Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

waski78

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Śląsk
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

waski78's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Bierz trzy fazy. I tyle. Albo poczekaj do świąt Bożego Narodzenia - włączysz płytę, żona piekarnik, syn odpali kompa i nastaną świąteczne ciemności - choć przy świeczkach też może być miło. No chyba, że nie masz żony. I syna.
  2. W moim wydaniu (ósme z 2012r ) dalej to samo, str 84 rys. 3.24. więc wybaczcie czasami pytania, które ludziom z wieloletnią praktyką wydają się banalne, ale skoro profesorowie czasem się mylą to co dopiero inni którzy nie mają zbyt wiele praktyki. Problemem dla laika lub uczącego się jest zawsze kogo ma słuchać jeśli widzi, że ludzie bez studiów potrafią wychwytywać błędy profesorom. PS. Panie Pawle, Pana wiedza i znajomość ilości publikacji jest dla mnie porażająca ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu)
  3. Więc w budynkach jednorodzinnych, mieszkaniówce raczej nie będziemy mieli z tymi przypadkami do czynienia?
  4. Czy może mi to kolega wyjaśnić dokładniej kiedy to w N-ie będzie więcej niż w najbardziej obciążonym fazowym (jakie rzędu są to różnice bo chyba nie mówimy o uA) i co jest tego przyczyną? Więcej prądu wychodzi niż wchodzi to dla mnie trochę niezrozumiałe (ja szkoły kończyłem dawniej ale człowiek uczy się całe życie). Jak na mój rozum to gdyby to były duże różnice to przecież przekrój N musiałby być większy.
  5. uziemienie i żyła ochronna hmmm Poszczególne moduły płyty są zasilane 230V a nie żadnym 400V. Po to są dwie fazy żeby obciążenie prądem było mniejsze, 400V międzyfazowego nie ma tu nic do rzeczy. Autorka nie pisała jakie ma zabezpieczenie ani ilu fazową instalację więc nie bądź taki pewny. Szkoda, że sie do tej pory nie odezwała, bo może rozwiałaby wątpliwości.
  6. Stąd wzięły się moje wątpliwości i pytania. A co miał producent na myśli chętnie bym się dowiedział Tylko gdyby tak miało być to chyba nie za bardzo rację bytu miałoby połączenie z trzeciego rysunku - z jednym N-em.
  7. Ja jestem elektryk, ale się uczę bo akurat w tej dziedzinie doświadczenia nie mam (pisałem). Możesz mi to wyjasnić ? (to nie roszczenie lecz prośba). Przecież jeśli mamy trzy fazy i np. I1=5A, I2=10A a I3=0A to wydaje mi się, że prąd w N-ie i tak nie będzie większy niż 10A (ok. 8,66A przy przesunięciach o 120st). Tak ? Więc po co dwa N-y?
  8. Przy zasilaniu dwufazowym -nie, tylko że ja napisałem o trzech: Moje pytanie wzięło się stąd, iż nie widziałem wcześniej obwodów z poprowadzonymi tylko dwoma fazami - zakładam, że są one dedykowane tylko do określonych zastosowań tj. np tylko do płyty indukcyjnej z założeniem, że będzie ona zasilana dwu a nie trój fazowo. Czy tak ? Tylko czasami pod płytą jest piekarnik i wtedy braknie nam tej jednej fazy. Stąd były moje wątpliwosci.
  9. Czy instalacja pod płytę odpowiednia? Autor/ka pytała a wtedy I to była chyba najlepsza odpowiedź. Ja ponieważ nie mam doświadczenia zapytałem o te dwa N-y. W jakim celu robi się takie instalacje ( z dwoma oddzielnymi N-ami ) skoro to ten sam N? Przecież prąd w jednym N-ie jest co najwyżej taki jaki największy z jednej z faz L1, L2 lub L3.
  10. A czy może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi w wariancie drugim ? Czym się różni od trzeciego ? Czy N1 i N2 to są jakieś różne od siebie N-y ?
  11. Nie musi przyjeżdżać teściowa - wystarczy że np: zamówi gościa do czyszczenia tapicerki w samochodzie jak ten tutaj i później na forum na dwie strony lament i ustalanie winnego.
  12. Już napisałem wcześniej: Zwiększenie mocy przyłączeniowej nie sprowadza się do wymiany zabezpieczenia - to zabezpieczenie musi byc odpowiednie do przekroju zastosowanego przewodu.
  13. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?243251-Instalacja-elektryczna-w-domu-wywala-w%C5%82acznik-glowny&p=6989925&viewfull=1#post6989925 Czy to przypadkiem nie Tobie ?
  14. Skąd ta pewność ??? Bredzisz. Wysyłając totka tez jest szansa na wygraną - serio. Przy takich doradcach jak Ty - wszystkiego. Znowu bredzisz - ponawiam pytanie - jakie zabezpieczenie należy dać przy przewodzie 1,5mm2 ? Normy widziałeś na oczy ? I znowu bredzisz. Może autor posta wypowie się co do tego jakie w chwili obecnej ma przekroje. Kolego Kontakty - zawołaj elektryka który na miejscu po oględzinach się wypowie - albo słuchaj Tomka B. a problemy będziesz miał większe niż przed remontem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...