Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PLB1517

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

O PLB1517

  • Urodziny 13.12.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    02-053
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

PLB1517's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Od miesiąca na ścianach zewnętrznych leży sobie 20cm styro. Okna (na razie) są cały czas lekko uchylone, a kiedy jestem na działce, otwieram na oścież okno tarasowe i drzwi. Szef ekipy od karton-gipsów mówi, że podejmie się ich kładzenia dopiero w marcu-kwietniu. Co do ocieplenia poddasza, to muszę mieć karton-gips, żeby zrobić zasyp z ekofibru...
  2. Wylewki prawie 3 tygodnie temu, tynki cementowo-wapienne prawie 1,5 miesiąca temu. Dopóki nie będzie sucho, nie będę mógł kłaść płyt kartonowo-gipsowych, a na nie dawać ocieplenia nad drugą kondygnacją...
  3. O to trzeba by zapytać Braasa. Podejrzewam, że to kwestia strategii firmy, która sprzedaje produkty na różnych rynkach (różnicując ofertę ze względu na zasobność portfela przeciętnego klienta ale także jego wymagania) oraz kwestii logistycznych (produkt jest sprzedawany w tym rejonie Europy, bo tu jest produkowany).
  4. Poproszę o namiary na ekipę do osuszania budynków z wilgoci technologicznej (ściany, wylewki). Pozdr.
  5. Cześć. Poczytuję twój dziennik w wolnej chwili. Budujemy "zetkę" ale numer 115. Też jestem na etapie wyboru drzwi. Myślałem o Calu. Bardzo dobra firma, ale ostatecznie zdecydowałem się na inne drzwi - Delta Prestige (aka Weissner). Poszukaj, poczytaj. Delta zaczęła produkować na polski rynek to, co do tej pory sprzedawała na rynek niemiecki jako drzwi do domów pasywnych (właśnie Weissner). Cena, o ile można tak napisać, porównywalna albo nawet niższa (ok. 4 tys. z montażem). Mój sprzedawca drzwi, który od niedawna ma w swojej ofercie Deltę, kiedy zobaczył Prestige na żywo, sam zamówił je do swojego domu (rozbawił mnie tym).
  6. Mi wyszło, że betonowe Euronit Kapsztad i Braas Teviva. Proponuję poprosić konkretnego sprzedawcę o szczegółową wycenę konkretnego kompletnego (!) dachu wraz z robocizną w różnych wariantach (Euronit Kapsztad, Braas Teviva, a dla porównania jeszcze np. Braas Tegalit i ceramika - Creaton Domino, Koramic Actua itp.). Ważne, żeby nie porównywać ofert różnych sprzedawców (bo te rzadko są porównywalne - jeden przyjmuje idealną powierzchnię, inny bierze 5% zapasu, jeszcze inny 10%; normą jest też i to, że jeden ma tańszą dachówkę podstawową, ale inne elementy droższe, a inni odwrotnie; w końcu nie każdy sprzedawca podaje w wycenie koszty transportu, palet, desek na pas podrynnowy itd.), tylko różne oferty konkretnego sprzedawcy. Jeżeli z jednego porównania wyjdzie, że dach z konkretną dachówką jest najtańszy, to dla pewności powtórzyłbym takie porównania u innych sprzedawców. Rezultaty dotyczące kilku sprzedawców dadzą bardziej miarodajną odpowiedź.
  7. Mój dostawca drzwi zewnętrznych twierdzi, że można do nich zamontować elektrozaczep 12V AC/DC, ale, jak pisze, w takiej sytuacji rezygnuje się z zamka listwowego centralnego (hakowy blokujący w trzech punktach), więc drzwi będą bez zamka listwowego ryglowanego w środkowej części drzwi. O ile nic nie pomyliłem w ww. opisie zamiany - czy taka zmiana jest zmianą na lepsze, czy gorsze?
