Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

emzet84

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O emzet84

  • Urodziny 12.10.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

emzet84's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Strasznie ucichło coś to forum..a ja w dalszym ciągu poszukuję odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:) Miał ktoś z Was styczność z firmą Lestol? Bo bardzo nam się podobają jedne drzwi od nich, ale żeby znaleźć o nich jakieś opinie w internecie to już jest strasznie ciężko... Także ponawiam swoją prośbę sprzed kilku postów. PS ewentualnie drugą opcja są również drewniane drzwi z firmy Wiatrak. Obie marki wyglądały bardzo solidnie pod względem technicznym, "wyglądowo" żonie bardziej spasował akurat Lestol, tylko kurcze nigdzie nic o nim nie możemy znaleźć..
  2. Po pierwsze bardzo dziękuję za odpowiedzi i wskazówki:) Po 5 godzinach studiowania tego forum i całej tej dyskusji, rzeczywiście jestem o wiele mądrzejszy:) Ale w dalszym ciągu nasuwają mi się pewne pytania:P Nr 1)Czy biorąc bramę w danej firmie najlepiej jest zamówić też "ich" napęd? Przeglądając niektóre wątki w dyskusji było poruszane, że niektórzy producenci krzywo patrzą na obce napędy i później są problemy z gwarancją na bramę. Moje pytanie brzmi, czy dalej tak jest? ( niektóre posty mają ładnych kilka lat i od tego czasu coś się mogło zmienić) Ewentualnie co w przypadku samodzielnego montażu bramy? Czy producenci dają wtedy w ogóle gwarancję? Bo powiedzmy,że mam kogoś kto się tym trochę zajmuje tylko,że nieoficjalnie:) ale nie chciałbym,żeby dla paru stówek oszczędności nie mieć później w ogóle gwarancji 2) W punkcie sprzedaży bram Wiśniowskiego powiedzieli mi, ze montują napędy MIDO albo OPTIMUM, który wg Was jest lepszy, czy są to raczej porównywalne konstrukcje? Zwłaszcza że w katalogu znalazłem informacje tylko o OPTIMUM 3)I trzecia i chyba najważniejsze sprawa, jak znaleźć dobrą ekipę montującą Wiem,że są długo na rynku, więc chyba coś tam potrafią skoro się w dalszym ciągu utrzymują. A na co patrzeć/zwracać uwagę przy samym montażu? Bo przecież nie będę cały czas stał i patrzył im na ręce co robią Czy po montażu taka brama powinna od razu śmigać, czy musi się coś tam "dotrzeć" i dopiero po jakimś czasie robi się regulacje? A i jeszcze jedno, bardzo dla mnie ważna sprawa, zakładamy, że coś się po jakimś czasie zepsuje. Która z tych 3 firm jeżeli chodzi o koszty naprawy/ wymiany/serwisu, wychodzi w tym względzie najkorzystniej? (Gdzieś ktoś napisał że H to kosmos i ze lepiej wymienić całą bramę) Pozdrawiam
  3. Witam forumowiczów:) Stoję przed ciężkim problemem, wyborem segmentowej bramy garażowej. po wstępnym rozpoznaniu rynku ( u siebie w okolicy) zastanawiam się nad kilkoma producentami ( m.in.Wiśniowski,Hormann,Normstahl) Przeszukując internet oczywiście można natrafić na na wieli opinii o tych producentach i jak to w życiu bywa najczęściej, ilu ludzi tyle opinii. Osobiście niestety jestem kompletnym laikiem w tym temacie, dlatego poszukuję kogoś, kto podzieliłby się swoimi doświadczeniami z bramami segmentowymi. Co uważacie na temat tych producentów, w którego z nich opłaca się zainwestować? Najmocniej skłaniam się ku Wiśniowskiemu, co moglibyście o nim powiedzieć, jakieś słabe/mocne strony, jak z trwałością/ niezawodnością tych bram, jak z eksploatacją, serwisem i ewentualnymi naprawami ( tu chodzi mi o dostępność części) .Każda informacja będzie dla mnie bardzo przydatna i pomocna. Za wszystkie komentarze/ opinie z góry wielkie dzięki.
  4. Ponawiam moje pytanie/prośbę odnośnie podzielenia się Waszymi opiniami, doświadczeniami (itp) z drewnianymi drzwiami zewnętrznymi firmy LESTOL z Rudy. Pozdrawiam forumowiczów:)
  5. Witam. Poszukuję wszelkich opinii na temat drzwi zewnętrznych firmy Lestol z Rudy. Wcześniej jakoś o nich nie słyszałem, ale bardzo się podobają żonie:) Miałbym do Was forumowicze wielką prośbę, jeżeli mieliście/macie z nimi "kontakt" bardzo prosiłbym o podzielenie się jakimiś uwagami odnośnie drzwi tej firmy, jak się sprawują, ile przeciętnie wytrzymują itp. Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi.
  6. Na moje szczęście nie zamontowano jeszcze wszystkich okien.Ekipa późno zaczęła, to i nie skończyła dzisiaj. I jeżeli chodzi o mnie to ja osobiście jestem w stanie poczekać te kilka dni ( może ta cholerna zima w końcu odpuści) na lepsze warunki do montażu, ale zdałem się na opinie fachowca( w ogóle nie przypuszczając jakiej piany będą używać do montażu) że można montować. Czyli co by mi Pan doradził w takiej sytuacji? Kazać im zaczekać z montażem pozostałych okien? Zezwolić na ciąg dalszy montażu,ale z wykorzystaniem zimowej piany? ( W takim przypadku będę chciał, żeby szef ekipy podpisał mi oświadczenie, że bierze odpowiedzialność za materiały użyte do montażu i warunki pogodowe w jakich był montaż przeprowadzany i w razie czego bierze pełna odpowiedzialność za wynikłe ze złego montażu szkody) Czy może jakieś inne rozwiązanie?
