Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SGS2013

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    114
  • Rejestracja

O SGS2013

  • Urodziny 09.05.1969

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Piaseczno
  • Kod pocztowy
    05-500
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

SGS2013's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Kupiona była w Top dach Jabłonna, ale sprawę reklamacji załatwiałem bezpośrednio z przedstawicielem producenta. Teoretycznie jest 30 lat gwarancji, ale czy ktoś będzie za kilkanaście lat honorował te papiery? Jeżeli nie będzie jakiejś światowej rozpierduchy, jest jakaś szansa. Niestety poziom zdebilenia niektórych społeczeństw świata (w tym naszego) osiąga taki poziom, że nastraja to pesymistycznie do przyszłości.
  2. Cotto Possagno model (chyba) Serenissima. Na razie tylko gąsiory, które mają wymienić w ramach gwarancji. Mimo wszystko boję się co będzie z resztą np. za 10 lat. [h=2][/h]
  3. Mam płytki marmurowe 60 x 60 cm zabezpieczone od spodniej strony siatką (podobna stosowania jest do elewacji) zatopioną w żywicy poliestrowej. Czy po przyklejeniu takiej płytki będzie się ona trzymać podłoża? Podobną siatkę mają mozaiki, ale przyklejane są one zwykle na ścianę.
  4. SGS2013

    Panasonic Aquarea

    Witam, Mam pytanie czy ustawienie wyższej temperatury dla CWU (u mnie zbiornik300L) wpływa na sprawność i niższy koszt odszraniania sprężarki? Mam obecnie ustawioną temperaturę dla CWU na 40 st.C a pompa ciepła załącza się jeżeli temperatura spadnie na sterownikach pomp obiegowych (Salus Pc11) do ok. 22 st. Jednak chyba odszranianie trwa zbyt długo a Fr dochodzi czasami do 69-70. Być może za niska jest też temperatura powrotu. Jak najlepiej wyregulować rozdzielacze (mam 2 po 11 obwodów) i szybkością pomp obiegowych CO (też dwie) aby grzanie było najekonomiczniejsze
  5. SGS2013

    Panasonic Aquarea

    Mam pytanie o tajemniczy wzrost zużycia prądu. W ostatni piątek włączyłem pompę do podgrzewania CWU do 40 st C (zbiornik 300L) . Licznik zużycia dla Tank na pompie pokazywał wtedy 41 kW dzisiaj pokazuje 140 kW. Zużycie ciepłej wody ok 50-70 litrów przez ten okres. Jaka może być przyczyna takiego zużycia prądu. Dziadostwo które tego dokonało: Panasonic Aquarea T-Cap 16 kW 3-fazowa. Pompa cyrkulacyjna nie była włączana w tym okresie, więc woda raczej ścian nie grzała. Chyba że licznik zużycia w tej pompinie szwankuje?
  6. Witam, Mam problem jak poprawnie zrobić wjazd do garażu. Poziom garażu jest wyżej o ok. 40-50 cm od aktualnego poziomu gruntu. Ścianę poniżej wjazdu chcę ocieplić dodatkowo styrodurem. Poziom wylewki mam ok 3cm wyższy od poziomu ściany zewnętrznej we wjeździe dlatego chcę tam zrobić dodatkową wylewkę z niewielkim spadkiem (między innymi dla wody z zacinającego deszczu). Mam pytanie czy można (jest sens przy niewielkiej grubości) tą wylewkę wylać też na górną warstwę styroduru. Druga sprawa jak wykonać wierzchnią warstwę wjazdu aby nie uszkodzić styroduru podczas eksploatacji garażu. Może macie jakieś doświadczenia z tym tematem?
  7. SGS2013

    Panasonic Aquarea

    Pompa była brana z zapasem na ucywilizowanie kiedyś poddasza (to dodatkowo jakieś 100 m2 powierzchni). To "kiedyś" oznacza perspektywę krótszą niż żywotność pompy. 9kW raczej by nie wystarczyło, a mi wydawało się że mocniejsza pompa będzie po prostu krócej pracować z korzyścią dla portfela (czego na razie na liczniku niestety nie widać).
  8. SGS2013

