Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BubkiDwa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    153
  • Rejestracja

O BubkiDwa

  • Urodziny 07.12.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Londyn/Bialystok
  • Kod pocztowy
    15-253
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

BubkiDwa's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Plan byl na start wiosna/lato, ale nie damy rady a to dlatego, ze budujemy bez kredytu i nie uda nam sie nazbierac kasy na poszczegolne etapy. Wpadlam na pomysl startu we wrzesniu do etapu stropu. Przezimowanie oczywiscie z zabezpieczonym stropem, a dalsze prace na wiosne, czyli wiezba i pokrycie. Reszta jak wyjdzie. Musze przemyslec to jeszcze i skontaktowac sie ze swoim kierownikiem budowy.
  2. Musze uaktualnic dane 1. Plyta fundamentowa 25cm XPS'a pod domem 2. Sciany Silka 18 cm + styro grafitowy 25 cm (0.031 lub 0.030), wiecej nie moge, bo mam ograniczenia powierzchni zabudowy, sciana poludniowa z silki 25 cm, sciana zachodnia w czesci salonu bedzie sciana zelbetowa. 3. Strop w projekcie Vector, ale chce zmienic na monolit. Nie wiem jak dokladnie cenowo, ale wstepnie roznica 3-4 tys. Musze zlecic tylko projekt stropu dla konstruktora do przeliczenia, 4. Okna fix beda w kazdym pomieszczeniu. W salonie okna HS 7. Pompa ciepla 8. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem, ale bez GWC 9. OZC zrobione. Tu szczegolne podziekowania dla Asolt'a cierpliwy i wszystko wytlumaczy!! 10. Garaz nieogrzewany, sciana domu- styro- sciana garazu 11. Poddasze nieuzytkowe bedzie kinem domowym, taki plan, wiec wszystko robimy tak jak antresole. To narazie takie zmiany. Projekt zlozony, ale juz zabrany do poprawy. Troche sie nazbieralo tego. Architekt z Poznania Urzad z Bialegostoku, moze dlatego tyle do poprawy
  3. No wlasnie nie ma sensu takie skladanie, a takiej grubosci nie ma. Nie wiem skad taka grubosc. Co nie sprawdzil projektant, ze nie ma? I pisze, zeby najlepiej w jednym kawalku :/ ehh. Czy moge zmienic sama z kierownikiem? Czy to musi isc przez projektanta? Tak, napewno zmienie ten EPS. czekam na wyliczenia OZC. Sama zakladalam 0.031. Dziekuje za czujnosc!!
  4. Odpowiedz od projektanta: "grubości warstw ścian są oznaczone na rzutach i przekrojach na ciągach wymiarowych, ściany zewnętrzne: - dom styropian EPS 70-040 FASADA gr.25cm powyżej cokołu do dachu - dom styropian XPS gr.22cm cokół i ściany fundamentowe oraz płyta fundamentowa po bokach (łączna wysokość ocieplenia 60cm) - garaż styropian EPS 70-040 FASADA gr.4cm powyżej cokołu do dachu - garaż styropian XPS gr.4cm cokół i ściany fundamentowe oraz płyta fundamentowa po bokach (łączna wysokość ocieplenia 45cm) podłoga: - dom styrodur 3035CS gr.25cm pod płytą fundamentową - garaż styrodur 3035CS gr.10cm pod płytą fundamentową ściany wewnętrzne: - między garażem a domem - styropian EPS 70-040 FASADA gr.15cm - między antresolą a poddaszem nieużytkowym - styropian EPS 70-040 FASADA gr.15cm (jeśli będziecie tę ścianę ocieplać) na rzucie płyty fundamentowej jest sama płyta bez ocieplenia, 9cm to wymiar od krawędzi płyty do osi ściany konstrukcyjnej a 16cm od wewnętrznej krawędzi ściany fundamentowej do ww osi, którą wyznacza geodeta. Grubość izolacji po bokach płyty fundamentowej to 22cm styropian XPS. Najlepiej kiedy jest w jednym kawałku o wysokości jak opisałem wyżej i wraz z izolacją pod płytą stanowi wówczas szalunek dla płyty fundamentowej - takie pudełko ze styropianu, w którym układa się zbrojenie i zalewa betonem płytę." Tylko nie moge znalesc XPS o grubosci 22cm :/ WTF Ps. Dziekuje za chec pomocy.
