Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KrystynaApi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

O KrystynaApi

  • Urodziny 19.04.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    30-002

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

KrystynaApi's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. ej, ja tylko myślę głośno... nad taką decyzją trzeba się poważnie zastanowić, rozważyć wszystkie za i przeciw... wbrew pozorom wydaje mi się, że projektowanie wnętrz ma coś wspólnego z projektowaniem ogrodów - oczywiście nie materiały, nie wiedzę zasadniczą, ale sposób myślenia o przestrzeni, tworzenia ładnego "wnętrza" również w ogrodzie.
  2. nic nie podpowiem na temat pionów wentylacyjnych i przesuwania ścian... rozumiem, że chcesz jak najlepiej wykorzystać niedużą przestrzeń, ale nie jestem pewna czy to dobre rozwiązanie. Gdzie schowasz zimową kurtkę i mokre buty jak wrócisz w zimie do domu? W tym samym pokoju co kuchnia? wydaje mi się to mało estetyczne i będzie sprawiało wrażenie braku higieny w kuchni/przedpokoju. Może udałoby się to chociaż parawanami podzielić? kumpela ma materiałowe żaluzje oddzielające dwa pokoje w kawalerce, może to by jakoś uratowało od połączenia kuchni i przedpokoju...?
  3. Chciałam tam iść na inny kurs, więc zrobiłam wielkie przeszukiwanie forów internetowych i wyczytałam pozytywne opinie... ale teraz zaczynam się wahać, jaki kurs wybrać, czy przypadkiem jednak nie coś związanego z projektowaniem wnętrz (rozważałam jeszcze projektowanie ogrodów) Zazdroszczę znajomych! Super możliwość Wichrowe Wzgórza - jak tylko możesz, zabieraj się za "stylizowanie" u nich, pamiętaj żeby zrobić zdjęcia "przed" i "po" !!
  4. Cóż, nie jestem fachowcem, ale z czystym sumieniem mogę Ci polecić szkołę Artcube, tu znajdziesz informacje na temat Stylizacji Wnętrz: http://www.artcube.edu.pl/stylizacja-wn%C4%99trz/artcube-srtlizacja-wnetrz.html powodzenia! Na pewno będę śledzić wątek, porządnie mnie zaintrygowałaś piękna pasja!
  5. tomtom mi się wydaje, że trzeba umieć choć troszkę krajobraz czy roślinki rysować, choćby dla siebie, w trakcie pracy! Ja wiem, że można na komputerze zrobić naprawdę super wizualizacje do projektu, ale myślę, że i rysunek jest potrzebny!
  6. dorota k: serdecznie dziękuję Ci za tak wiele wskazówek również na temat oprogramowania! teraz mam dużo materiałów do przemyśleń... na innych forach internetowych ludzie polecają sobie projektowanie wnętrz w artcube, cena jest zbliżona, program również przewidziany na rok... więc myślę, że jednak poziom wiedzy może być satysfakcjonujący, również na architekturze krajobrazu. ah i jeszcze chciałabym się odnieść do szkicu/malunku który zamieściłaś! bardzo ciekawy przypadek, jestem pewna że takie prace (dość mocno abstrakcyjne) mogą być docenione przez fachowców czy ludzi z branży. Boję się natomiast, że przeciętny Kowalski by tego nie zrozumiał
  7. dorota.k : co Cię tak przeraziło? pytam na poważnie, bo już prawie zdecydowałam się na ten kurs, a myślę, że każda opinia jest cenna. Dzięki za wrzucenie tych przykładowych wizualizacji, też myślę, że ta szkicowa mi się bardziej podoba wiadomo, że projektuje się głową ale wiadomo również, że swój projekt trzeba sprzedać! Wiem, że można wymyślić super rzeczy, ale jeśli klienta nie zaczarujemy, to i tak nasza praca pójdzie na marne. Staram się znaleźć jak najbardziej optymalne rozwiązania dla mojej przyszłej działalności, dlatego pytam o programy ułatwiające i przyspieszające pracę.
  8. I jeszcze dodam na temat programu Gardenphilia designer, którego można się w artcube nauczyć - można na sieci znaleźć demo. Program ma naprawdę super możliwości i mnóstwo opcji
  9. Julka, LavivaArte, Wichrowe wzgórza - dzięki za odpowiedzi! Spodobał mi się ten artcube więc wygląda na to, że tam spróbuję trzymajcie kciuki!
  10. Serdecznie dziękuję za Wasze opinie tak czy siak, jak ktoś pisał: życie zweryfikuje. Dziękuję za dyskusję na poziomie - to ostatnio tak rzadko zdarza się na forum Może napiszecie mi jeszcze w jakich programach projektujecie? Czy znacie Gardenphilie?
  11. Muszę przyznać, że program kursu bardzo mi odpowiada. Pytanie, czy ktoś poleci tą szkołę? Może jeszcze coś innego? Co myślicie o tym kursie?
  12. " Mieliśmy rozpoznawanie gatunków zimą, odkrywki geologiczne, praktyki w terenie. Do tego rok nauki podstaw - czyli chemia, biochemia, genetyka. " Właśnie dlatego nie chcę iść na studia. Moi drodzy, jak genetyka czy biochemia przekłada się na projektowanie ogrodów? Ja rozumiem, że studia dają bardzo szeroki zakres wiedzy, pytaniem pozostaje czy nie za szeroki - od dawna się mówi że powinniśmy w końcu w Polsce zacząć szkolić specjalistów a nie ludzi od wszystkiego! Wierzę, że genetyka przyda się tym, co prowadzą hodowlę roślin, komu chemia nie mam pomysłu... ale projektantowi ogrodów? Uważam, że potrzebna jest znajomość roślin i ich wymagań, programów do projektowania, podstaw kompozycji ogrodowej i zdolności rozmowy z klientem i prowadzenia własnej firmy. Ciekawe jak to ostatnie zagadnienie realizują studia...? W każdym razie, znalazłam dla siebie kurs 300 godzin w Artcube i wydaje mi się to bardzo dużo i przynajmniej na początek wystarczająco. Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że w każdym zawodzie należy się dokształcać.
  13. SKula: dzięki - jak sądzę dla mnie będzie za krótki... ponieważ myślę o zmianie zawodu. Jak na razie polecano mi coś takiego w Krakowie (ale działa też w Warszawie więc może zerknij) http://www.artcube.edu.pl/kurs/architektura_krajobrazu_kurs_2013.html Jak Wam się podoba?
  14. Mymyk_KSK: serdecznie dziękuję za odpowiedź, czy może uczestniczyłaś w tej podyplomówce? Możesz ją polecić? Zastanawiam się również nad kursem w Artcube - zostało mi polecone na forum wnętrzarskim, bo robią od kilku lat bardzo dobre kursy projektowania wnętrz... teraz ma być projektowanie ogrodów. Brzmi fajnie, bo jest wyraźnie wyszczególniona nauka programów a nawet projektowanie strony www i kampanii reklamowej - kompleksowo
  15. Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale chciałabym tylko zauważyć że jak dla mnie nazwanie tego pustkowia na zdjęciu "ogrodem" jest lekkim przekłamaniem językowym A tak na poważnie, to wydaje mi się to straszliwie niefunkcjonalne: po deszczach błocko, podczas upału skwar i spiekota ( od roślinek zawsze tchnie delikatnym świeżym powiewem). ale może taki jest zamysł inwestora? powiem szczerze, że po raz pierwszy spotkałam się z takim pojęciem "surowego ogrodu" proszę napisz coś więcej w temacie, bo może nie rozumiem idei a pomysł jest naprawdę ciekawy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...