Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mafiek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

mafiek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki jarekkur za sugestie. Możesz mieć racje że poprostu na powierzchni podłogi powstała cienka warstwa oleju i się utwardziła i to jest przyczyną mojego problemu. Spróbuje przepolerować całą podłogę papierem 150 tak dość solidnie i ponownie zaolejować - coś muszę z tym zrobić, bo to co jest niestety nie nadaje się do użytku. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje. Jak uda mi się znaleźć rozwiązanie to napiszę - może się komuś przyda.
  2. Co do rys to monkey222 masz racje, ale są one tylko przy ścianach gdzie panowie nie dojechali cykliniarką i czyścili to szlifierką kątową a później niestety nie dopilnowali aby to doszlifować. Poza tymi obszarami rys nie ma. Nie sądzę też aby to było przyczyną moich problemów ponieważ na środku podłogi rys nie ma a podłoga zachowuje się tak samo. co do techniki to pierwszy raz robiłem tak: - nakładałem warstwę oleju i czekałem 20-30 min. - po tym czasie jak wciągał to dokładałem oleju w miejscach gdzie wciągnął - po kolejnych 30 min przecierałem całość zielonym padem a następnie wycierałem olej, bo zostawało sporo który nie wciągnął w drewno - po tym przetarciu zostawiłem do następnego dnia. Następnego dnia całość przecierałem ręcznie białym padem. Kolor po tych operacja był ładny, jednak praktycznie całkowicie matowy (czy tak powinno być?). Po tej operacji (miesiąc później - pokój nie był używany) olejowałem jeszcze raz: pomalowałem podłogę wałkiem takim szmacianym (myślę ze tym o którym pisze sp^^t). Zostawiłem na jakiś czas (1-2 h). Podłoga była nadal mokra, więc przetarłem całość zielonym padem. Następnie wytarłem całość ściereczką bawełnianą. Następnego dnia po jakiś 18h (podłoga była już całkiem sucha polerowałem białym padem). To w zasadzie tyle. Mam też pomalowane drzwi tym olejem i nie mam z nimi żadnego problemu. Malowałem je w następujący sposób: - nanosiłem olej wałkiem szmacianym - po godzinie wycierałem szmatka bawełnianą do sucha jednocześnie polerując je - następnego dnia operacje powtarzałem. Tak jak pisałem -drzwi wyglądają super, a podłoga nie najlepiej. Czy to w przypadku oleju standard że przetarcie mokrą ściereczką, lub kropla wody zostawiają plamy? pozdrawiam
  3. Witam wszystkich. Mam dębową podłogę robiona przez pobliskiego stolarza. Podłogę pomalowałem olejem Bona Carl's 90. Wygląda fajnie, jednak jest z tą podłogą spory problem. Kropla wody nawet wytarta natychmiast pozostawia plamy! Nie mówiąc już o próbie przemycia półsuchą ścierką - po takiej operacji to podłoga wygląda koszmarnie!!. Wyczytałem gdzieś na forum, że może to być niedoolejowanie podłogi, więc w jednym pokoju powtórzyłem operację olejowania. Zdjęcia poniżej przedstawiają ten pokój. Kolejne olejowanie nie pomogło. Operację olejowania wykonywałem zgodnie z instrukcją na puszcze. W domu jest ciepło i działa wentylacja, więc warunki wilgotność temperatur są zgodne z warunkami. Ma ktoś może pomysł co może być nie tak? Bardzo proszę o pomoc.. Pierwsze i trzecie zdjęcie przedstawiają plamy po wodzie. Na drugim jak wygląda podłoga po drugim olejowaniu.
  4. Witam wszystkich. Potrzebuje kilku porad i gdyby ktoś był tak miły i mi pomógł byłbym bardzo wdzięczny. Czeka mnie podłączenie pieca CO i mam kilka pytań. Instalację mam następującą: - piec z podajnikiem na ekogroszek - parter podłogówka 8 obwodów (85-95 metrów każdy) - piętro podłogówka 7 obwodów - też 85-95 metrów każdy - do tego dodatkowy rozdzielacz na dwie drabinki w łazienkach, dwa grzejniki na klatce, suszarkę, grzejnik w garażu itp (7 obwodów) - bojler 250l z dwiema wężownicami Chciałbym to teraz wszystko połączyć i mam kilka pytań: 1. Czy jedna pompa obiegowa na dwa rozdzielacze do podłogówki wystarczy (razem będzie jakieś 1300 metrów)? Czy może lepiej dwie pompy np. 25-40 i do tego dwa zestawy do mieszania? 2. Czego użyć do mieszania wody do podłogówki - czy zaworu trójdrożnego termostatycznego, czy może lepiej jakiś 4-drogowy ze sterownikiem - czy może jeszcze coś innego? 3. Czy robiąc to na jednej pompie nie ograniczę sobie sterowania temperaturą wody na piętrze i na parterze (nigdy nie korzystałem z podłogówki więc nie wiem do końca jak najlepiej się tym steruje). Może wystarczy że ustawie na zaworze 28 stopni i wszystko będzie przez cały sezon działać dobrze - czy może trzeba jakoś sterować temperaturą wody w podłogówce - jak najrozsądniej? 4. Jak podłączyć zbiornik z ciepłą wodą - czy na grawitację, czy może pod pompę która będzie pompować wodę do tego trzeciego rozdzielacza z wysoką temperaturą (ten do drabinek, grzejników itp)?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...