Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

definicjusz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    128
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

definicjusz's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. @mtdeusz , twoich postów nie da się czytać. Powinieneś mieć zakaz ich pisania, bo pajacujesz i niweczysz cudzą pracę. Twoje błędy ortograficzne w postach świadczą o tym że jesteś głąbem. Treść tego co piszesz, świadczy o braku jakiejkolwiek kultury. Spływaj " dziadu",....
  2. Cokolwiek kolega @jurgonka opisuje ma przetestowane. " Materiały dowodowe" są w stopce Jego każdego postu. www,blog......... Na niebiesko. Podajnik, rewelacja!!!
  3. @apap5. Szanowny Panie. Pańska aktywność przypomina mi przypadek zucha, który w ramach zdobywania sprawności "pomoc starszym", siłą przepycha staruszka na przełaj ruchliwej ulicy, nie w tym kierunku i w brew jego woli. PAN SIĘ SKUPI. Popisuje się Pan wiedzą, powołuje na instytuty i tłumaczy nam, że jak będziemy się uśmiechać i mówić powoli oraz wyraźnie, to zrozumie nas każdy obcokrajowiec i wykszałcony z dyplomem osioł. Spróbuję, powoli,... według powyższej recepty. MY CHCEMY OGRZEWAĆ SIĘ EKOLOGICZNIE. MY PRÓBUJEMY. Tak, jak potrafimy najlepiej i w dobrej wierze. Oprócz nas nikt nie próbuje. To istniejąca zawodowo przygotowana inżynieryjno-akademicka kadra powinna wpływać na rynek i problem. Z kim Pan walczy? Kto jest Pańskim wrogiem? Zaproponuje Pan coś racjonalnego,... Potrafi Pan coś? Spłodzić? Proszę skierować swoją energię w stronę instytutów, producentów, instytucji zajmujących się ekologią, handlem, przemysłem i do Świętego Mikołaja ( to ten, co czyści kominy raz do roku), aby konstrukcje kubłów do spalania zostały na etapie produkcji zmodernizowane do norm obowiązujących do niedawna na zachodzie, by móc w niedalekiej przyszłości przejść do etapu zakazu indywidualnego spalania czegokolwiek. Przywołuje nam Pan normy i DTR'ki a może nam Pan wskazać choć jeden pozytywny objaw działania którejś z wymienionych instytucji? W tych instytucjach siedzą i jedzą tłuste kiełbasy , wykształciuchy i intelektualne niemoty co się niepotrafią zmierzyć z problemem. Cóż w tym dziwnego, że nie pijemy francuskich koniaków tylko bimber? Zapewniam Pana, że jeżeli zabraknie nam bimbru lub będzie zbywać kasy, to przerzucimy się na koniak, " bo wypić cóś cza"
  4. ,... Nie chcę polemizować ani się wymądrzać, ale kotły HG i kominki twinfire spalają drewno objętościowo. Objętościowe spalanie ma charakter burzliwy. Liczyłem na to, że węgiel drzewny (powinien nazywać się koksem drzewnym?) pali się równiej, a i pojemnik (pojemniki) do destylacji drewna może zostac usytuowany w temperaturowo dogodnym miejscu komory kominka. Spodziewałem się również, że ten sposób szyby będą mniej zachodzić smółką. Jak napisałem nie posiadam kominka a więc polegam na Pańskiej opinii. W kwestii czystej szyby, to jeden z forumowiczów kiedy spala w kotle samo drewno, bardzo sobie chwali podawanie bardzo podgrzanego powietrza (140*C) do komory spalania. Jego kocioł jest suchy,... " ....trzeba palic dłuższy czas, co w przypadku akumulacji w ceramikę nie jest konieczne.... " rozumiem, że problemem jest rozpalanie i dochodzenie do temperatury?
  5. Światowej sławy, góralska firma; NASA, szukając rozwiązań zbiera nawet najbardziej niedorzeczne opinie i skojarzenia, aby przeanalizować i wybrać to właściwe. Wartości mojej propozycji nie znam i nie dam za nią głowy, ale to przywilej amatora. Zainspirował mnie poniższy film YT. Prelegent z filmu wykonał coś, co moim zdaniem należy dostosować (spróbować ) wprowadzić do techniki palenia w kominku. http://youtu.be/fg8NHI6AMlM Jemu chodziło o uzyskanie węgla z siana. Nam, o holzgas z drewna. Jak widać pojemnik jest nieszczelny i oddaje gaz zaś uzyskany węgiel drzewny nie jest wstanie się spalić w warunkach niedoboru powietrza. Gdyby tak w komorze kominka spalać własny węgiel drzewny z równoczesnym produkowaniem kolejnych jego porcji. Ilość węgla, węgla z drewnem, miejsce spalania gazu, i wiele innych pytań należy postawić nim dokona się pierwszej próby. A może gra nie warta świeczki? Pewnie nie muszę tego pisać, że nie powinno to się skończyć dziurawą puszką lub wybuchem w kominku,.... Jeśli pomysł jest od czapy, to wystarczy napisać, że to zły kierunek. Ja się nie upieram.
