Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pietrasik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
  • Kod pocztowy
    41-300
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Pietrasik's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Domek 300m3 do wentylowania na 25-30cm styro ocieplony 15cm grafitowego(ograniczenia budynek w granicy z dwóch stron) a myślałem nad bypasem przełączającym pomiędzy GWC zewnętrzne a pod budynkiem by maksymalnie korzystać z chłodku latem czy spotkał się ktoś z takim rozwiązaniem? (mowa o niedrogich sposobach)
  2. Przy przejściu z poziomu na czerpnie chciałem dać metr rury w dół i na stałe głębinówke by sobie co jakiś czas odprowadziła to co się zbierze. A z tymi termokurczami to wielkie dzięki bo do głowy by mi nie przyszło takie rozwiązanie a wydaje się najlepsze - w okolicy same szamba!!! Marzy mi się 18st na anemostatach sierpień- wrzesień rury są koparkę za paliwo biorę z firmy więc moge poszaleć a co z tego wyjdzie to zobaczymy bo nie zawsze wychodzi dokładnie tak jak byśmy chcieli. Dzięki wszystkim za sugestie i podpowiedzi.
  3. Ok zrobię zawijasa z podwojnych kolan 45st i jakieś 70m rury + - ile się uda wcisnąć w działkę bo bardzo mała. Czy 1,5m między rurami wystarczy przy stałym pompowaniu 30m3/h a letnim 300-350m3h ?
  4. A teraz rozumiem!!! Przy pompowaniu 30-40m3h bedzie za wolno na Tichelmana! Rura fi200. A poziom wód wysoki ale w glinie utrzymuje sie najwyżej 2miesiące w roku a w piasku jak jest wysoko to na tych 2 metrach to potrafi być przez cały rok (kope dołki na codzień)
  5. Lambda lamdą ale piach to kuleczki i powierzchnia styku do rury to jakieś 20% powierzchni rury więc glina lepsza.
  6. Jeśli ścianka ma np 10st C i wolniejszy przepływ powietrza -Tichelman to odbiór ciepła/chłodu chyba lepszy, chyba na wylocie jestem bardziej w stanie zbliżyć sie do temperatury gruntu, tak to rozumuję jeśli inaczej to proszę o wyjaśnienie bo wydawało mi się że to proste i rozumiem o co chodzi?
  7. Posiadam sporo takich rur SN-8 PVC-U i chciałem zrobić z nich rurowca w gliniastym gruncie. Zastanawiam się czy ich nie sprzedać by kupić cienkościenne dla lepszej wymiany temperatury? A z drugiej strony porządne rury można spokojnie zawalić gliną bez obaw o pofalowania itp.Cztery rury w układzie Tichelmana przy zmniejszonej prędkości przepływu więc powinno działać a ta grubość???
  8. Oddam gruz - cegły, beton oraz ziemie z wykopu gliniastą z centrum Dąbrowy Górniczej. Opłacam transport jeśli będzie blisko jak dalej to trzeba by podzielić się kosztami. tel 511325802
  9. 500zl to kosmiczna kwota od kursu. Nie da się oddzielić dziadostwa przed rozbiórką kupa tego wyłazi w trakcie. Chociaż dało by się ale to mnóstwo pracy
  10. Pozwolenie na rozbiórkę to podstawa i składaj odrazu z pozwoleniem na budowę bo tak można a będzie szybciej. Jak widzisz koszty nie takie straszne a odliczając 1tyś co trzeba by wydać na wykopanie fundamentów i robi się malutka kwota przy budowie!!!
  11. Niema tak źle, zaczynam właśnie budowę tak samo na miejscu starego domu. Najważniejsze to znaleźć wysyp- miejsce gdzie będzie można to wywieźć. Kilka osób do segregacji bo zazwyczaj nie chcą materiału organicznego (drewno) i inne np papa na którą najlepiej zamówić pojemnik z zakładu oczyszczania miasta chyba że się uda to inaczej załatwić. Dajesz ogłoszenie oddam gruz i może uda się za darmo jeśli nie to biorą koło 100zl od auta których będzie 30-50szt zalezy jaki dom. Auta tylko duże czteroosiowiec lub porządne trzyosiowe najlepiej dwa lub trzy jak dalej będą jeździć cena 60-100zl za godzinę a jak mają daleko to za kilometr liczą ale tego trzeba uniknąć. Zamawiasz koparkę obrotową i w 10h powinna się uporać łącznie z wykopaniem pod fundament - 80-100zl/h. Wszystko zależy od wysypu jak załatwisz darmowy i blisko to troche twojej pracy i w 3tyś powinnaś się zmieścić a jak daleko to koszty rosną kolosalnie.
  12. Witam odwiedzających Zaczynam niebawem a może zaczynamy jeśli uda się zaciągnąć resztę małżeństwa (która twierdzi że może zaprojektować tylko wnętrze tego dzieła które zamierzam zrealizować w wiekszości własnymi rękami i z pomocą rodziny. Budżet jakim dysponujemy jest niewielki, na pewno zabraknie ale jakoś to będzie. Założenia takie: -tani w eksploatacji i oczywiście w budowie(z głową ) -na fundamentach -podłogówka na parterze i pietrze -WM i GWC nie jestem zdecydowany jeszcze jakie i czy będzie? -jakiś odzysk ciepła wrzucę zdjęcia bo ciężko sobie wyobrazić co powstaje a jak doszło do tego że już zaczynamy to już nie wspomnę bo PNB już jest ale tylko jeszcze to a to....ale i tak zima jeszcze z miesiąc więc papierki powinny być wszystkie!
  13. [ATTACH=CONFIG]168471[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]168472[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]168473[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]168474[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]168475[/ATTACH]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...