Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

andy44

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    budowlaniec - to brzmi dumnie
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Buduję - ciągle

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bydgoszcz
  • Kod pocztowy
    85-565
  • Dzielnica
    Opławiec
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

andy44's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Łatwiej jest potem kolego z dołozeniem dodatkowej warstwy ocieplenia - niż odkopywać obsypany fundament , czyścić styropian itd....
  2. Taką płytę fundamentową zaprojektowałem z wbudowanym garażem - może Ci się przydać - pogladowo.
  3. Przykład szalunku z Aqua 10 cm po wylaniu płyty dodane będzie Aqua 8 cm. https://i.postimg.cc/xCQvrh0V/IMG-2464.jpg
  4. Czy według Ciebie rury PEX sa niedopuszczone do wykonywania ogrzewania podłogowego? Według mnie rura wielowarstwowa jest bardziej wytrzymała na takie środowisko fundamentu płytowego właśnie dziękii warstwie wkładki z aluminium a skoro dopuszczona jest do stosowania w ogrzewaniach podłogowych to "prawdopodobieństwo porozklejania się przy warstwie wkładki aluminiowej " jest równe zero.
  5. Szanowny kolego "Kaizen" cieszy mnie wreszcie podejście merytoryczne do tematu - podyskutujmy na poziomie. Pętle są max długości 80 m - te przewody które widzisz po zbrojeniem górnym nie są od ogrzewania lecz od instalacji wodnej między kotłownią a poszczególnymi punktami odbioru ( kuchnia łazienka , woda ogrodowa)
  6. Szanowny kolego "jacentyy" ta żenada znakomicie sprawdza się już w przeszło 10 domach. Inwestorzy są bardzo zadowoleni z uzyskiwanych oszczedności w sezonach grzewczych oraz z komfortu cieplnego w swoich domach. ( nie obawiaj się kolego o naprężenia bo ci żyłka strzeli)
  7. Tutaj miałbym zdanie odrębne. Budynek buduje się na wiele lat i oszczedzanie na chociażby 10 cm XPS pod płytą - nie wydaje się sensownym8)
  8. Płyta jest elementem konstrukcyjnym.Jeżeli przyjać już wasze dywagacje o usunięciu ogrzewania podłogowego ( chociaż powinno mówić się o naprawie ewentualnej) to elementy ogrzewania (rura PEX) jest ułżzona w kształcie wężownicy - jej wymiana nie wymusza skucie całej 5 cm warstwy płyty lecz wybruzdowanie rurki po jej obwodzie . Projektując ogrzewanie w płycie czy też w normalnej wylewce anhydrytowej - umieszcza się je w granicach pokoju - czyli między ściankami działowymi więc problem "usunięcia instalacji spod ścianek " znika. Zbrojenie górne może być nawet odsłonięte ( przy płytach moment ujemny odporu gruntu jest znikomy - nie wpłynie na właściwą pracę płyty.
  9. Szanowny kolego konstruktorze "jacentyy" - projektowane przeze mnie płyty nie naruszają w żadnym fragmencie powoływanego przez Ciebie przepisu. Ogrzewanie w postaci rur PEX umieszczane jest w górnej warstwie płyty - co przy jej grubości -najczęściej 25 cm- nawet wykucie tej instalacji z całosci płyty - nie naruszy jej właściwości i potrzebnej wytrzymałości.Naprężenia w posadowieniu jakie występują przy płycie fundamentowej dla budynków jednorodzinnych są znikome w stosunku do naprężeń przy ławach fundamentowych i nawet wykonanie płyty fundamentowej ażurowej w zupełności przenosi zadane obciążenia z całości budynku . Tyle wykładu - pozdrawiam.:stirthepot:
  10. Witam. Koszyk 9 jak masz kumatego kierownika budowy to mogę pomóc odchudzić znacznie ten "betonowy bunkier". Przeprojektowywałem Prosty 1A - znacznie odchudzajac elementy żelbetowe. https://postimg.cc/kVdW2JmR
  11. Mam wybudowany dom na płycie fundamentowej grzewczej - mogę podzielić się doświadczeniami . Sam - jako konstruktor- zaprojektowałem i wykonałem (przy pomocy ) płytę grzewczą . Zapraszam do konwersacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...