  6. Nie jestem posiadaczem kominka, ale przeglądając Internet oraz fora zaobserwowałem, że kominki z kotłami mają całe mnóstwo wspólnych problemów. Dziwi mnie, że producenci nie korzystają z nowych rozwiązań. Sam chciałem zaproponować dyskusję nad pomysłem przeprowadzenia prób kontrolowanej pirolizy w "zwykłym" kominku (innej niż ta z filmików). Oczywiście zasadniczym warunkiem jest analiza zachowania bezpieczeństwa i ewentualnych korzyści. Nie wiem, czy mam kontynuować wypowiedź, bo czaiłem się na sprzyjające okoliczności a na te się nie zanosi,....
  7. ,.... jako filozof chałupnik poczułem się wywołany do tablicy. Rozumiem, że przesłaniem Panów wypowiedzi jest; nie poprawiaj i nie myśl o poprawianiu "wyrobów grzewczych". @Bubi Guru, czy produkt "xeoos twinfire " firmy Specht (patrz YT), to kominek intelektualnie niepełnosprawnego zespołu inżynierów, którym pomieszał się kocioł HG z kominkiem? Jak wytłumaczysz stan prawny krajowej produkcji kubłów do spalania mających niby ogrzewać, do tego ekologicznie? Uważam, że "król jest nagi" i śmieszny,....
  8. ,... to co napiszę nie jest rozwiązaniem Twojego problemu, ale spróbuj przy w miarę rozgrzanym kotle i kominie zamknąć dolne wloty powietrza i uchylić drzwiczki zasypowe. Zobacz co się będzie działo, a może? Co do pracy kotła na naturalnym ciągu, to razem ze spadkiem temperatur każdy kocioł lepiej pracuje.
  9. Nie jestem fachowcem i pewnie @Petia sam wyjaśni co i jak, ale ,.... Palnik Petii jest do spalania węgla. Ty stosujesz zamiennie dwa rodzaje paliwa ;albo drewno albo węgiel. Może powinienś stosować drewno z węglem w stałych proporcjach, no bo zapewne masz atrakcyjny dostęp do drewna . Spalanie drewna wymaga odmiennych parametrów (prawie innego kotła). U mnie w DS zasypuję węgiel i na górę drewno, to powoduje wzmożoną temperaturę i wzmożone spalanie (powyżej ustawień)
  10. ... nie potrafię wskazać strony, ale Bogusław bardzo dobrze opisał to, o Ci chodzi. Poproś w tamtym temacie o wskazanie tej strony. Pewnie ktoś pamięta. ... no @hes to też jest GOŚĆ-instytucja. Nie wprowadzi Cię w błąd i nie będzie gdybał na temat.
  11. ...., absolutnie wszystko jest już wymyślone. Na tym forum jest założony temat "ceramiczne ogrzewanie" , gdzie @Bogusław'58 to opisał. Ceramiczny piec z wodnym wymiennikiem ciepła. Tanio, sprytnie, skutecznie.
  12. ... ja na redukcji i trójniku mam miarkownik i nie mam problemu, ponieważ tak jak kilka postów wcześniej napisalem, wpiąłem w trójnik zaworek do odpowietrzania. Jeśli z jakiejś przyczyny spuszczam wodę, to po ponownym napuszczeniu muszę trochę odpowietrzyć. Później już jest to nie potrzebne.
  13. @MYU, rozumiem, że "przeszkoliłeś" się (przeczytałeś wszystko na ten temat) w zakresie poprawiania fabrycznej konstrukcji kotła i technik palenia. Nie wszystkie amatorskie przeróbki nadają się do wszystkich kotłów i wybranie jakiejś opcji wymaga dopełnienia niedzownych zachowań. Co do miarkownika, to oprócz spuszczenia wody lub odcięcia zaworami kotła od wody w instalacji, żaden problem. Możesz zbudować "choinkę" z hydraulicznych kształtek w ktorej zainstalujesz to wszysko co Ci potrzeba. Taka choinka musi jednak mieć odpowietrzenie. Jeśli już będziesz spuszczał wodę, możesz za wyjściem z kotła na pionie wstawić jakiś gwint z korkiem lub zaworem (tak na zapas) na termometr lub inne peryferyjne urządzenia,.....
  14. @veenom, w tym temacie słusznie jest propagowane palenie górnym sposobem z podawaniem powietrza nad zasyp ;KPW. Poczytaj , spróbuj zrobić to też u siebie. Co do miarkownika, moim zdaniem przyczyną Twojego problemu jest długie ramię miarkownika oraz ciężar uchylanej klapki. Mogę się mylić ale jak nie sprawdzisz, nie będziesz miał pewności. Na ramieniu miarkownika załóż (nanizaj) spiralę-sprężynę o przekroju który umożliwi Ci zawieszenie łańcuszka za drut sprężyny. Kręcąc sprężyną uzyskasz płynną regulację odległości pomiędzy koncówką ramienia miarkownika a jego nasadą. Aby zrównoważyć ciężar klapki PP, na drugim końcu sześciokątnego ramienia miarkownika możesz nałożyć długą nakrętkę z wywierconym otworem. W oryginalny gwint nakrętki wkręcasz szpilkę, którą możesz dociążyć tak, aby uzyskać przeciwwagę. Miarkownik stanie wrażliwy i będzie szybciej reagował.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...