  8. Mój komentarz... Dobry stosunek jakości do ceny (przy dachu 110m2 cena o 2 tys. zł brutto niższa od Tegalitu i 4 tys. od dachówki ceramicznej, np. Creaton Domino, czy Koramic Actua). Produkt jest nowy wyłącznie na rynku polskim - od kilku lat znajduje się w produkcji i sprzedaży na rynki wschodnioeuropejskie jako Bramac Tectura (u nas ta nazwa raczej by się nie przyjęła ), więc ryzyka związanego z zakupem czegoś niesprawdzonego raczej nie ma. Uwaga - przy dachówce płaskiej (każdej) ciężko jest uzyskać idealnie gładką powierzchnię dachu. Zwracam uwagę chociażby na więźbę (tradycyjna wysycha przez kilkanaście miesięcy i zmienia swoje wymiary, ważny jest też rozstaw krokwi/wiązarów - im większy, tym grubszych łat potrzeba, żeby nie występowały ich ugięcia), czy łaty i kontrłaty (też wysychają i zmieniają swoje wymiary). Radziłbym też rozejrzeć się za ekipą, która ma doświadczenie w kładzeniu tego typu dachówki i nie będzie uczyła się za Wasze pieniądze.
  9. Oj tam, oj tam, wszedzie spisek . Mysli Pan, ze watek, ktorego zdecydowana wiekszosc aktywnych uzytkownikow zjadla zeby na oknach, nadaje sie do szerzenia ideologii ktorejkolwiek firmy? Gdyby kupowal Pan samochod i uslyszal w salonie niepokojace Pana informacje o jakims polecanym przez wielu modelu, to pytalby Pan sasiada, ktory jezdzi Polonezem, wujka ktory ma Dacie, czy kilku ekspertow, ktorzy szybko, za darmo oraz w oparciu o wlasna wiedze i doswiadczenie sa w stanie je zweryfikowac?
  10. Chyba nie chodzi o wady, które skutkują reklamacjami, bo z tego, co Panowie piszecie (przebiłem się przez ponad 200 stron wątku) ich w ogóle nie ma. Może chodzi o to, że można było w VA coś poprawić i to zrobiono wprowadzając do oferty V82mm, a przy okazji zmniejszając koszty produkcji (na tym polega też postęp). Może chodzi tu o sytuację, którą opisuje powiedzenie "lepsze jest wrogiem dobrego", a nie "dobre zastępuje złe"?
  11. Patrzę sobie na kształt i miejsce montowania uszczelki środkowej w VA i V82mm. W VA jest zamocowana do skrzydła i nieco poniżej górnej krawędzi czegoś, co chyba nazywa Pan płetwą środkową. W V82mm jest natomiast zamocowana do ościeżnicy tworząc de facto ścianę płetwy. Może to ma wpływać na poprawienie odprowadzania wody? Co kierowało projektantami Veki? Być może w tak zaprojektowanej części okna zmieści się więcej wody i nie będzie ona zatrzymywała się na uszczelce środkowej, co w skrajnych przypadkach może powodować jej ściekanie do tej części ościeżnicy, która jest ponad jej wzmocnieniem, tylko będzie ściekała do tej części ościeżnicy, która jest poniżej uszczelki zewnętrznej i odprowadzana na zewnątrz? Kształty tej części ościeżnicy rzeczywiście są niemal identyczne w obu profilach. Hmm, ciekawe. Dostałem przed chwilą ofertę od lokalnego sprzedawcy Dako (profile DPQ-82, czyli ten nowy 82-mm profil Veki i DPT-90, czyli Alphaline). DPQ-82 ma szybę 0,5 (DPT-90 szybę 0,6) i lepsze U całego okna (o ok. 0,05 - niewiele, ale jednak), jest do tego o 450zł tańsze (cała oferta to ok. 14 tys. zł). Wyposażenie obu okien jest poza tym identyczne; przynajmniej tak wynika z oferty.
  12. Witam, mam pytanie dotyczace profilu Veka Alphaline. Powiedziano mi dzisiaj (jeden ze sprzedawcow, do ktorych zwrocilem sie o oferte okien wlasnie na tym profilu), ze profil nie jest zbyt udany. Podobno w Niemczech zaprzestano jego produkcji zaledwie po kilku latach od jego wprowadzenia, zastepujac go profilem 82mm (Softline). Nadal produkowany jest natomiast w Polsce na rynki takie jak nasz i naszych poludniowych i wschodnich sasiadow. Slaboscia profilu jest podobno zle zaprojektowane i umieszczone stalowe wzmocnienie oraz nienajlepsze usuwanie wody. Czy mozecie Panowie odniesc sie jakos do tych informacji? Szukam okien do domu energooszczednego. Doplaty z NFOSiGW do takich domow sa uzaleznione m.in. od U okna ponizej 1. Alphaline jest ciekawa propozycja (dobre parametry i atrakcyjna cena u polecanych tu na forum producentow), wiec ww. informacja troche mnie zmartwila.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...