Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

loookas

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez loookas

  1. Spokojna nie należy do jasnych domów więc lepiej mieć więcej, lub większe okna niż w projekcie. Ja jak zwykle w sprawie zużycia gazu. 220m3 po równo cztery miesiące z rzędu. Luty podobnie. A jak u Was ?
  2. Październik: 60m Listopad: 132 Grudzień: 158 Bez kuchenki i rekreacyjnie palone w kominku. W jakiej wersji masz spokojną Ja mam w wersji 3 ta chyba największa parterowa. Odnoszę wrażenie że u mnie co miesiąc w porównaniu z innymi jakoś wychodzi więcej zużycia gazuj.
  3. Wszystkiego dobrego na ten 2018!!! Oby każdego dnia się cieszyliście z swoich spokojnych!!! Czy 220m3 gazu CO/CWU/Kuchnia palnik, za grudzień to już wynik który jest akceptowalny?. Dodam tylko że mam już założone drzwi w wiatrołapie i dodatkową 15cm warstwę wełny na stropie. songoku_xxx pewnie ma mnij niż połowę z tego.
  4. Mam pytanie czy zużycie w październiku 175m3 gazu w spokojnej wersji 3-ciej przy temperaturze ustawionej na 21* to kiepski wynik? Jest to zużycie dla 4 osób wraz z ciepłą wodą i płytą kuchenną. Dodam jeszcze że nie mam na tą chwile kominka i drzwi w wiatrołapie "czekam, czekam i czekam, na stolarza. No i na strychu tylko 15cm wełny. Wełną od razu się zajmę - no i stolarzem
  5. Poczytaj i spisz sobie wszystko by później odwiedzić parę już zamieszkałych spokojnych... Ja tak zrobiłem i dzięki temu forum, oraz uprzejmości innych już mieszkających mogłem zobaczyć co i dla czego. Pomaga to dopasować projekt do swoich potrzeb i podjąć na szybko wiele decyzji z którymi ktoś wcześniej się męczył i czasami mimo to zrobił źle. Mieszka się rewelacyjnie, żałuję tylko że taras tak późno fachowcy zrobili. Jedno co nie zrobiłem to oddzielenia strefy nocnej od dziennej co forumowicze tutaj doradzają i już mogę powiedzieć że czasami żałuję. Nie dla tego że jak impreza w salonie to słychać w strefie nocnej, ale odwrotnie. Bawiące się dzieci w swoich pokojach podczas jakiś większych imprez są głośno i w salonie nie da się normalnie porozmawiać Ale z kolei pewnie i tak by drzwi były otwarte, bo co chwilę biegają - a jest gdzie biegać
  6. Muszę się pochwalić że już od czerwca jestem mieszkańcem spokojnej... Jedno co mogę teraz powiedzieć to że przeprowadzka jest najgorszym etapem budowy Gratuluję postępów KrzysztofDagmara Przyszły rok mnie jeszcze czeka otoczenie domu i dopięcie wykończenia. Najważniejsze dla tego domu już jest - foto
  7. Mi wyszło za styczeń 201 m3. Okazyjnie weekendowo paliłem kominkiem. Moje prognozy przewidują że zejdę poniżej 13350 kWh rocznie i będę mniejsze opłaty stałe. 20 netto zamiast 50 netto. - No to wynik rewelacyjny!!! Z tego co pamiętam to masz ocieplenie 20cm, a ja 15cm i strop drewniany, ja lany. Takiego stycznia chyba dawno nie było dla tego pytam bo wielu "znajomych" próbuje mi wmówić że przy takich mrozach to za gaz się nie wypłacę. Dzięki waszym informacją okazuje się że wcale nie jest tak źle. Takie roczne zestawienia są najlepsze, Pożyjemy zobaczymy, chyba nie ma co gdybać.
  8. Zimaaa trzymaaa to fakt. Ciekaw jestem jak w tak niskich temperaturach "styczeń" wyglądają rachunki za gaz w naszych spokojnych? Ja niestety nie zdążyłem z ociepleniem ścian, więc mam do zapłaty za 200m3 przy 7.5*C
  9. No to fakt lepiej nie wiedzieć pewnych rzeczy, np. płyta kartonowo-gipsowa W razie czego też zapraszamy do naszej spokojnej w okolicach Żor na Śląsku, wariant III L, Wprowadzamy się dopiero za 8 miesięcy, ale dzięki uprzejmości forumowiczów i nie tylko odwiedziliśmy kilka wersji kradnąc parę pomysłów do swojego projektu. Uważaj bo to dom z pustaków żużlowych, chodzą plotki że w takich domach całym rodzinom zęby wypadały, jeśli jakimś cudem ktoś przeżył
