Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mlepek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    190
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mlepek

  1. Nie trzeba słodzić i nie ma potrzeby psioczyć. Najważniejsza jest informacja. Gdybym zamontował tłok u moich rodziców, którzy mają stary dom ze starym dachem - nieszczególnie zwróciliby uwagę na sadzę, a walorami i możliwościami kotła byliby zachwyceni. W moim przypadku jednak plama wokół komina i smuga od niego do rynny ma znaczenie duże. Mając informację w momencie wyboru kotła o tym że tłoki brudzą dach - rozglądałbym się za innym rozwiązaniem. Pisząc pierwszy post nie miałem zamiaru psioczyć, tylko zwrócić uwagę na ten, wg. mnie, problem.
  2. OK. Masz rację - być może nie każdy. Nie zamierzam bić piany na ten temat. Przejrzyj fora - kłopot z sadzą mają przede wszystkim użytkownicy tłoków i ja do nich też się zaliczam. I są to kotły które pracują któryś sezon w kotłowniach - nie w centach badawczych. Użytkują je ludzie niekoniecznie mający zacięcie ślusarza do ewentualnych przeróbek. Stojąc przed wyborem kotła powinni znać ich plusy, ale przede wszystkim minusy - bo to one będą uprzykrzać im życie. A teraz czekam na opinie użytkowników Lazara. Kumpex - dziękuję za radę. Po zmianie kotła chętnie skorzystam. Pozdrawiam.
  3. Wszystko co napisałeś to prawda, ale u mnie: brak dysz powietrza wtórnego + węgiel kamienny z kompanii węglowej 28-29MgJ/kg = sadza wkład szamotowy =sadza Pokaż seryjnego tłokowca który pracuje w trybie ciągłym i ma dysze PW a zgodzę się z Tobą. Według mnie to co piszesz to teoria i pobożne życzenia, a praktyka stoi w mojej i nie tylko mojej kotłowni, a efekty widać na dachu. Nie zamierzam generalizować. Piszę w oparciu o doświadczenia z własnym kotłem, który, poza tą cholerną sadzą, pracuje bez zarzutu już czwarty sezon.
  4. Przyzwyczaj się do sadzy. Od początku użytkowania tłokowca (pracuje 4 sezon) próbowałem i próbuję się jej pozbyć. Nic z tego. W momencie podania opału z komina leci czarny śnieg, raz więcej, raz mniej ale zawsze. I nie pomaga czyszczenie komina co sezon, ani pieca co 7-14 dni. Przetestowałem wszystkie rodzaje węgla w okolicy, kombinacje z ustawieniami, przesłoną na wentylatorze, sadpal i nic. Zmieniała się konsystencja popiołu, ilość spalanego opału a sadza była ZAWSZE. Zimą nie otwieram okien dachowych. Wokół komina czarna plama (na nowej, czerwonej dachówce) Po zimie - gruntowne szorowanie tarasu, balkonu i okien. Na forach znajdziesz wpisy użytkowników tłoków i większość z nich ma ten sam problem . Jest nierozwiązywalny. Myślę że przyczyną jest schemat pracy kotła - tłokowca. Producent ( z którym kontakt mailowy jest doskonały ) sugeruje palenie mieszanek z owsem, peletami itp., ew. przeróbkę kotła - dołożenie dodatkowej dyszy - wtórnego powietrza - spróbuję i tego. Także wg mnie TŁOK=SADZA. I o tym powinni wiedzieć potencjalni nabywcy. Bo z nie szkliwionej dachówki zacieków z sadzy nie usuniesz. Poza tym (a może aż tym) kocioł jest OK.
  5. u mnie zlew jest nieco przesunięty w lewo, tak że zlew jest na ścianie, bateria wypada na granicy okna, a ociekacz i zmywarka pod nim jest pod oknem. Aha, od 17.12.2008 mieszkamy!
  6. piękne okna . A my przygotowujemy się do zamieszkania. Wigilię chcemy robić w domu, więc trwa wyścig z czasem...
  7. Jak dobrać się do ustawień serwisowych? Jak po przestawieniu wygląda zużycie opału?
  8. mlepek

    porada dzrzwi

    złote postarzane
  9. Jak wygląda odbiór domku po zakończeniu budowy? Jakie protokoły są potrzebne w starostwie? Czy pisaliście o zgodę na użytkowanie do PSP, PIP, itd?
  10. Jak wygląda odbiór domku po zakończeniu budowy? Jakie protokoły są potrzebne w starostwie? Czy pisaliście o zgodę na użytkowanie do PSP, PIP, itd?
  11. mlepek