    Panasonic Aquarea

    Pompa rok produkcji maj 2015. Kubatura całkowita 1030 m3. Dom ma rekuperację, ale nie była włączona bo nie mieszkam tam teraz, okna pozamykane szczelne + przez ten okres miałem na nich opuszczone rolety aby ograniczyć straty ciepła. Dom (prawie kostka z dwoma balkonami, które na pewno dostarczają zimno do podłogi na pietrze) 2 kondygnacje + poddasze nieużytkowe ocieplone w dachu 20 cm pianką pur (aktualnie nie ogrzewane). Ściany 15 cm grafitowego styropianu, podłoga w parterze 28 cm, okna 3 szybowe. Nie zdążyłem ocieplić dachu nad garażem, który wystaje poza obręb budynku w 3/4 powierzchni (temperatura spada tam do 0 st w ostatnie noce przy wyłączonej pompie ) sam garaż ma rzadko rozłożone ze 30 - 40 mb rurek podłogówki do podgrzewania go (być może powrót z nich zbytnio schładza cały powrót do pompy?) Mam tam pod posadzką jedną rurę wodną do kranu ogrodowego. Przy tych ustawieniach pompy maiłem w pomieszczeniach ok. 20 st i ok 2 st więcej gdy pracował kominek ok. 5 godzin. PS. W sumie mam nad parterem około 40 m2 stropu monolitycznego (ok. 20% jego całości) praktycznie narażonego na temperaturę zewnętrzną + 2 balkony (ok. 6 m2) ocieplone 3 cm dół, 5 cm góra. Może tam ucieka trochę kilowatów z ogrzewania?
  9. SGS2013

    Panasonic Aquarea

    Pytanie o zużycie prądu. Mam zamontowaną pompę 16 kW SXC. W poniedziałek ok. godziny 18 (28.12.2015) włączyłem ją przed nadchodzącymi mrozami. W budynku miałem temperatury 14 st. parter i 13 st. piętro. Do soboty 2.01.2015 do godziny 16 pompa zużyła 350 kW/h przy temperaturze na zewnątrz nie przekraczającej -12 st. przez cały ten okres. Czy to zużycie jest normalne? Temperatury mam ustawione na +8out/+23in st. Wcześniej kiedy ją włączałem przy wyższych temperaturach zewnętrznych (powyżej 0 st.C) zużycie prądu też było bardzo duże. Chyba piec na ekogroszek opalany 100 złotówkami byłby tańszy w eksploatacji od tej pompy:sick:
  10. SGS2013

    Panasonic Aquarea

    Mam zainstalowaną pompę Aguarea T-Cap. Zasilanie do jednostki zewnętrznej idzie przez bezpiecznik różnicowy w skrzynce elektrycznej. Problem pojawia się kiedy występują ujemne temperatury: Jeżeli pompa jest podłączona do prądu wywala mi bezpieczniki różnicowe (raz jeden czasami dwa). Instalator powiedział mi że pompa ma swój bezpiecznik i zasilanie nie powinno być zabezpieczone bezpiecznikami "różnicówkami" z rozdzielni elektrycznej. Czy u was też tak jest?
  11. Wiem że robili od podstaw jakiś dom w Oakland Park w Chyliczkach. Ja też nie mam żadnego interesu ich rekomendować, ale wydaje się ze szef firmy ogarnia tematy.
  12. Spróbuj porozmawiać KON-BUD'em z Góry Kalwarii. Robią kompleksowo wszystko (u mnie tylko sufity k-g) http://koniecbud.w.interiowo.pl/
  13. Podłogówka wszędzie, ogrzewanie pompą ciepła PW. Jednak dom ma kilka świadomych mostków termicznych. np. 2 balkony. Budynek poza wystającą częścią garażu jest zwarty - kostka ok. 12 x 12 x 10 metrów. A w czym ten ten passiv jest lepszy poz podwójnym bypass'em ?
  14. Jak w temacie: Który z tych modeli (OnyX Classic 550 i Onyx Passiv 650) warto wybrać? Czy warto zapłacić więcej za Onyx Passiv? Jeśli tak to dlaczego?
  15. Mam pytanie o żywotność tarcz diamentowych ze średniej półki cenowej przy cięciu płytek granitowych o grubości 1cm. Ile średnio metrów bieżących cięcia takich płytek można orientacyjnie wykonać na jednej tarczy? Chodzi mi o opłacalność: czy robić to samemu (dochodzi jeszcze koszt maszyny z wodnym chłodzeniem), czy też oddawać to do cięcia w jakimś zakładzie kamieniarskim? Być może cięcie strumieniem wody jest dużo tańsze - czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...