  10. My czekamy na fachowców od ocieplenia. Domek już w tym miesiącu ma być ogrzewany więc w zimie zaczynamy prace wewnątrz. Na tą chwilę domek jeszcze się nie prezentuje najlepiej, szary, ciemny, ale będzie co wspominać dla tego zdjęcie
  11. Macie rację lepiej dołożyć. Sam wychodzę z założenia że nic (o ile się da) już nie będę zmieniał, wolę kupić w tej chwili bardzo dobre. Jak słucham "fachowców" to z czasem mniej wiem niż wiedziałem Dzięki.
  12. Mam pytanie do czy warto dopłacić do styropianu o grubości 15cm by wziąć szary? Ponoć prócz lambdy 0,032 / 0,040 ma słabszą przyczepność? Jak myślicie warto?
  13. Ma ktoś połączenie ogrzewania podłogowego z panelami? Macie duże różnice w wydajności, odczuciu, itd... ogrzewania w porównaniu z płytkami ceramicznymi? Zastanawiam się czy połączenie paneli i pieca gazowego zda egzamin?
  14. Tak się składa że ostatnio parę ekip budowlanych (nie znam ich źródła wiedzy) zapytałem co lepsze. Wszyscy postawili na wylewki tradycyjne, chyba że mam bardzo dobrą z doświadczeniem ekipę co robi wylewki anhydrytowe. Ponoć anhydryt wymaga o wiele większej staranności, dbałości o szczegóły, dylatacje itd. Co do bezwładności cieplnej, to to jest jedyny element który mnie dręczy przy wyborze. Dla tego właśnie skłaniam się do dodatkowych grzejników w salonie i jadalni. Drzwi rzeczywiście ładne
  15. Rozmawiałem z wykonawcą o ewentualnych wystających kamykach itd. Zapewnił mnie że powierzchnia nie różni się niczym od standardowej wylewki cementowej, o żadnych nierównościach nie ma mowy. Zamówiona już brama garażowa Hormann Proszę o jakiś namiar na dobre drzwi wyjściowe, raczej z dwoma świetlikami po bokach bo otwór drzwiowy ma 2 metry.
  16. Dzięki za podpowiedź, prawdopodobnie już wybrałem tradycyjny ale z dodatkiem żwiru, ponoć lepiej grzeje i twardszy. Dodatkowo chyba zdecyduję się na dwa grzejniki jeden w salonie, a drugi w jadalni. Nie chcę uruchamiać od razu podłogówki jak będzie nieprzyjemnie, wilgotno?
  17. Magazyn nie ale jestem zwolennikiem sprawdzonych metod, a wylewki anhydrytowe są u nas od niedawna, i prócz informacji marketingowych, to nie wiele o nich wiadomo. Dochodzą do mnie informacje że lubią magazynować wilgoć.
  18. Jakie wylewki anhydrytowe czy cementowe do ogrzewania podłogowego? Wiem że cementowe mają większą zwłokę termiczną, ale z kolei są o wiele mocniejsze?
  19. Pamiętam że fachowcy mówili że prócz wysokości komina liczy się też odległość kanału spalinowego od kalenicy. Dodatkowo kanały spalinowe są umiejscowione w kominach od zewnątrz.
  20. Witam właśnie jestem po wycenie tynkarza naszej spokojnej. Mam pytanko czy komuś wyszło w wersji trzeciej tego domu 760m2 Wiem że wszystko idzie wyliczyć, ale pytam z ciekawości jak to fachowcy u Was policzyli?
  21. A my mamy ściankę i uważam, że też jest dobrze - mamy dokładnie jak w projekcie - w salonie przy tej ściance stoi stół, dalej komplet wypoczynkowy. Wiem wiem, miałem przyjemność zobaczyć U nas w miejscu tej ścianki "blisko kominka" będzie komplet wypoczynkowy, a stół bliżej tarasu niezadaszonego, czyli odwrotnie jak u agagrusz. Skłaniamy się ku rozwiązaniu podobnemu do CityMatic, tylko na tej ściance co omawiamy. Ścianka by miała ten sam blat co kuchnia, pełniła by funkcję barku, a od środka jadalni parę otwartych półek ? Nie chcę by wersalka była w połowie na ścianie a reszta wystająca. ?? CitymMatic - dzięki za foto.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...