temp na grzejnikach. Chwilowym skokiem spalania się nie ma co przejmować, unormuje się po dogrzaniu góry.
  3. http://cieplowlasciwie.pl/start bez tego ani rusz. Takie "postaw na gaz" bez szczegółów - skończy się kotłownią w salonie i paleniem w kominku. Ogrzewam połówkę bliźniaka czyli 2 kondygnacje po 75m2 - 21°C i piwnica 75m2 ale tylko 16°C. Ściany podwójne z 6cm styro w środku, strop 10cm styro. Na sezon idzie 3200kg średniej jakości ekogroszku. Piec w kotlowni trochę kurzy, w nocy słychać pracę podajnika, trzeba mieć miejsce na węgiel, trzeba wynosić popiół co 3 dni i czyścić komin przynajmniej raz w roku. Z minusów chyba tyle.
  4. kilka zdjęć z realizacji: Od strony salonu planuję zasłonić szpary białą ramką z lacobelu
  5. Tak montowałem z bratem, tylko że pracowałem ikea -montaż kuchni. Dojazd do 20km jest gratis. Cena 230zł dotyczy szafek górnych i dolnych. Można - jak zauważył meszek - rozbijać czyli 130 dolne szafki, 100 górne. W tej cenie jest montaż sprzętu AGD z IKEA. Za podłączenie hydrauliczne(np. zlew,zmywarka) -60zł, podłączenie płyty gazowej/elektr -100zł, komplet podłączeń - 250zł. Jeśli chodzi o parapet z blatu to można zrobić na kilka sposobów: - jeśli blat drewniany optymalnie byłoby kupić dodatkowy blat o długości parapetu (chyba że taki kawałek zostanie), następnie ściąć krawędzie (około 3mm) na długości ściany od strony parapetu i obie części skleić i skręcić. Chodzi o to, aby nie było rowka na połączeniu. Połączenia takiego praktycznie nie widać. Blaty laminowane można łączyć w podobny sposób. należy pamiętać o zabezpieczeniu ciętych krawędzi blatu silikonem. - blaty o małym zaobleniu krawędzi można łączyć bez ścinania, jednak będzie widać lekki rowek. - aby nie było łączenia blatów w okolicach parapetu można również zakupić blat szerszy na zamówienie i po prostu wyciąć parapet. W przypadku różnych blatów różnie te łączenia wyglądają. Mam nadzieję, że troszeczkę pomogłem.
  6. cegła gipsowa z fugą
  7. http://www.electrolux.pl/Produkty/Zmywarki/Szeroko%C5%9B%C4%87_60_cm/Do_zabudowy/ESL8810RA/ w zakładce szczegóły trzeba sprawdzić czy są "zawiasy ślizgowe" trzeba przeglądać kolejno wszystkie zmywarki na stronie elektroluxa.
  8. system nazywał się "behjälplig" w ikea podobno już niedostępny - kosztował około 80zł, poszukaj może na all.....lub olx. Co do innych zmywarek spoza ikea to można kupić zmywarkę Elektrolux do zabudowy z ruchomym frontem. Zmywarki dla ikei produkuje obecnie firma Elektrolux. W swojej ofercie też ma kilka zmywarek przystosowanych do zabudowy w meblach o wysokich frontach (np. IKEA 80cm).
  9. jaką masz temp na piecu? Też palę czarną perłą, jednak zużycie przy 140m2 mam na poziomie 14-15 kg/dobe. Temp na piecu 70°C w domu 21°C. Chyba tą na piecu mam za wysoką?? Ale naczytałem się na forum o zimnym powrocie itp...Zmniejszyć?
  10. Palę ekogroszkiem o nazwie czarna perła cena 650zł/tonę z dostawą pod dom. http://superopal.com/sklep/ekogroszek-czarna-perla-nowosc-super-promocja pali się dobrze, węgiel suchy, mała koronka spiekowa. Kalorycznośc taka jak podają na stronie. Polecam
  11. Mój kominek już skończony:) Podsumowując, całość wyszła około 7,5 tyś. i 7 dni pracy.
  12. O którym zlewie piszesz? czy ten pierwszy zlew można montować we wszystkich blatach, natomiast ten drugi zaleca się montaż w blatach o grubości min. 38mm. Przy niższym blacie trzeba przyciąć minimalnie front pod zlewem. Blaty Karlaby mają fornir drewniany grubości około 5mm, wewnątrz płyta wiórowa. Zaletą tych blatów jest to, że nie rozszerzają się/ zwężają pod wpływem zmian wilgotności powietrza, co jest charakterystyczne dla innych drewnianych blatów (w mniejszym stopniu dla egzotyków). Co za tym idzie nie trzeba zachowywać szczelin dylatacyjnych od ścian czy wysokich słupków. Drewniane blaty o szerokości 28mm pod wpływem wilgoci mogą się poskręcać. Warto dodać, że cena Karlaby jest niższa w porównaniu do drewnianych. Sam mam blat Karlaby - dąb w kuchni i łazience i nie ma z nimi żadnych problemów. Trzeba jednak pamiętać o zaolejowaniu blatu najlepiej zaraz po montażu (dotyczy blatów drewnianych i typu karlaby). Polecam olej OSMO - drogi ale bardzo wydajny, wystarczy raz na rok dwa zaolejować i spokój.
