Witam. Dziękuję za odpowiedź, ale mam pytania:
1. zastosowanie podkładu zespolonego należy wykonać tylko w obrębie "dziury"? Generalnie cała posadzka w łazience to płyta betonowa (płyta kanałowa) i na nią zostaną przyklejone płytki. Nie ma na niej wylewki samopoziomującej - nie było potrzeby jej robienia.
2. rodzaj gruntowania dobiorę do rodzaju masy, ale może jakaś podpowiedź czego dokładnie szukać i jakiej firmy? Podejrzewam, że nie chodzi o zwykły jastrych z marketu czy zamieszany samemu, tylko specjalistyczną zaprawę z dodatkami chemicznymi, skoro tak szybko wiąże? Może masz coś sprawdzonego?
3. znalazłem informację, że minimalna grubość podkładu zespolonego to 2 cm. W moim przypadku w najcieńszym miejscu nie przekroczy ona 1,5 cm. Pytanie więc, czy na pewno wystarczy samo wypełnienie (tzn. bez zbrojenia czymkolwiek)?
Poprzednio rury były zalane jastrychem z betoniarki i chociaż w wielu miejscach stosowano takie wypełnienie w ubytkach, tylko tu spękało (miejsce systematycznie deptane przez chodzących do łazienki). Boję się, że bez dodatkowych wzmocnień w posadzce, płytka o długości 120 cm może strzelić, jeśli podłoże wykaże "elastyczność".
Dziękuję i pozdrawiam!