Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aalbercik

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    76
  • Rejestracja

aalbercik's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Też miałem taki dylemat. Propozycje były takie: korek z tuby, którego nadmiar po wyschnięciu ścina się nożykiem, paski z korka, listwa "z". Wybralśmy listwę "z" z mosiądzu(castorama). W pierwszych dwóch przypadkach obawialiśmy się zalewania wodą podczas mycia a co za tym idzie wypaczenie paneli. W przypadku listwy w miejscu połaczenia z listwą daliśmy dodatkowo silikon. Listwa jest bardzo wąska i wygląda estetycznie. Aha listwę tą można zamontować tylko podczas układania płytek.
  2. Czy pod panele które będą układane na stropie drewnianym potrzebna jest folia. Podłoga jest nad kuchnią. Układane będą na płytach osb. Strop jest ocieplony welną mineralną+folia.
  3. Wczoraj odpaliłem kominek. Na zewnątrz temp. +2 st. Po 30 minutach w salonie temp. wzrosła do +9, a na antresoli do +18. Mam podłogówkę i grzejniki których jeszcze nie uruchomiłem. Czy po odpaleniu centralnego nastąpi cyrkulacja? Mam wrażenie że ciepłe powietrze jakby zatrzymało sie na górze i nie chce ruszyć dalej.
  4. Przeczytałem cały wątek, i zamiast zanleźć odpowiedź na pytanie bittera poraz kolejny musiałem czytać o wyższości płyt super isol nad GK. A pytanie było jasne. Wygląda to tak jakby co nie którzy nabijali sobie posty. Nieważne co autor pytania chciał się dowiedzieć. Ważne aby coś napisać i pochwalić się swoją bogatą wiedzą, a że nie na temat to już nie istotne. Tu piję do najlepszych doradców na forum. Bitter jeśli znalazłeś gdzieś odpowiedź na swoje pytanie to czy mógłbys podzielić się swoją wiedzą na ten temat?
  5. To że wytrzyma wiem. Ale jak będzie wyglądała po jednym sezonie???? W opisie ko***taz podał trzy poważne błędy instalacyjne i dwa mniejsze. Jeden z dużych podpowiem - zasady montażu płyt gk na stelażu stalowym. Ale i tak życzę mu powodzenia ps. koszt też sporo zaniżył Bader jeśli widzisz jakieś błędy i masz uwagi co do wykonania to może podzielisz się z forumowiczami, abyśmy nie powielali błędów.
  6. FlashBack napisałeś żeby nie laczyc krawedzi oryginalnych z krawedziami cietymi (tak plytowac by unikac tych sytuacji ew. plyte przyciac). Możesz powiedzieć dlaczego nie można?
  7. Nie powinno się zostawiać żadnej pustej przerwy pomiędzy sufitem a wełną bo jest to przestrzeń którą trzeba grzać... taki akumulator ciepła ale działający tylko w jedną stronę - naładować ale już nie rozładować... ciepło już nie zejdzie w dól... Stelaż jednopoziomowy można zamontować nawet 20cm poniżej jętek jeśli więcej trzeba to lepiej 2-poziomowy krzyżowy i wełnę układać bezpośrednio na profilach a brakującą grubość pomiędzy jętki ale też opuszczoną na pierwszą warstwę bez szczeliny. No i popełniłem bład z którym nie wiem co teraz zrobić. Ociepliłem strop drewniany wełna między belkami stropowymi, podem dałem folię i 12 cm poniżej zrobiłem ruszt 2- poziomowy krzyżowy. Czyli mam eleganckie pudło rezonansowe i dodatkową przestrzeń do ogrzania. Dodatkową przestrzeń do ogrzewania jeszcze przeżyję, ale pudła rezonansowego chyba nie.Można coś z tym jeszcze zrobić czy odpuścic temat? Jeśli już są płyty to można zrobić "dziurę" w suficie i wdmuchnąć materiał izolacyjny np. ekofiber czy wełnę granulowaną... niestety nie jest to dostępne dla amatora... trzeba mieć maszynę do wdmuchiwania (taki odkurzacz)... otwór później załatać zgodnie ze sztuką.... Zrywanie płyt nie wchodzi w grę. Wdmuchiwanie materiału izolacyjnego też raczej nie. Czy to pudło rezonansowe będzie na tyle uciążliwe, że nie da się z tym żyć?Czy zaizolowanie ścian działowych(tych 12 cm) pomiędzy płytą a wełną, sąsiedujących pomieszczeń wyeliminują przenikanie dźwięków między pokojami?
  8. Nie powinno się zostawiać żadnej pustej przerwy pomiędzy sufitem a wełną bo jest to przestrzeń którą trzeba grzać... taki akumulator ciepła ale działający tylko w jedną stronę - naładować ale już nie rozładować... ciepło już nie zejdzie w dól... Stelaż jednopoziomowy można zamontować nawet 20cm poniżej jętek jeśli więcej trzeba to lepiej 2-poziomowy krzyżowy i wełnę układać bezpośrednio na profilach a brakującą grubość pomiędzy jętki ale też opuszczoną na pierwszą warstwę bez szczeliny. No i popełniłem bład z którym nie wiem co teraz zrobić. Ociepliłem strop drewniany wełna między belkami stropowymi, podem dałem folię i 12 cm poniżej zrobiłem ruszt 2- poziomowy krzyżowy. Czyli mam eleganckie pudło rezonansowe i dodatkową przestrzeń do ogrzania. Dodatkową przestrzeń do ogrzewania jeszcze przeżyję, ale pudła rezonansowego chyba nie.Można coś z tym jeszcze zrobić czy odpuścic temat?
  9. aalbercik

    Uchwyt do wkrętów

    Ja to kupiłem w castoramie albo w obi . Świetna sprawa.
  10. Nie mogłem znaleźć na forum jak wykonać prawidłowo ruszt drewniany pod gk. W całym domu mam sufity na profilach metalowych. W jednym pomieszczeniu muszę zrobic na stelażu drewnianym. Chodzi mi o to jak wypoziomowac, jakie drewno użyć, czy robić dwupoziomowy, wogóle od czego zacząć itp.
  11. Teraz płyty mocno potaniały. W OBI widziałem po 17 PLN za płyte, czyli to wychodzi ok. 5,7 PLN za m2. Na stronie http://www.rigips.pl sa kalkulatory które wyliczą ci cenę za m2 z wykończeniem. Ja robię z płyt. Dezyzję już podjąłem.
  12. Zmieniłem kosztorys i czekam na decyzje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...