Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

qwa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    45
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

qwa's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Należy ciepłą wodę z kominka podłączyć w górne wejście wymiennika. Dolne wyście ochłodzonej wody na pompę kominka. Spowoduje to ograniczenie problemów. Pompa pracując na bardzo gorącej wodzie wytwarza bańki powietrza. Występuje to - słyszę bulgot wody w układzie ciśnieniowym.
  2. Latem otwierałem bojler z 1994 roku. Wnioski. Zastosowanie grzałki z nierdzewnej stali uruchamia proces kruszenia osadzonego kamienia - samooczyszczanie i opadanie go na dno.
  3. qwa

    Romotop 6.6.2 TV

    W układzie zamkniętym tlen nie wnika do wody. Spuszczana woda bez osadów i mułu. Nie ma korozji od strony wody. Nastawa zaworu mieszającego na dolocie wody - powyżej punktu rosy zabezpiecza stronę spalin przed powstaniem na ścianach kwasów. Wszystko wylatuje kominem. Słabym miejscem takich urządzeń są spawy łączące ścianę sitową z płomieniówkami. Sprawdzam to i nie widać ubytków. Kominek przy pełnej mocy ma największa sprawność. Palę w nim pełną mocą. Woda odbiera i transportuje wytworzone ciepło do bufora. Zużycie u mnie nie występuje.
  4. Problemy instalacji wynikają z niewłaściwie dobranych elementów systemu. Wymiana zaworu mieszającego grzejników ręcznego na mieszający z termostatem i nastawą temperatury. Będzie utrzymywał w automacie nastawioną temperaturę w systemie grzejników. Zamontowany zawór ZZK nie otwiera się w grawitacji. Grzybek lub klapka sprawia za duże opory wodzie. Wymienić na np. taki z kulką. To obejście poprawia bezpieczeństwo instalacji.
  5. Zawór zwrotny - na rysunku ZZK należy wymienić na zawór zwrotny przeznaczony do pracy w grawitacji. W przypadku braku prądu pompa kotła stanie. Woda z minimalnym oporem otworzy zawór zwrotny i system przestawi się na ładowanie grawitacyjne bufora.
  6. Zawór mieszający o przeznaczeniu do cwu zamontowany w instalacji kotła z buforem może się zamknąć - funkcja oparzeniowa. Pompa nie ma wody na ssaniu i zaczyna głośno pracować. Kocioł nie ma odbioru ciepła - temperatury rosną i załącza się system schładzania.
  7. Podczas pracy pompy kotła ciśnienie wody powinno zamknąć - docisnąć klapkę zaworu na rysunku ZZK. Pod klapką mogą być np. brudy. Sprawdzić kierunek strzałki na zaworze ZZK która powinna być skierowana w kierunku kotła. Jest możliwość że tą linią - równoległą do pompy woda zamiast do kotła trafia z tłoczenia na ssanie pompy.
  8. Gdy temperatury rosną - dolny i górny termometr kotła przestawiając czarne pokrętło zaworu mieszającego dodać więcej chłodnej wody z bufora.
  9. Zawór zwrotny zamontować na czerwonej linii. Przy pracy gazu mamy zablokowany dopływ do zaworu mieszającego i kominka. Na stronie ssania pompy nie montować zaworów zwrotnych.
  10. Palisz 3 razy w miesiącu i masz dosyć ciepła zgromadzonego w buforze na potrzeby c.w.u. Dla mnie inwestycja w solary to pomyłka.
  11. Dom identyczny. Pierwsza regulacja to podmienianie grzejników pomiędzy pomieszczeniami i piętrami. W zaworach termostatycznych mam przesłonę - regulacja przepływu tym ustawiłem że grzejniki prawie jednakowo się rozgrzewają. Potem zamontowane zostały głowice z termostatami na grzejnikach. Parter wolno się nagrzewa piętro i poddasze szybko. Termostaty są tu potrzebne.
  12. qwa

    Kominek.

    Szukać np. korozja kominka i po grawitacji.
  13. qwa

    kominek + bufor w domu 140m

    Dwie opcje. Piec gazujący i bufor z wężownicą do cwu. Kominek 1000l bufor i bojler. Układy zamknięte. Latem ciepła woda z gazu. Takim ciekawym rozwiązaniem są bojlery z pompami. W przypadku ochłodzenia wody w bojlerze startuje pompa cwu wymusza przepływ wody przez wymiennik cwu kotła gazowego. Kocioł zaczyna pracę grzejąc cwu. Takie bojlery można było kupić w Leroy Merlin.
  14. Dom z lat 60 po teściach. Ocieplony styropianem. Piętro szybko się wychładzało. Firma od dociepleń dwa dni pracy. Koszty to 1700 zł. robocizna plus materiał. I po problemie. Używali termometru z laserem.
  15. qwa

    Romotop 6.6.2 TV

    Po opanowaniu spalania ujawni się problem mocy wężownicy w buforze. Najlepiej wszystko połączyć w jeden zamknięty system.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...