Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

uzytkownik73467

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

uzytkownik73467's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Conversation Starter Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. No to kapituluję bo nawet nie znam tych pojęć a co dopiero zabierać się za to. Piec ma ok 24 lata więc czas na niego. Najgorsze w tym to, że te makolągwy w PE wciąż wymyślają jakieś zmiany i nie wiadomo na co się decydować czyli gaz, prąd, inne wynalazki (z fotowoltaiką nie chce mi się użerać).
  2. U mnie nie ma chyba czegoś takiego jak zbiornik CO. Patrzyłem tutaj w instrukcję na str 48
  3. Źle. Okazuje się, że po 24 godzinach (w tym ok 20 godz grzania czyli cisnienie ok 1.5-2.5 bara) jednak zeszła woda do ok 0.2 bara na zimnym. Czyli moje w.w obserwacje do bani.
  4. Dziękuję za porady. To poczeka więc do wiosny i prawdopodobnie na serwisanta bo brzmi dla mnie dość poważnie.
  5. Prośba o poradę Instalacja CO w domu jednorodzinnym, Piec Viessmann Vitopend 100 WHE4, Rury PCV Proszę zanawców o pomoc co może być przyczyną spadania ciśnienia wody w instalacji CO. Po dolaniu wody na zimnym piecu do 1.2 bara spada do 0.82 i dalej już nie spada. Myślałem, że to wyciek pod wpływem ciśnienia ale gdy piec grzeje, ciśnienie wzrasta do ok 2.5-2.7 bara a po wyłączeniu i ostygnięciu dalej jest 0.82 więc nie chodzi o ciśnienie. Powyższe wyjaśniło mi, że nie chodzi o wyciek ale mimo to - odciąłem na jakiś czas zawory odpowietrzające - to nie zawory; - obszedłem wszystkie rury i grzejniki - nigdzie nie znalazłem wycieku. - oglądałem pod piecem i w środku - nie widać wycieku; - pomyślałem, że gdzieś w ścianie ale nie widać zacieków; - powinno być widać gdzieś trochę wody ale wszędzie sucho; - parowanie też chyba odpada bo spada w godzinę jw z 1.2 do 0.82 i do tego dalej nie spada.
  6. Panowie, po latach dziękuję Wam za pomoc. :-) Wtedy jakoś nie bardzo rozumiałem o czym mówicie ale teraz rozumiem. PS. Nie pamiętam czemu straciłem ten wątek.
  7. Próbuję znaleźć co znaczy jedno- dwu-funkcyjny. Różnie piszą. Grzeje CO i wodę użytkową ale nie ma zewnętrznego podgrzewacza. Nie ma oporów z kranu (dzieje się to w wannie czyli nie ma perlatora) ale rzeczywiście kupiłem ostatnio prysznic, który ma mikroskopijne dziurki więc mogły się zacząć zapychać. Wymienię więc prysznic. Na pewno nie czuję się na siłach (brak wiedzy) ale na 90% to wina prysznica. Dziękuję za poradę!
  8. Tak, to już wiedziałem zanim zadałem pytanie. Chciałem się zorientować zanim wezwę serwis żebym był świadomy czego się spodziewać i czego wymagać. Przedostatni "fachowiec" (autoryzowany) do mojego pieca przyszedl, pogrzebał, nic nie zrobił i zainkasował opłatę. Nazajutrz okazało się, że uszkodził coś w zapłonie i musiałem wzywać innego.
  9. Od jakichś 2 tygodni zdarza się, że piec zamiast podawać (do kranów) równomiernie ciepłą wodę (jak było dotad) podaje raz zimną a za chwilę ukrop i tak na zmianę. Potem jakiś czas daje normalnie (ciepła) a za jakiś czas (innego dnia) znowu zimna/ukrop. Co to może oznaczać? Czy może to mieć też wpływ na wodę w CO, które teraz non stop chodzi?
  10. Z dekady na dekadę wymagania rosną. PS. Pozdrawiam Jareko! Byłeś u nas na Bemowie w 2005 r. Do dziś Ciebie z żoną wspominamy gdy coś robimy z oknami - sami robimy Wtedy partacze założyli nam okna niszcząc to i owo i Jareko tu na forum pomagał nam a także nieodpłatnie przyjechał i doradzał. Wszystkiego najlepszego w biznesie jak i w życiu osobistym!
  11. Dzięki za podpowiedź. Sprawdzę gdy tylko zorganizuję jakiś wąż.
  12. Muszę coś zrobić z cieknącą do mieszkania wodą z dachu. Wykonawca chce położyć papę na papę bez nacinania mniejszych (licznych) purchli (bąble). Większe purchle chce naciąć ale twierdzi, że nie trzeba ich podklejać lepikiem. Czy wobec powyższego: 1. po nacięciu trzeba koniecznie podklejać je lepikiem? 2. czy można pominąć nacinanie licznych małych purchli?
  13. Papę kładę czasowo (na mam nadzieję max 3 lata, po czym będzie rozbudowa). Dlatego nie chcę utylizować i kłaść od zera. Ponadto cieknie mi a wymiany papy - o ile dobrze się zoroentowałem - nie robi się o tej porze roku. Dzięki za odpowiedź.
  14. Dzięki za chęć pomocy. Właśnie chciałbym uniknąć kucia. Jeśli już, to mając pewność co się dzieje (żeby nie rozkuć całego pionu). Ale jednak gdy nie spuszczam wody, to samo ciśnienie nie powoduje wycieku. Może amatorski rysunek rzuci trochę światła na to, co może samym opisem tekstowym mi nie wychodzi (załacznik).
  15. Sory za nieobecność (dziś wróciełm do domu). Ubikacja jest na parterze a cieknie w piwnicy. Z tyłu muszli wchodzi rura PVC, na szczycie której jest automat spustowy wkręcony w rurę znajdującą się w ścianie. Rura jest pod tynkiem. Uszczelka z tyłu muszli jest Ok - do WC woda nie wycieka. Sprawdziłem i sprawdzali też inni, którzy dziwili się temu. Woda cieknie do piwnicy tylko wtedy, gdy użyć automatu spustowego. Wylanie wiadra wody nie powoduje tego efektu. Automat ma symbol AS-G2 obecnie produkowany w Katowicach. Taki automat: http://www.ceneo.pl/45317581
×
×
  • Dodaj nową pozycję...