Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tuna18

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tuna18

  1. Odświeżam temat. Hałas z dachu jak i sufitu zawieszonego na jętkach jest coraz bardziej irytujący. Czy znajdzie się jakiś fachowiec (woj. pomorskie, okolice reda, puck) bądź dekarz który podejmie się wzmocnienia konstrukcji dachu?
  2. Pełne deskowanie + dachówka ceramiczna
  3. Dach już istnieje 2 lata. Odgłosy głównie dochodzą z sufitu podwieszanego. Jest to bardzo denerwujące zwłaszcza w nocy. Czy może skręcenie jętek ze sobą w poprzek za pomocą belki coś pomoże?
  4. Witam, od 0,5 roku mieszkam w nowo wybudowanym domu. Podczas silnych podmuchów wiatru słychać jak dach "pracuje". W niektórych miejscach popękały łączenia płyt g-k na suficie podwieszanym. Dach jest w konstrukcji krokwiowo-jętkowej. Załączyłem rzut konstrukcji dachu. Czy da się jakoś wzmocnić dach aby go usztywnić?
  5. Rozumiem jak działa zawór RTL i wiem, że powinien zostać zamontowany na końcu pętli ogrzewania podłogowego. Aczkolwiek problem polega na tym, że chciałbym uniknąć jakiegokolwiek kucia kafli, posadzek itp... Rozumiem, że jeśli zamontuje RTL na wyjściu z grzejnika łazienkowego to podłogówka prawie w ogóle nie będzie grzała?
  6. Witam, mam problem z regulacją podłogówki. Obieg wygląda w ten sposób, iż zasilanie ciepłej wody doprowadzone jest do zasilania grzejnika łazienkowego, następnie z jego powrotu skierowane jest do pętli ogrzewania podłogowego, a powrót z podłogówki jest podłączony gdzieś pod posadzką do wspólnej nitki powrotnej. W tej chwili gdy w obieg puszczam wodę o temp. ok. 60C podłogówka aż parzy. Czy w takim obiegu mogę założyć zawór RTL na wyjściu z grzejnika łazienkowego a jednocześnie na wejściu pętli podłogówki?
  7. hmm... a jak rozwiązujecie sposób ogrzewania na takiej płycie? Lepiej zrobić płytę fundamentową grzewczą z podłogówką "wtopioną" w płytę czy lepiej zrobić kolejną warstwę z ogrzewaniem i posadzką, czy może dopiero rozłożyć podłogówkę jak już będą ścianki działowe? I jeszcze jedno pytanko odnośnie przepustów do pompy ciepła... kolektor lepiej jest zrobić jeszcze przed rozpoczęciem prac nad płytą czy wystarczy zostawić jakieś przejście dla rurek w płycie? Jakie wymiary powinno mieć takie przejście i w jaki sposób je usytuować do pompy ciepła ok 11 kW? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  8. Dziękuję za odpowiedź.
  9. Witam, planuję budowę (systemem gospodarczym) posadowioną na płycie fundamentowej. Budowę planuję etapami ze względu na finanse . w Związku z tym chciałbym wykonać w tym roku (sierpień, wrzesień) płytę fundamentową a wznoszenie ścian chciałbym rozpocząć w maju 2014. Czy pozostawienie samej płyty przez zimę nie spowoduję jakiś uszkodzeń instalacji, podłogówki itp czy może śmiało "leżeć" i czekać na kolejny etap budowy. Rozwiązanie takie spowodowane jest kończącymi się w tym roku odliczeniami za materiały budowlane . Proszę o opinie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...