Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Integro.1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

O Integro.1

  • Urodziny 15.01.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    31-452
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Integro.1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Reacting Well Rare
  • Conversation Starter Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Nie ma problemów z gruntem, woda jest baaardzo głęboko (chyba 12m z tego co pamiętam w studni jest), obok domu nie ma drzew i krzewów. Generalnie temat poruszyłem również w innym miejscu i doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie posadowić dobudowę na własnym fundamencie obok istniejącego domu i połączyć z zachowaniem dylatacji. Tak więc ostatecznie potrzebuję kogoś kto oceni czy i jak ewentualnie powinienem wzmocnić fundament starego domu oraz kogoś kto zaprojektuje dobudowę z zachowaniem lokalnych warunków.
  2. Ktoś podpowiedział mi, że dobry będzie też geotechnik?
  3. Niedawno zamieszkałem w starym domu z początku lat 40 ubiegłego wieku. Dom ten był w stanie ruiny, ale w 2011 roku pod okiem poprzednich właścicieli przeszedł gruntowny remont wraz wymianą dachu i wzmocnieniem fundamentu opaską betonową. Ściany pełna cegła 45cm + 15cm styropian, fundament ma mniej niż 55cm głębokości (dokopałem się do spodu opaski która ma te 55cm i podkopałem w głąb domu pod nią, i nie wyczułem spodu fundamentu więc musi być wyżej). Dom 44m2 powierzchni użytkowej, parterowy z poddaszem ze skosami w szczycie 120cm więc nieużytkowe. Problem polega na tym, że opaska która jest dookoła domu pęka w kilku miejscach bez rozejścia, natomiast są dwa pęknięcia które rozchodzą się około 0,5cm i mam wrażenie że pęknięcie to się poszerza (mogę się mylić). Moje pytanie brzmi, jakiego specjalistę powinienem szukać, który oceni stan fundamentu, określi czy jest potrzeba a jeśli tak to jak mam go wzmocnić oraz czy będzie się dało po ewentualnym wzmocnieniu dobudować piętro lub przynajmniej zrobić dobudowę przy domu aby zyskać kolejne 44m2. Każdy mówi, stary dom to się nie będzie opłacać, postaw nowy, dlatego wspominam o tym ponownie, dom przeszedł gruntowny remont a ja sam jeszcze robiłem różne prace rok temu i generalnie wszystko jest cacy poza tym rozchodzącym się fundamentem (co może okazać się kluczowe).
  4. Dzięki za podpowiedź. Napisałem maila.
  5. Witam Czy istnieje możliwość zmiany nazwy mojego profilu? Jeśli nie to jak mogę usunąć swoje konto i wszelką związaną z nim zawartość? Dziękuję i pozdrawiam
  6. Sory, wiem że męczę bułę, ale nie mogę znaleźć nic w sieci poza gotowymi zestawami. Mogę prosić o wskazanie ,,palcem" konkretnej nazwy sklepu lub adresu www? Ps. Najlepiej coś z Krakowa, lub z polski ale z dobrymi cenami. Z góry dzięki
  7. A gdzie takie zamówienia można składać? Nie widzę innych propozycji jak tylko gotowce.
  8. Zmierzyłem zużycie wody. Pomiar wyszedł mi 3m3 na 25 dni. Jaki filtr polecacie?
  9. Zużycie wody jeszcze nie zmierzone, od dziś zacznę pomiar i sprawdzę za tydzień, wtedy podam wartość. Co do wymiaru: 70x50x40 lub 120x60x30. W obu przypadkach będzie trzeba to wieszać na ścianie ale nie spodziewam się filtrów z mocowaniami, raczej zrobię pod niego półkę.
  10. W takim razie będzie kucie podłogi i ściany. Szkoda, myślałem, że uda mi się tego uniknąć. A jak już przerobie instalacje to jaki filtr (wiadomo że już zasilany elektrycznie) polecił byś tak aby wyrobił na wodę bieżącą, do pralki i zmywarki w małym mieszkaniu. Głównie chodzi mi o to aby był w miarę bezobsługowy no i oczywiście tani? A i ważne żeby był niewielkich rozmiarów (mam małą łazienkę). Nie wiem czy to ma znaczenie ale filtrował będzie tylko zimną wodę, jeszcze przed dojściem do piecyka.
  11. Dokładnie chodzi o działanie bez prądu, no chyba że na baterie to mogę wymieniać z tym że wątpię aby takie coś było możliwe (zbyt małe napięcie). Znalazłem filtr Delta ale jest kosmicznie drogi - 4k zł. Zastanawiałem się nad czymś do 1,5k zł. Ostatecznie, jeśli nic nie znajdę, brałem pod uwagę filtry przepływowe z tym że nie wiem jak ze skutecznością takich filtrów.
  12. Witam Potrzebuje pomocy przy wyborze pasywnego zmiękczacza wody. Mam mieszkanie w bloku i z kranu płynie woda bardzo wzbogacona w kamień. Jedyny sposób filtrowania wody to podpiąć się w instalację zaraz za licznikiem na klatce schodowej. Jaki rodzaj filtra byście mi polecili zwracając uwagę na brak prądu oraz niewielką dostępną przestrzeń? mg CaCO3/dm3 - 286,5 mmol/dm3 - 2,9 mval/dm3 - 5,7 Z góry dzięki
  13. Ostatecznie wybieram opcje 3,5 kW. Teraz kwestia wyboru urządzenia. Jakieś propozycje? Generalnie bardzo podoba mi się seria K z Samsunga ale widzę, że pracują znacznie głośniej niż nowe z serii Prestige. Wiadomo że inwerter musi być, tylko jakie urządzenie wybrać? Czy jest sens płacić tyle za Samsunga? Może inna marka?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...