  7. Witam. Mam takie pytanie. Dziś do domu weszła ekipa montująca okna, temperatura na zewnątrz i w środku niezbyt zadowalająca, dlatego wczoraj zapytałem czy to nie będzie w niczym przeszkadzać i czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na solidność montażu (usłyszałem w odpowiedzi, że nie). Dziś po powrocie z pracy, powiem szczerze,że się trochę przeraziłem-patrzę na piankę użytą do montażu, a na opakowaniu wyraźnie napisane,żeby używać jej w temp. od +5 do +30 st. Celsjusza..a w środku jak było 0, może 1 st. na "plusie" to max. Szczena mi od razu opadła.. I tu nasuwa się moje pytanie do Was, którzy zajmujecie się na codzień montażem okien.. Czy w takich warunkach piana może źle związać i mogą z tego wyjść jakieś większe problemy( jeśli tak, to jakie?), czy nie ma to tak dużego znaczenia i wszystko powinno być ok? Boje się, bo prognozy na najbliższe dni i noce nie są szczególnie optymistyczne( duży mróz).
  8. Dziękuję za szybką odpowiedź. I idę szukać opinii o tym montażu tak jak radzisz.. PS I wcale nie jestem leniwy:) Tylko jestem tutaj nowy i na razie nie do końca mogę się odnaleźć w tym natłoku informacji, ale myślę że z każdym dniem będzie lepiej:) Pozdrawiam
  9. Hehe, no właśnie trochę mnie zdziwiła ta "niby rada", że nie ma sensu inwestować w lepsze okna, przychodzę do przedstawiciela firmy X,mówię że chcę ten, wydaje mi się, lepszy ( i co za tym idzie droższy) model i słyszę że to nie ma sensu.. A co masz na myśli mówiąc, że profil VEKA Alphaline jest troszkę przereklamowany? Wychodzą z nim jakieś problemy ? ( Nie mówię oczywiście o złym montażu, bo przy tym to żadne okna nie pomogą) I jeszcze jedno pytanie. Czy warto montować takie energooszczędne okna na "ciepło", czy to rzeczywiście sporo daje,czy można to sobie podarować i nie będzie później żalu ( osobiście wolę dołożyć trochę grosza, ale mieć zrobione "PORZĄDNIE")
  10. HEHE, uwierzyłbym na słowo:) To spytam inaczej, czy do domów jednorodzinnych dużo sprzedajesz akurat tego modelu (V90+) czy raczej poleciłbyś inny model ( oczywiście mówimy cały czas o Vertexie)? Mówiąc o domu jednorodzinnym mam akurat na myśli dom ok 135metrów, ocieplony, parter+poddasze użytkowe. Albo gdyby klient zapytał, że chce porządne okna, które zapewnią mu najlepszą energooszczędność to co by od Ciebie usłyszał?
  11. Dzisiaj kolejny dzień poszukiwań. Natrafiłem na przedstawiciela firmy VETREX, bardzo zachwalał okna V90+ na profilu Veka Alphaline ( 6cio komorowe z potrójnym pakietem szklanym). Z tego co poczytałem, to ten profil VEKI jest bardzo chwalony i co najważniejsze, sprawdzony. Również na profilu Alphaline dostaliśmy oferty od przedstawiciela firm PETECKI oraz VIDOK. I tu pojawia się moje pytanie.. Według Waszej wiedzy i doświadczenia, która z firm zajmujących się produkcja okien, robi najlepsze okna na profilu Alphaline? Kogo możecie z czystym sumieniem polecić? Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi:) A i jeszcze jedna uwaga, którą dziś usłyszałem, a którą chciałbym ewentualnie jakoś zweryfikować. Czy to prawda, że nie warto inwestować w te bardziej energooszczędne okna ( chodzi mi tu ogólnie o profile co najmniej 6cio komorowe z co najmniej potrójnym pakietem szybowym) gdyż okazuje się że są "zbyt szczelne" i przez to wilgoć nie ma gdzie uchodzić i wszystko ląduje później na ścianie w postaci grzybków i innych paskudztw? Jeżeli dom( zbudowany z pustaka keramzytowego+oczywiście ocieplenie) ma zrobioną porządnie wentylację to chyba, na mój rozum, nie powinno być takiego problemu, nie?
  12. Witam. Od dzisiaj zaczynam poszukiwania przydatnych informacji i opinii na temat okien gdyż w niedługim czasie trzeba będzie podjąć jakże ważną decyzję o ich wyborze:) Nie będę ukrywał, że w tym temacie to jestem raczej"zielony" i grzebiąc w sieci w poszukiwaniu konkretnych informacji o konkretnych profilach wszystko wydawało mi się bardzo podobne, więc każda pomoc/opinia będzie przydatna i bardzo mile widziana:) Na pierwszy ogień poszedł dzisiaj Okno-Pol i bardzo miła Pani polecała okna na profilu Kommerling 88 plus( sześciokomorowe z pakietem trzyszybowym) Czy ktoś z Was miał jakąś styczność z tymi profilami? Nie jest to chyba jakaś nowość na rynku( wolałbym nie zostać królikiem doświadczalnym:) ), ale chyba nie są też chyba jakoś szczególnie popularne u nas( jak chociażby profile Veka) bo jakoś nie znalazłem o nich wielu opinii. Także gdyby ktoś chciał się ze mną podzielić swoimi doświadczeniami z Kommerlingiem, bardzo proszę Miłego dnia dla wszystkich forumowiczów:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...