  13. Trzeba kupić wyższy panel, czyli np. 100cmx62cm ten panel należy skrócić do długości 88cm (odległość od spodu blatu do podłogi-trzeba dokładnie zmierzyć bo z każdej strony blatu może być inna, w przypadku nierównej podłogi). Panel przykręca się na kątownikach, np. http://soteshop.g-s.com.pl/media/products/bcf2aba300b28c44d5cc9d7ac4317bfc/images/thumbnail/big_katownik-montazowy-40-x-40-mm-1418.jpg?lm=1410791787 do blatu x2 , do ściany x2 i ewentualnie do podłogi x1. Dobrze jest wypuścić blat poza panel, w tedy nie widać szparki pomiędzy blatem a panelem.
  14. Dziś bylem w Ikea Wrocław - jest wyprzedaż piekarników, niektóre są w dziale wyprzedaży okazyjnej z ceną - 40% np. z ekspozycji. Jeśli ktoś zamierza kupić piekarnik w ikea to myślę że jest to odpowiedni moment. (na stronie nie ma żadnych informacji).
  15. witam, malowałem takie tynki własnie tą farbą i uważam ze jest ok. Podpowiem tylko, że nie warto malować nią dwa razy, bo później docelową farbą i tak trzeba dwa razy aby dobrze pokryło. Trochę tej śnieżki idzie...
  16. Zamień sobie słupek lodówki ze słupkiem z piekarnikiem. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał będzie ergonomiczniej. Tą szafkę 20 też bym wyrzucił (słabo tam działają prowadnice) zamiast zlewu 80 dałbym 60. Teraz zyskane wolne miejsce zagospodarowałbym na dwa sposoby: 1. Szafka narożna jeśli jest z przegródkami (bez "nerki") do skrócenia z frontem 45 jak do zmywarki i kolejna szafka 60 (np. szuflady), kolejna 60 pod zlew, zmywarka 45 i słupek z lodówką. 2. Szafka narożna z frontem 60, szafka 60 zwężona z frontem 45 jak do zmywarki, szafka 60 pod zlew, zmywarka 45 i słupek z lodówką. Jeżeli bardzo Ci zależy na szafce 20 to polecam do jej wnętrza dać takie coś - pasuje idealnie i o niebo lepiej działa:
  17. Nie jestem producentem, ani nie znam osobiście producenta. Posiadam ten sterownik - kupiłem z piecem. Co do GSM nie potrafię odpowiedzieć. Regulator pogodowy ustala temp. na kotle lub temp. za zaworem mieszającym. Jedno albo drugie do wyboru. Na pozostałe pytania nie znam odpowiedzi. Co do złącza RS232 - USB to planuję dopiero zakup.
  18. Witam, pierwsze koty za płoty ze sterownikiem firmy Timel jest to sterownik z algorytmem PID, z fajnym dotykowym ekranem i prostym intuicyjnym menu. Poniżej link do filmiku znalezionego na youtube jak to działa: OPIS: Sterownik SKZP-01 przeznaczony jest do sterowania kotłem na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym. Zapewnia wydajną i ekonomiczną pracę kotła. Pozwala na kontrolę temperatury kotła, temperatury obwodu centralnego ogrzewania (CO), temperatury ciepłej wody użytkowej (CWU), temperatury pokojowej, temperatury spalin, oraz jest wyposażony w regulator pogodowy. Charakterystyka: Duży (4,3 cala), kolorowy wyświetlacz LCD sterowany dotykowo Intuicyjny w obsłudze Steruje kotłami na paliwa stałe (miał, ekogroszek, pellety, drewno) Steruje pompami CO i CWU Steruje pracą podajnika paliwa oraz wentylatora (płynnie w zakresie 0 -100%) Steruje zaworem mieszającym (3 lub 4 drogowym) Wbudowany regulator temperatury pokojowej Wbudowany regulator pogodowy Możliwość pracy z dowolnym uniwersalnym regulatorem pokojowym Możliwość kontroli temperatury spalin (zmniejsza straty ciepła kominem) Wbudowany programator czasowy (tygodniowy) dla obwodu CO oraz CWU Wbudowane dwa tryby pracy: Automatyczny (PID) – regulator sam dobiera ilość paliwa oraz powietrza dla uzyskania temperatury zadanej na kotle (płynna modulacja) Interwałowy – ustawiany czas podawania , czas przerwy oraz siła nadmuchu Wbudowany licznik zużycia paliwa Pomiar temperatury spalin Możliwość podłączenia modułu GSM Ochrona podajnika przed przegrzaniem Wbudowane zabezpieczenie temperaturowe kotła (STB) Wizualizacja działania układu na wyświetlaczu (widok wszystkich parametrów) Zabezpieczenie pomp przed zastaniem (Anty Stop) Wykresy rejestrujące parametry spalania (temp. kotła i spalin, moc chwilowa) z ostatnich 12 godzin Zapis historii pracy kotła (140 zdarzeń) np. brak paliwa, wpisanie hasła instalatora, awaria czujnika Nieulotna pamięć ustawień Łatwy montaż Wielopoziomowe zabezpieczenie kotła przed przegrzaniem (czujniki elektroniczne + STB bimetaliczny) Możliwość aktualizacji oprogramowania sterownika Kompletny zestaw z okablowaniem. Zawiera: Sterownik SKZP-01 Czujnik kotła, podajnika, CWU, czujnik CO, czujnik pokojowy CPK-01, czujnik pogodowy CPG-01, oraz czujnik temperatury spalin PT-1000 Przewody pomp. podajnika, wentylatora Gotowy zestaw do sterowania kotłem CENA kompletu: 678,96zł Dane ze strony producenta http://costerowniki.pl
×
×
  • Dodaj nową pozycję...