Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kalorja

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kalorja

  1. Dzięki za zainteresowanie. Jeżeli chodzi o panele Moduloform, to rzeczywiście wyglądają ciekawie, ale obawiam się ceny, poza tym gabaryty otworów w płytach są jak na moje potrzeby zbyt duże. Wyślę zapytanie ofertowe, zobaczymy ile by sobie za to życzyli. Co do tych paneli lamelowych- rozważałam już taką opcję, ale nie znalazłam ani białych, ani odpowiednich wielkości. Zastanawiam się nad tym systemem skrzydeł podwieszanych. Faktycznie dobry pomysł, wózek znajduje się tylko na górze, na podłodze nie będzie żadnego toru poza prowadnicą przyścienną. Muszę tylko sprawdzić czy takie rozwiązanie da się zastosować przy szafie wnękowej na cała szerokość pomieszczenia 2-drzwiowej. W tym układzie jedne drzwi będą musiały zachodzić na drugie. Zależy mi też na ukryciu wszystkich elementów typu prowadnice itd, tak, żeby poniżej sufitu podwieszanego było widać tylko i wyłącznie skrzydła drzwiowe bez jakichkolwiek uchwytów itd. Biała gładka płaszczyzna z otworami w jednym skrzydle. Co do samej płyty- znalazłam dziś firmę, która wykonują obudowy grzejników z płyt MDF na wymiar, wzór otworów według życzenia. Będę się dowiadywać czy przyjmą zlecenie.
  2. Witam, chciałabym zrobić w łazience szafę z drzwiami przesuwnymi. W szafie ma się znaleźć m.in. pralka oraz suszarka podsufitowa. To rozwiązanie ze względu na układ mieszkania jest jedyną opcją. W związku z moim zamiarem suszenia w niej prania muszę zapewnić jak najlepszą cyrkulację powietrza pomiędzy łazienką a wnętrzem szafy. Na marginesie mam zamiar zastosować jakieś wspomaganie wentylacji i pochłaniacz wilgoci. Pomyślałam, że najlepiej będzie jeśli zastosuję drzwi przesuwne ażurowe. Drzwi muszą być białe z jak największą powierzchnią perforacji. Powinny być w miarę sztywne, nie odkształcać się, odporne za zarysowania, uderzenia itd. oraz wilgoć. Muszą też pasować do popularnych systemów do szaf przesuwnych- profile mają 10, 16 i 18 mm. Tu sprawę rozwiążę stosując ramę z płyty meblowej, która wraz z materiałem zewnętrznym drzwi będzie miała odpowiednią grubość. Niestety nie mogę znaleźć nic odpowiedniego. Sprawdzałam blachy perforowane aluminiowe z białym wykończeniem. Cena 1 skrzydła o wym. 110 na 250 cm, w zależności od gr. blachy, typu perforacji itd., wahała się od 1200 do 1700 zł. Bardzo chciałabym się zamknąć w kwocie maksymalnie 500 zł za jedno skrzydło drzwiowe. Myślałam też o zastosowaniu samej płyty meblowej i wykonaniu w niej otworów, ale nie wiem jak je później wykończyć, żeby były estetyczne, nie mam też pewności że płyta meblowa (wiórowa laminowana) to dobry materiał w miejscu gdzie panuje tak duża wilgotność. Może ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dziękuję za pomoc.
  3. Dziękuję za podpowiedzi, rozważałam już sugerowane opcje. Ponieważ balustrada jest pełna, będę musiała w niej wiercić otwory, żeby zamontować osłonę. Im mniej otworów trzeba będzie wykonać, tym lepiej, poza tym przykręcanie czegokolwiek w dolnej części balustrady będzie problematyczne- nie mam do niej dostępu od strony zewnętrznej. Z tych powodów wolałabym osłonę wykonać z czegoś sztywnego, co można by było przykręcić w narożnikach. W końcu chyba jednak zdecyduję się na któreś z sugerowanych rozwiązań.
  4. Chciałabym szybko i tanio podrasować niewielki balkon- 2m2. Chcę wynająć mieszkanie z balkonem, którego balustrada została, niestety, wykonana z blachy trapezowej. Nie wymienię balustrady ze względu na koszty oraz fakt, że w moim pionie wszystkie mieszkania takie mają. Z balkonu roztacza się przepiękny widok, co sprawi, że ten element będzie argumentem przy wynajmowaniu mieszkania o średnim standardzie, ale...na posadzce stare kafle, które pokryłam sztuczna trawą i pozostaje kwestia balustrady. Okropna blacha trapezowa, z której łuszczy się farba- malowanie nie ma sensu. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak ją wykończyć od wewnątrz? Myślałam o przykręceniu płyt odpornych na działanie słońca, mrozu, omszenia, niedrogich, łatwych w obróbce (trzeba przyciąć do nieregularnych rozmiarów balkonu)- niestety nie znam takiego materiału. Wszelkie pleksi odpadają ze względu na koszty, materiał na markizy również- POMOCY!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...