
marianikrzys
Użytkownicy-
Liczba zawartości
12 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez marianikrzys
-
oczywiscie ze wykonawca zarabia na materialach przeciez musi z czegos zyc! zapytaj pana wykonawce ile kosztuje robota jezeli masz wykaz materialow potrzebnych do wybudowania rozeslij zapytania do okolicznych hurtowni wybierz najlepsza oferte i dodaj ja do roboty potem wykonawce zapytaj ile musisz mu zaplacic za opcje nr 2 i ona podejrzewam bedzie dla ciebie tansza, ale wykonawca i tak swoje przytnie- kazdy z was zarobi
-
Ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym,
marianikrzys odpowiedział malwinkakubus → na topic → Prawo i finanse
nie slyszalem o takiej zmianie jezeli nawet bedzie wprowadzona to trzeba bedzie pracowac na przepisach ogolnych- ustawy, rozporzadzenia i nic sie nie bedzie stawiac jak sie chce!- 2 odpowiedzi
-
- przestrzennym
- ustawa
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
witam rozdzial 6 ustawy prawo budowlane reguluje twoje rozterki
- 4 odpowiedzi
-
witam, troche zamotales bo niby co ma pozwolenie do lini zabudowy i do tego ile tam jest osob do podzialu. jak sadze chodzi ci o to ze nie chcesz tracic tych 12/ 15m z dlugosci dzialki czyli uzyskac pozwloenie na budowe pod pretekstem tego ze dzialka jest juz zabudowana. zatem to ze ona jest zabudowana nie ma zadnego znaczenie kazda nowa budowle musisz dostosowac do obecnych przepisow. wiec czy sobie zrobisz pozwolenie przed przepisaniem czy po nie ma znaczenia linia zabudowy musi zostac zachowana, proponuje sie zorientowac tylko czy jest to linia obowiazujaca czy nieprzekraczalna (tej drugiej nie mozesz przekroczyc ale mozesz sie wybudowac w wiekszej odleglosci niz ona jest jezli l.z. jest obow to musisz sie w niej budowac) odsylam do starostwa celem uzyskania wypisu i wyrysu z mpzp dla twojej dzialki i wiecej rzeczy bedzie jasne. w razie checi realizacji projektu zapraszam do wspolpracy.
-
a co do audytu to w sumie nie wiem po co oferuje ci to architekt raczej chodzi o certyfikat energetyczny.
- 7 odpowiedzi
-
- dokumentacja
- domu
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
czy jest ktos kto moze potwierdzic ze powstalo to po 95 roku? niech ci jakis projektant lub rzeczoznawca napisze taka opinie i juz. ale powtarzam z tego powodu ze nie masz papierow na ta nadbudowe nikt nie bedzie robil problemow.
- 7 odpowiedzi
-
- dokumentacja
- domu
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
witam! jezeli tata to zalatwial w latach 90-tych to dzisiaj juz nikt nie bedzie wnikal w to czy byla to samowola budowlana czy faktycznie zrobione to zostalo zgodnie z prawem. najprosciej to olac temat a kupujacemu mozna zakomunikowac ze wszystko zostalo zrobione zgodnie z prawem jak na tamten czas jednak ty dokumentami na to nie dysponujesz bo zalatwial to twoj ojciec i papiery gdzies przepadly--> giniecie dokumentacji w niewyjasnionych okolicznosciach to standard wiec nie ma sie co przejmowac. jezeli chcesz jednak dociec to wybierz sie do starostwa lub nadzoru budowlanego i zapytaja czy maja jakas inf. na temat twojego budynku- podaj adres nr dzialki owczesnego wlasciciela i juz. w momencie gdy okaze sie ze w nadzorze ani w starostwie nie ma sladu po zmianie dachu, a tobie strasznie na tym zalezy zeby to bylo legalne mozesz sobie zrobic legalizacje tegoz oto dachu po przez realizacje projektu, uzyskanie pozwolenia itd. (moim zdaniem to niezbyt rozsadne z uwagi na koszty jakie bedziesz mial z tym zwiazane).
- 7 odpowiedzi
-
- dokumentacja
- domu
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
witam! odpowiedz na to pytanie zawarata jest w art. 71 i 71a w prawie budowlanym oraz w rozporzadzeniu min. pracy i polityki socjalnej. ogolnie mowiac to co planuje pani zrobic mozna zalatwic zgloszeniem robot budowlanych o ile zmiany wynikajace z innego uzytkowania garazu niz dotychczas nie pociagna za soba zmian konstrukcyjnych np. zabezpieczenia p.poż. moga spowodowac wybudowanie odpowiedniej sciany oddzielenia pożarowego (przypadek drastyczny raczej u pani nie wystapi). jezeli chodzi o wysokosc tego pomieszczenia to mozna to bez problemu obejsc bez specjalnych kombinacji- slowem jest ona wystarczajaca. najwazniejsze to jest to czy w miejscu w ktorym ma pani ten dom miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza obiekty uslugowe. po urzedach oczywiscie moze pani sama chodzic i to wszystko zalatwiac (da sie) tylko trzeba uzbroic sie w ciepliwosc. w razie problemow moge przygotowac dla pani stosowne dokumenty, ktore nalezy zlozyc w starostwie, zapraszam do wspolpracy tel. 602 597 155.
-
witam! prosze o podanie definicji pionu wentylacyjnego. pytanie moze dziwne ale zgodnie z pkt. 2.1.8 normy PN-83/B-03430 wentylacja w budynkach mieszkalnych (...) "do poszczegolnych pionów wentycyjnych powinny byc przylaczane tylko pomieszczenia o tym samym charakterze (kuchnie, sani.-hig.)" wentylacja grawitacyjna: wobec powyższego zapisu lazienki spinamy 1 pionem wentylacyjnym a 2 (odrebnym) np. kuchnie. i teraz jezeli jako pion wentylacyjny potraktujemy 1 kanal (przewod) to 2 lazienki i 1 kuchnie mozemy obsluzyc 4 kanalami w jednym kominie. natomiast jesli pion wejtylacyjny jest to zgrupowanie kilku przewodow wowczas zeby zrobic wentylacje grawitacyjna w/w lazienek i kuchni beda potrzebne dwa osobne kominy. jak podchodzicie do tego zagadnienia?
-
kotlownia na paliwo stale do 25kW
marianikrzys odpowiedział marianikrzys → na topic → Prawo i finanse
slusznie! piekne dzieki teraz jestem pewien! pozdrawiam -
kotlownia na paliwo stale do 25kW
marianikrzys odpowiedział marianikrzys → na topic → Prawo i finanse
no... paragraf 136.2 przytacza tylko to co jest w normie PN-87/B-02411 a wiec nie ma regulacji odnosnie wysokosci, zgadza sie? -
witam! prosze o podanie dokładnego paragrafu rozporzadzenia badz punktu normy z jakich wynika, że: "Kotłownia z kotłem na paliwo stałe powinna mieć co najmniej 2,2 m wysokości. Możliwe jest jednak wydzielenie kotłowni o wysokości 1,9 m w istniejącym budynku, jeśli zapewnimy w niej skuteczną wentylację." ten zapis wysokościowy jest cytowany na wszystkich stronach internetowych jednak wg mnie to sie tyczy wysokości dla pomieszczen z kotlami gazowymi o czym mowa w par. 172 ust. 4 i 5 (rozp. war. tech.). uważam, że kotłownie należy potraktować jako pomieszczenie techniczne a wysokość takiego pomieszczenia winna być na poziomie 2m minimum o czym stanowi par.97 ust. 1 (rozp. war. tech.) pozdrawiam s.