  5. No dla mnie nie oczywiste a chcialabym wiedziec, Wogole nic nie rozumiem z tego projektu. Co ze styro po bokach? Nie wiem jakiej grubosci ma byc te styro, nie wiem czy ma byc na ziemi czy troche w ziemi itp. Chyba musze skontaktowac sie z projektantem. Moze sie cos wiecej dowiem :/
  6. Ale to jest styro pod plyte, a co ze styro na boki? Na pierwszym zdjeciu jest cos 16cm i 9 cm, a na drugim przekroju widac 22 cm...Czy nie powinno byc w pojekcie konkretnie napisane? Poza tym jaki to ma byc styro? Czy wspolczynniki nie sa wazne? Tego tez nie powinno byc w projekcie?
  7. W projekcie mam plyte fundamentowa, ale nie ma tam napisanego jaki powinien byc styropian na boki i pod spodem. W sensie jakies wspolczynniki itp.. Jest tylko, ze 25cm pod plyta i nic wiecej. Czy projekt to musi zawierac? Wogole jakas dziwna ta plyta dla mnie i nie wiem co z tym poczac Rzucicie okiem? tu np. widac, ze styro plyty po bokach to 22 cm? Czy sie nie znam?
  8. Bedzie strop Vector. Dostalam juz wycene. Zlozylismy wniosek o pozwolenia na budowe i czekamy. Juz wiem, ze jest kilka rzeczy do poprawy, ale czekam na oficjalny list. Wyslalam wycene na dach, na wiezbe, strop. Reszte musze zliczyc i wtedy bede mogla szukac materialow.
  9. Jedyne co znalazlam ( polecone przez architekta) to Inter-Lers. Czekam na wycene, Jakto jest, ze jak wiazary to nie bedzie juz poddasza? Troche tego nie rozumiem. Moze ktos mi to lopatologicznie wytlumaczyc?
  10. Szukam producenta wiezby prefabrykowane. NIE wiazarow prefabrykowanych tylko wiezby. W projekcie mam wiezba, a chcialam wiazary. Okazlo sie, ze wiazary zabiora miejsce i sie zmniejszy powierzchnia na poddaszu. Szukam teraz firmy, ktora zrobi mi wiezbe, ale nie swieza, tylko prefabrykowana. Czy jest ktos taki? Jestem z podlasia. Bardzo prosze o pomoc. Nie moge nikogo znalezc albo nikt mi nie odpisuje :/
  11. A jakie wspolczynniki U ma Twoj styro? U siebie mam brzeg 22 cm i 25cm pod plyta. Nie moge znalezc XPS 22cm :/
  12. Jak w temacie...Jakie macie styro pod plyte i na brzegu? XPS, ale jakie grubosci ma u Was styro na brzegu? I Jakie U styro macie pod plyta i na brzegu?
  13. Drenaz bedzie napewno. Na mapie zaznaczony jest zbiornik na wode deszczowa i z drenazu. A co nawiezc torf? obornik?
  14. Witam, Przeczytalam wszystkie posty dotyczace gliny na dzialce, ale musze sie jeszcze utwierdzic... Sasiad obok z takim samym terenem nawozil lepszej gleby i wrzucil na gline, na to rozplantowal humus (tez gliniasty). Dodam, ze po badaniach geo, wiem, ze teren do 4m to glina (dalej nie wiem), lacznie z humusem. Architekt posadowil dom na platformie. Tutaj cytat: "DOM TRZEBA POSADOWIĆ MINIMUM 50cm WYŻEJ NIŻ DROGA - W PRZYSZŁOŚCI JAK ZROBIĄ DROGĘ, TO PODNIOSĄ JEJ POZIOM I WASZ DOM BĘDZIE STAŁ W DOLE ZALEWANY WODĄ Z DROGI. ŻEBY NIE ZALEWAĆ SĄSIADÓW, TRZEBA UKSZTAŁTOWAĆ TEREN W FORMIE 20cm PLATFORMY JAK NA PLANIE. SZEROKOŚĆ TEJ PLATFORMY ZE SKARPAMI JEST POKAZANA NA PLANIE. PRZY 20cm RÓŻNICY MIĘDZY GÓRĄ PLATFORMY A TERENEM ISTNIEJĄCYM, SKARPY SĄ PRAKTYCZNIE NIEWIDOCZNE. SAM DOM 30cm POWYŻEJ PLATFORMY. 20+30=50cm. ŚREDNIA RZĘDNA NA GRANICY WASZEJ DZIAŁKI I DROGI TO 160,5 METRA NAD POZIOM MORZA + 50cm DAJE 170,0 mnpm" Jak to wszystko teraz ugryzc? Platforme zostawic gliniasta czy tez nawiezc jakiegos obornika itp. i glebogryzarka przejechac? Czy zrobic to tylko na terenie poza platforma? Podpowiecie? Bede bardzo wdzieczna!!! Pozdrawiam
  15. Wlasnie nie wiem co z tym stropem. Chcialam monolit, ale architekt jakos nie podlapal. Powiedzial, ze nie przy takim domu, prefabrykowany wystarczy. Co robic? Pewnie bedzie pompa ciepla, bo nie widze tego gazu w ogrodku zupelnie. To dwie opcje, ktrore moga byc u nas. Jestesmy bardziej za pompa. Jak zrobie OZC (tzn. zlece), to bede wiedziala jaka moc itp.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...