    wkład do kominka

    heh 1. jaką funkcję ma pełnić twój kominek grzewczą czy estetyczno-rekreacyjną?? 2. Ile razy na m-c będziesz nim palił? 3. Jaki styl kominka, nowoczesny czy tradycyjny? 4. Jaką powierzchnię powinien ogrzewać? 5. Ile chcesz wydać? mając te dane udaj się do dystrybutora (-ów) wkładów i zbierz dane (najlepiej od więcej niż jednego). Wnioski wyciągniesz sam. Jedni polecają stalowe, inni żeliwne. Wybór należy do Ciebie. To tak jak dyskusja o wyższości tynków gipsowych nad cem-wap, lub ścianie 1w nad 2w lub 3w. Ilu doradców tyle opinii.
  12. czerwony dach (dwuspadowy), ciemnobrązowe obróbki, elewacja biała
  13. Jak najmniej odstępstw od projektu na etapie realizacji. Zaplanujcie wszystko w trakcie adaptaqcji. później jest jak z kostkami domina. Jedna zmiana, wydawałoby się niewinna pociąga za sobą pozostałe - już nie tak obojętne dla Was. U mnie było tak z kominem - w projekcie był murowany - zamieniliśmy na system, bo wygodniej. Przy stropie zonk - na murowanym opierały się belki (?!) trzeba było po konsultacji z konstruktorem robić podciągi, które z kolei zaburzyły bieg schodów - zrobiło się bardziej stromo. Skończyło się szczęśliwie, ale można było uniknąć stresów .
  14. Witajcie Od 3 dni palę w opalu wysokim. I jestem w szoku ilością spalanego paliwa, choć mam nadzieję że dom się wygrzeje (nowy budynek) i apetyt mu się zmniejszy. Dom 160m2 + garaż 40 m2. Wszystko rozkręcone ma maxa (tak przez kilka dni zalecił instalator). Sterownik PID. Rozpaliłem, dosypuję ekogroszek i 1 x usunąłem popiół (pierwsze 40 kg było fatalnej jakości - kupione w pobliskim składzie jako 50 kg - niewiele mniej zostało w popielniku )
  15. http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=6254&postdays=0&postorder=asc&start=15 tu jest co nieco o współpracy sterownika z kotłami na paliwo stałe
  16. Heh, jestem totalnym laikiem, ale producent kotła logicznie uzasadnił mi niechęć do montowania sterowników pokojowych do kotłów na paliwo stałe. Otóż jak mówił, taki sterownik po zaprogramowaniu go, na noc, lub godziny gdy jesteśmy w pracy, tak aby obnizył temp ( bo oszczędzamy paliwo) potrafi doprowadzić do wygaśnięcia kotła (no bo temp. w domu przewyższa zaprogramowane np. 15st). A odpalić nie potrafi. Mając wizję kilkudniowego wyjazdu na narty podczas którego mój genialny sterownik gasi kocioł i doprowadza do ruiny instalację odpuściłem sobie to udogodnienie i steruję sterownikiem na kotle.
  17. odwrotnie... czyli "tył na przód" lub "do góry nogami" a może jedno i i drugie...
  18. mam podobny problem, myślę o zasilikonowaniu styku parapet- okno. jak to rozwiązałaś?
  19. podbitkę dobierz kolorem do obróbek blacharskich dachu, lub do stolarki okiennej. Wybór należy do Ciebie.
  20. mlepek

    Zwrot VAT

    Witajcie. Czy do faktur muszę załączać dowody przelewu? Większość miałem na przelew, a nie drukowałem sobie dowodów przelewu i teraz drapię się po głowie.
  21. Odpowiedziałem na Studioatrium Cena OK. Nas kosztował 72 tys (robocizna) - bez podjazdów.
  22. Przepraszam, że nie pisałem wcześniej. koszt stanu zerowego całość z robocizną od wytyczenia budynku przez geodetę (po zasypaniu i zagęszczeniu piachu, rozłożeniu kanalizy i zalaniu chudziakiem) wyniósł 53tys PLN (jesień 2007r) AQ teraz kilka fotek - stan na wczoraj <a href=http://images33.fotosik.pl/349/7bbbbf582e48bdde.jpg' alt='7bbbbf582e48bdde.jpg'> [/img] http://images30.fotosik.pl/263/34c5ab50aa5c32d9.jpg http://images25.fotosik.pl/262/0e88c8be5d5e105e.jpg
  23. kosztów nie pamiętam, wieczorem zobaczę w papierki to napiszę. NA fundamentach nie oszczędzaj, nie jestem z branży, ale mimo wszystko trochę czytałem w trakcie budowy i takiej technologii nie spotkałem. Na tym ma opierać się Twój dom.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...