Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mateush.pol

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

O mateush.pol

  • Urodziny 18.06.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Otmuchów
  • Kod pocztowy
    48-385
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mateush.pol's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. zbich70, powyższy post będzie pewnie dla mnie najbardziej przydatny z wszystkich napisanych przez Ciebie w tym temacie. Dziekuje bardzo za podrzucenie linków i biorę sie do czytania lektury. Pozdrawiam.
  2. Mam świadomość że z tego przekroju nie wiele wynika i mam świadomość że w przyszłości będę musiał zmienić to przyłącze na 3F i zwiększyć moc przyłączenia.
  3. Kolego zbich70, temat ten był zakładany żeby pomóc mi określić przekrój przewodu na podstawie jego średnicy z izolacją, dalej padło jeszcze kilka pytań z mojej strony ale dalsze teoretyzowanie co ja zrobię z tą instalacją i kto to podłączy jest bez sensu bo to jest tylko mój problem. Ja zadaje pytania, ale jeśli ktoś nie chce odpowiadać na nie to niech nie komentuje i tyle. Po co te zbedne komentarze i wróżenie co będzie jeśli nie zatrudnie elektryka?
  4. Dobre i to Na pocieszenie dodam że przy podłączeniu głównej rozdzielni będzie albo elektryk albo ktoś inny kto zna sie na rzeczy i chce zrobić instalacje jak sie należy, czyli będzie różnicówka i wszystko zabezpieczone jak sie należy także myślę że nikt kaleką nie zostanie. Już zrobiłem ze znajomym w ten sposób mieszkanie w którym od kilku lat mieszkam i problemów z tą instalacją jeszcze nie miałem, a co najważniejsze do tej pory nikt nie ucierpiał, chociaż według forumowej opinii już dawno powinny być ofiary śmiertelne bo przecież nie podłączył tego elektryk. Co do poprzednich wiadomości to zgadzam sie że najlepszy byłby kabel ziemny i dlatego kupuję kabel YKY który zakopie na głębokości 80 cm. Początkowo nie chciałem tego robić ponieważ całe podwórko składa sie z ułożonych wielkich płyt betonowych, ale że w przyszłości planuje je zlikwidować więc na dobrą sprawę moje je już częsciowo rozkuć żeby przekopać rów od domu do pomieszczeń gospodarczych.
  5. Przypuszczam że w tym przypadku należało by zrobić uziemienie z głównej rozdzielni?
  6. Nawet nie pomyślałem o 4 żyłowym tak naprawdę myślałem że powinno być 5 żył - 3 fazy + "0" + uziemienie.
  7. Żeby zasilić warsztat, garaż, w przyszłości drugi garaż który dopiero będzie, kilka innych pomieszczeń gospodarczych które sa w tym samym budynku do tego jeszcze altana ogrodowa która jest za ścianą. Generalnie samych pomieszczeń gospodarczych wyjdzie około 100m2. Chciałem dać przekrój 10mm2 żeby nie zmieniac instalacji w przyszłości, ale oczywiście chętnie poczytam opinni innych co sądzicie?
  8. Jeszcze nie zmieniam przyłącza, ale w przyszłości planuję więc myślę przyszłościowo i na warsztat i garaż chce dać już kabel 5-cio żyłowy. Miałem w planie przewód 5x6, ale dołoże pare groszy i kupię 5x10mm2 który doprowadze do rozdzielni w warsztacie skąd zasile jeszcze garaż i praktycznie wszystkie pomieszczenia gospodarcze które są w tym samym budynku, myślę że ten przewód pozwoli mi spać spokojnie i uniknąć przeróbek instalacji w przyszłości. A przyszłości obecne przyłącze (2x10mm2) planuje zastąpić przyłączem 3F (5x16mm2) oczywiście tym już zajmie sie elektryk.
  9. W takim razie może ktoś poda konkretne oznacznie kabla który mógłbym bez stresu podwiesić na zewnątrz? Do celowo chce użyć 5x6mm2.
  10. Szkoda że większość postów mało wnosi do tematu Czy kabel ziemny YKY 5x6mm2 lub 5x10mm2 bedzie nadawał się do powieszenia w powietrzu? Wisiał by na odległości około 8 metrów i mocował bym go opaskami do linki stalowej izolowanej. Będzie to przyłącze z domu jednorodzinnego do garażu i warsztatu, może być takie wykonanie?
  11. Oczywiście jeśli będzie zmieniony przekrój na te 6mm to będą też dodatkowe rozdzilenie z bezpiecznikami i na pewno jedna osobna na warsztacie.
  12. To nie ja odpowiedziałem, a jakiś inny forumowicz, nie mniej jednak przyznaje mu rację. Dziękuje wszystkim którzy wnieśli cokolwiek do tematu a "kolegom" "zbich70" dziękuję z nadzieją że wiecej nie będą się udzielać w tym temacie skoro bo "wezwać elektryka" mogę bez wchodzenia na forum i nie po to założyłem ten temat.
  13. Niestety nie ma przyłącza trójfazowego, a żeby to zrobić to trzeba by elektryka i koszta wyjdą nie małe, wiem bo już raz to przerabiałem i wszystko kosztowało mnie blisko 7000zł, wówczas zraziłem sie trochę do elektryków a bardziej ich cenników i wolę robić sam wszystko co tylko jestem w stanie. Żeby było jasne to warsztat ma służyć mi do majsterkowania i wbrew pozorom nie będzie tam dużego obciążenia. Na wyposażeniu planuję, kompresor, spawarkę, jakąś szlifierkę stołową i narzędzia typu, wiertarka, szlifierka kątowa, ale myślę ze najwazniejsze jest to że nigdy nie będę używał kilku narzędzi jednocześnie, tylko po kolei.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...